09.12.2017, cena: 690,- Kč

Adventní zájezd do Mariazell 9. 12. 2017

Štítky: Advent 2017 Rakousko

Adventní zájezd do Mariazell 9. 12. 2017
 

Dárek k zájezdu: magnetka (+ otvírák) s fotkou Mariazell

Prožijte s námi neopakovatelnou adventní atmosféru Mariazell - malebného městečka ležícího v oblasti severních Vápencových Alp a jednoho z nejvýznamnějších poutních míst střední Evropy. Na zájezdu vás doprovodí erudovaný průvodce P. Mgr. Marian Ondrejka.

Cena: 690,- Kč

V ceně je zahrnuto: autokarová doprava, komplexní cestovní pojištění, průvodce, duchovní doprovod

Program zájezdu:

Odjezd z Bratislavy ráno cca v 6:00 hod. Předpokládaný příjezd do Mariazell v 10:00. Křížová cesta na mariazellskou kalvárii. Přesun do baziliky minor na mši, prohlídka baziliky. Individuální modlitby a volno. Předpokládaný příjezd ve večerních hodinách.

O Mariazell

Mariazell patří k nejvýznamnějším poutním místům v Evropě. Od raného středověku sem proudili poutníci, aby prosili o pomoc Matku Boží. Mariazell byl nejznámějším poutním místem bývalé Habsburské říše a tato tradice nezanikla ani po rozpadu monarchie. Poutníci sem chodí dodnes. Jeho vznik se datuje do roku 1157, kdy zde byla postavena románská kaple "Zella Maria", v níž se uchovávala dřevěná soška Panny Marie. Sošce se odedávna připisovala zázračná moc. Uherský král Ludvík I. Veliký z rodu Anjou věřil, že s její pomocí zvítězil nad Turky. Z díků se rozhodl postavit na místě kaple koncem 14. století gotický kostel, který tvoří základ současné baziliky. Poutním místem je Zázračná kaple (Gnaden-Kapelle), uprostřed baziliky, kde se pod stříbrným baldachýnem nachází románská pozlacená dřevěná soška Panny Marie mariazellské - "Magna Mater Austriae" (Velká matka Rakouska). V roce 1983 baziliku navštívil papež Jan Pavel II., který sošku znovu posvětil. Každoročně toto "duchovní místo" navštíví okolo 1 milionu poutníků a návštěvníků.

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


16.12.2016

Mariazell

Mariazell

Mariazell, Laa an der Thaya, Mikulov

autor: VČ a Marie Šmídová

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiago de Compostela a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Externí odkazy: TV-MIS | Masáže v Hradci Králové | Tiskárna Grantis |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku RSS