Vyprodáno
31.12.2018

Atraktivní zájezd do Číny a Hongkongu 9. 4. - 21. 4. 2018

Štítky: Čína

Atraktivní zájezd do Číny a Hongkongu 9. 4. - 21. 4. 2018
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 700,- Kč/osoba!

Představujeme vám atraktivní novinku pro rok 2018 - zájezd do Číny a Hongkongu. Toužíte spatřit Velkou čínskou zeď, starobylé čínské chrámy, projet se místním super rychlovlakem (430 km/h), navštívit chovatelskou stanici pandy velké nebo továrnu na výrobu hedvábí a obohatit si program v nezapomenutelném Hongkongu či Šanghaji? Pojeďte s námi!

Cena: 86.810,- Kč

V ceně je zahrnuto: mezinárodní letenky, transfer z Bratislavy na letiště Vídeň a zpět, vstupy dle programu, strava (11x snídaně, 8x oběd, 11x večeře), ubytování během programu 4* (check-in po 14:00 hod., check-out před 12:00 hod. Časný check-in a pozdní check-out závisí na obsazenosti pokojů a mohou být hrazeny plnou částkou pokoje). Transfery, lety v ekonomické třídě: Hong-Kong - Shanghai, Shanghai - Chengdu, Chengdu - Xian. Rychlovlak v 1. třídě Xian - Beijing. Služby našeho a anglicky hovořícího místního průvodce, transfery mezi letišti, hotely, na některých místech privátním klimatizovaným autobusem s řidičem, jak je uvedeno v programu. Cena je platná při počtu 25+1. Vízová podpora a vybavení víz, obslužné průvodcům, řidičům, na hotelu a i., komplexní cestovní pojištění

V ceně není zahrnuto: osobní výdaje (internet, nápoje, fax, telefon, prádelna, ostatní aktivity), nadrozměrná zavazadla.

Program zájezdu:

1. den: Transfer z Bratislavy na letiště do Vídně s následným odletem do Hongkongu (přímý let s leteckou společností Austrian).

2. den: Přílet do Hongkongu v 11:10 hod. Setkání s místním průvodcem a transfer do hotelu. Odpoledne půldenní prohlídka pulzující metropole - části Kowloon, návštěva Chrámu Wong Tai Sin, zahrad Nan Lian a Ladies Market. Večeře v místní čínské restauraci, přesun do hotelu.

3. den: Navštívíte Hongkong, unikátní směs čínského dědictví a koloniálního vlivu. Návštěva Aberdeen (vyzkoušejte jízdu Sampan) - v minulosti tichá zátoka, kde můžete vidět na malých loďkách pár rybářů, přestože zde vyrostlo množství vysokých budov, scénická jízda kolem zelených vrchů s množstvím luxusních vil a apartmánů až k zátoce Repulse Bay. Po pár krocích se dostanete k jedné z nejkrásnějších pláží, kde vliv a učení Feng Shui přitáhlo množství obyvatel, aby si domy postavili přímo v této oblasti. Trh Stanley a vrch Victoria (včetně jednosměrné Peak Tram) - jedno z turisticky nejnavštěvovanějších míst, nabízí výhled na okolí z ptačí perspektivy a to zejména z věže Peak Tower.

4. den: Po snídani transfer na letiště a přelet do Šanghaje. Po příletu setkání s průvodcem a přesun rychlovlakem (430km/hod.) na Longyang Road. Setkání s řidičem, který vás zaveze do hotelu. Nákupy ve městě.

5. den: Dnes navštívíte výstavní centrum v Šanghaji, kde se setkává minulost se současností a budoucností (pondělky zavřeno). Přesun k zahradě Yu, která se nachází v historickém jádru Šanghaje, je příkladem harmonie, symetrie a vyváženosti. Tvoří ji více než 30 pavilonů. Množství nádherných fontán, stromů, květin. Továrna na výrobu hedvábí, kde budete mít možnost zakoupit suvenýry, trh Yuyuan a francouzská koncese - vily postavené ve francouzském stylu.

6. den: Po snídani přesun k nábřeží, nazývanému Bund, které je lemováno výstavními výškovými budovami bank, obchodními společnostmi, hotely zpočátku 20. století. Podél řeky Huangpu navštívíte ulici Nanjing, největší obchodní a nejrušnější ulice v Šanghaji s množstvím obchodů, restaurací, kde se nejčastěji servírují dary moře upravené na různé způsoby. Pokračujete k šanghajskému světovému finančnímu centru se 101 patry a výhledem na Šanghaj z ptačí perspektivy. Přesun na letiště a následný odlet do Chengdu. Po příletu setkání s průvodcem a transfer do hotelu.

7. den: Po snídani přesun k největší turistické atrakci celé oblasti, k chovné stanici pandy velké. Pokračujete návštěvou nejstaršího buddhistického chrámu Wenshu původně postaveného v období Dinastie Tang, jehož součástí je rozlehlý komplex zahrad, čajovna - ideální místo pro relaxaci a načerpání atmosféry města Chengdu. Ulice Jinli - kombinace původní a moderní Číny. Zrekonstruována v roce 2004 podle původního architektonického stylu.

8. den: Snídaně, transfer na letiště s následným odletem do Xi'an. Po příletu setkání s průvodcem a návštěva známé památky velká pagoda, je jedním z hlavních symbolů starodávného Xi'anu. Pagoda byla postavena v roce 652 v období Dynastie Tang. Velká mešita, nejstarší mešita ve vnitřní Číně, postavená v roce 742 v Xi'an Araby za vlády císaře Süan-cunga. V mešitě se nenachází jen tradiční čínský architektonický styl, ale také prvky typické islámské mešity. Dnes je hlavním místem pro náboženské aktivity 50000 muslimů v Xi'an. Pokračujete návštěvou muslimské komunity - ulice známa pod názvem Beiyuanmen Street, je centrem čínsko-muslimské komunity v Xi'an. Množství zajímavých místních lahůdek, občerstvení, suvenýrů a několik malých restaurací, která nabízejí typické muslimské jídlo.

9. den: ráno návštěva Terakotové armády, která byla náhodně objevena v roce 1974 místními dělníky, kteří našli několik soch koní a vojáků. Terakotovou armádu dal vytvořit císař Š'-chuang-ti ve 3. století před Kr. na ochranu hrobky. Od roku 1987 je součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Zajímavostí je, že každá socha má jiný výraz v obličeji. Odpoledne návštěva městských hradeb, které chrání město dodnes ze čtyř stran v délce 13.7 km. Hradby jsou 12 m vysoké a 12-14 m široké, na vrcholu 15-18 m. Jade, symbol čínské kultury a historie dlouholeté čínské civilizace.

10. den: Po snídani odjezd k železniční stanici a přesun rychlovlakem (1st class seat) do Pekingu. Čína má jednu z největších železničních sítí na světě. Železnice spojují všechny provincie Číny. Je to bezpečné, zvládne to každý a je to navíc i průnik do čínské kultury. Čína udělala neuvěřitelný progres. Velká města jako Peking, Šanghaj, Guangzhou, Shenzen, Xian, Tiencin, Nanging zda Guilin spojily vlaky, které jezdí rychlostí až 300 km/h. Jezdí přes den, díky tomu je to zajímavá cesta. To, co kdysi trvalo 12-24 hodin, zdoláte nyní za 4-8 hodin. Po příjezdu setkání s průvodcem a přesun do hotelu. V případě časových možností nákupy.

11. den: návštěva náměstí Tiananmen o rozloze 440 000 m², což odpovídá rozloze Vatikánu. Vlajku vztyčují každý den s východem slunce. Zakázané město, které se dělí na vnitřní a vnější nádvoří. Nejznámější je Síň nebeské harmonie spolu se vstupní branou a náměstím. Představovala centrum politické a náboženské moci. Pokračujete návštěvou obchodu s perlami, symbolem bohatství čínské kultury. Najdete zde perly různých velikostí a barev. Chrám Nebes je komplex taoistických chrámů v historické části Pekingu. Čínští císaři se zde modlili za dobrou úrodu. Spolu se Zakázaným městem patří k nejvyhledávanějším památkám Pekingu, zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

12. den: Návštěva Velké čínské zdi - nejznámější symbol Číny a pozoruhodný architektonický skvost, který byl budován v období od konce 15. stol. do začátku 17. stol. Jeho účelem bylo chránit Čínu před mongolskými vpády. Dostanete se sem lanovkou (sedačkový výtah nebo tobogan jsou také k dispozici - v případě změny informujte prosím vašeho průvodce předtím, než zakoupí lístky na lanovku a uhraďte rozdíl v ceně přímo průvodci). Návštěva posvátné cesty, chodník lemovaný kamennými sochami zvířat, mystických šelem a představitelů, kteří slouží vládci v jeho posmrtném životě. Nákupy.

13. den: Po snídani transfer na letiště a odlet do Evropy. Přílet do Vídně v 15:30 hod. Transfer do Bratislavy.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiago de Compostela a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Externí odkazy: TV-MIS | Masáže v Hradci Králové | Tiskárna Grantis |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku RSS