09.04.2018 – 21.04.2018, cena: 86.810,- Kč

Atraktivní zájezd do Číny a Hongkongu 9. 4. - 21. 4. 2018

Štítky: Čína

Atraktivní zájezd do Číny a Hongkongu 9. 4. - 21. 4. 2018
 

Do 15. 12. 2017 od nás navíc obdržíte slevu 700,- Kč/osoba!

Představujeme vám atraktivní novinku pro rok 2018 - zájezd do Číny a Hongkongu. Toužíte spatřit Velkou čínskou zeď, starobylé čínské chrámy, projet se místním super rychlovlakem (430 km/h), navštívit chovatelskou stanici pandy velké nebo továrnu na výrobu hedvábí a obohatit si program v nezapomenutelném Hongkongu či Šanghaji? Pojeďte s námi!

Cena: 86.810,- Kč

V ceně je zahrnuto: mezinárodní letenky, transfer z Bratislavy na letiště Vídeň a zpět, vstupy dle programu, strava (11x snídaně, 8x oběd, 11x večeře), ubytování během programu 4* (check-in po 14:00 hod., check-out před 12:00 hod. Časný check-in a pozdní check-out závisí na obsazenosti pokojů a mohou být hrazeny plnou částkou pokoje). Transfery, lety v ekonomické třídě: Hong-Kong - Shanghai, Shanghai - Chengdu, Chengdu - Xian. Rychlovlak v 1. třídě Xian - Beijing. Služby našeho a anglicky hovořícího místního průvodce, transfery mezi letišti, hotely, na některých místech privátním klimatizovaným autobusem s řidičem, jak je uvedeno v programu. Cena je platná při počtu 25+1. Vízová podpora a vybavení víz, obslužné průvodcům, řidičům, na hotelu a i., komplexní cestovní pojištění

V ceně není zahrnuto: osobní výdaje (internet, nápoje, fax, telefon, prádelna, ostatní aktivity), nadrozměrná zavazadla.

Program zájezdu:

1. den: Transfer z Bratislavy na letiště do Vídně s následným odletem do Hongkongu (přímý let s leteckou společností Austrian).

2. den: Přílet do Hongkongu v 11:10 hod. Setkání s místním průvodcem a transfer do hotelu. Odpoledne půldenní prohlídka pulzující metropole - části Kowloon, návštěva Chrámu Wong Tai Sin, zahrad Nan Lian a Ladies Market. Večeře v místní čínské restauraci, přesun do hotelu.

3. den: Navštívíte Hongkong, unikátní směs čínského dědictví a koloniálního vlivu. Návštěva Aberdeen (vyzkoušejte jízdu Sampan) - v minulosti tichá zátoka, kde můžete vidět na malých loďkách pár rybářů, přestože zde vyrostlo množství vysokých budov, scénická jízda kolem zelených vrchů s množstvím luxusních vil a apartmánů až k zátoce Repulse Bay. Po pár krocích se dostanete k jedné z nejkrásnějších pláží, kde vliv a učení Feng Shui přitáhlo množství obyvatel, aby si domy postavili přímo v této oblasti. Trh Stanley a vrch Victoria (včetně jednosměrné Peak Tram) - jedno z turisticky nejnavštěvovanějších míst, nabízí výhled na okolí z ptačí perspektivy a to zejména z věže Peak Tower.

4. den: Po snídani transfer na letiště a přelet do Šanghaje. Po příletu setkání s průvodcem a přesun rychlovlakem (430km/hod.) na Longyang Road. Setkání s řidičem, který vás zaveze do hotelu. Nákupy ve městě.

5. den: Dnes navštívíte výstavní centrum v Šanghaji, kde se setkává minulost se současností a budoucností (pondělky zavřeno). Přesun k zahradě Yu, která se nachází v historickém jádru Šanghaje, je příkladem harmonie, symetrie a vyváženosti. Tvoří ji více než 30 pavilonů. Množství nádherných fontán, stromů, květin. Továrna na výrobu hedvábí, kde budete mít možnost zakoupit suvenýry, trh Yuyuan a francouzská koncese - vily postavené ve francouzském stylu.

6. den: Po snídani přesun k nábřeží, nazývanému Bund, které je lemováno výstavními výškovými budovami bank, obchodními společnostmi, hotely zpočátku 20. století. Podél řeky Huangpu navštívíte ulici Nanjing, největší obchodní a nejrušnější ulice v Šanghaji s množstvím obchodů, restaurací, kde se nejčastěji servírují dary moře upravené na různé způsoby. Pokračujete k šanghajskému světovému finančnímu centru se 101 patry a výhledem na Šanghaj z ptačí perspektivy. Přesun na letiště a následný odlet do Chengdu. Po příletu setkání s průvodcem a transfer do hotelu.

7. den: Po snídani přesun k největší turistické atrakci celé oblasti, k chovné stanici pandy velké. Pokračujete návštěvou nejstaršího buddhistického chrámu Wenshu původně postaveného v období Dinastie Tang, jehož součástí je rozlehlý komplex zahrad, čajovna - ideální místo pro relaxaci a načerpání atmosféry města Chengdu. Ulice Jinli - kombinace původní a moderní Číny. Zrekonstruována v roce 2004 podle původního architektonického stylu.

8. den: Snídaně, transfer na letiště s následným odletem do Xi'an. Po příletu setkání s průvodcem a návštěva známé památky velká pagoda, je jedním z hlavních symbolů starodávného Xi'anu. Pagoda byla postavena v roce 652 v období Dynastie Tang. Velká mešita, nejstarší mešita ve vnitřní Číně, postavená v roce 742 v Xi'an Araby za vlády císaře Süan-cunga. V mešitě se nenachází jen tradiční čínský architektonický styl, ale také prvky typické islámské mešity. Dnes je hlavním místem pro náboženské aktivity 50000 muslimů v Xi'an. Pokračujete návštěvou muslimské komunity - ulice známa pod názvem Beiyuanmen Street, je centrem čínsko-muslimské komunity v Xi'an. Množství zajímavých místních lahůdek, občerstvení, suvenýrů a několik malých restaurací, která nabízejí typické muslimské jídlo.

9. den: ráno návštěva Terakotové armády, která byla náhodně objevena v roce 1974 místními dělníky, kteří našli několik soch koní a vojáků. Terakotovou armádu dal vytvořit císař Š'-chuang-ti ve 3. století před Kr. na ochranu hrobky. Od roku 1987 je součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Zajímavostí je, že každá socha má jiný výraz v obličeji. Odpoledne návštěva městských hradeb, které chrání město dodnes ze čtyř stran v délce 13.7 km. Hradby jsou 12 m vysoké a 12-14 m široké, na vrcholu 15-18 m. Jade, symbol čínské kultury a historie dlouholeté čínské civilizace.

10. den: Po snídani odjezd k železniční stanici a přesun rychlovlakem (1st class seat) do Pekingu. Čína má jednu z největších železničních sítí na světě. Železnice spojují všechny provincie Číny. Je to bezpečné, zvládne to každý a je to navíc i průnik do čínské kultury. Čína udělala neuvěřitelný progres. Velká města jako Peking, Šanghaj, Guangzhou, Shenzen, Xian, Tiencin, Nanging zda Guilin spojily vlaky, které jezdí rychlostí až 300 km/h. Jezdí přes den, díky tomu je to zajímavá cesta. To, co kdysi trvalo 12-24 hodin, zdoláte nyní za 4-8 hodin. Po příjezdu setkání s průvodcem a přesun do hotelu. V případě časových možností nákupy.

11. den: návštěva náměstí Tiananmen o rozloze 440 000 m², což odpovídá rozloze Vatikánu. Vlajku vztyčují každý den s východem slunce. Zakázané město, které se dělí na vnitřní a vnější nádvoří. Nejznámější je Síň nebeské harmonie spolu se vstupní branou a náměstím. Představovala centrum politické a náboženské moci. Pokračujete návštěvou obchodu s perlami, symbolem bohatství čínské kultury. Najdete zde perly různých velikostí a barev. Chrám Nebes je komplex taoistických chrámů v historické části Pekingu. Čínští císaři se zde modlili za dobrou úrodu. Spolu se Zakázaným městem patří k nejvyhledávanějším památkám Pekingu, zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

12. den: Návštěva Velké čínské zdi - nejznámější symbol Číny a pozoruhodný architektonický skvost, který byl budován v období od konce 15. stol. do začátku 17. stol. Jeho účelem bylo chránit Čínu před mongolskými vpády. Dostanete se sem lanovkou (sedačkový výtah nebo tobogan jsou také k dispozici - v případě změny informujte prosím vašeho průvodce předtím, než zakoupí lístky na lanovku a uhraďte rozdíl v ceně přímo průvodci). Návštěva posvátné cesty, chodník lemovaný kamennými sochami zvířat, mystických šelem a představitelů, kteří slouží vládci v jeho posmrtném životě. Nákupy.

13. den: Po snídani transfer na letiště a odlet do Evropy. Přílet do Vídně v 15:30 hod. Transfer do Bratislavy.

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiago de Compostela a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Externí odkazy: TV-MIS | Masáže v Hradci Králové | Tiskárna Grantis |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku RSS