Slevová akce!
01.02.2018, cena: 15.990,- Kč

Letecký zájezd do Říma s relaxem u Tyrhénského moře a jezera Lago Albano 8. 5. - 13. 5. 2018

Štítky: Itálie Řím

Novinka
Letecký zájezd do Říma s relaxem u Tyrhénského moře a jezera Lago Albano 8. 5. - 13. 5. 2018
 

Místa se plní, v případě zájmu neváhejte!

Využijte navíc slevy 400,- Kč/osoba platné do 25. 2. 2018!

Vydejte se s námi na novinkový letecký zájezd do Říma s odletem z Prahy! Lákavý program nabízí návštěvu Vatikánu, generální audienci s papežem Františkem, prohlídky antických památek a míst spjatých s prvními křesťany, výlet do Castel Gandolfo a relax u jezera Lago Albano a Tyrhénského moře. Průvodcem zájezdu bude erudovaný P. PhDr. Petr Živný, Ph.D.

CENA: 15.990,- Kč

CENA ZAHRNUJE: letecká doprava Praha – Řím – Praha, 5x ubytování v *** hotelu s polopenzí, služby průvodce, cestovní pojištění, pojištění CK proti úpadku

CENA NEZAHRNUJE: vstupy, MHD v Římě, doprava do Castel Gandolfo a Ostie, transfer (MHD) z letiště na hotel a z hotelu na letiště, místní poplatek (přibližné a doporučené částky budou sděleny ve finálních pokynech k zájezdu cca 3 týdny před odletem), připojištění storna 420,- Kč/osoba

Předpokládaný denní program zájezdu:

8. 5. – úterý: Odlet z Prahy do Říma, osobní volno, večeře, společné posezení.

9. 5. – středa: Snídaně. Naším cílem bude Vatikán, nejmenší plně suverénní stát světa. Nejprve se zúčastníme generální audience s papežem Františkem na Svatopetrském náměstí. Poté si prohlédneme baziliku sv. Petra (hrob sv. Petra, sv. Jana Pavla II. a dalších papežů, kardinálů a římských mučedníků), fakultativně možnost výstupu na kopuli baziliky s úchvatným výhledem na Věčné město. Dále uvidíme Andělský hrad (zvenku) - původně Hadriánovo mauzoleum, později papežská pevnost spojená tunelem ve hradbách s Vatikánem, rezidence a vězení. V současnosti muzeum věnované historii budovy a města Říma. Pak přejdeme Andělský most přes řeku Tiberu, třetí nejdelší řeku v Itálii a navštívíme Piazza Navona – podlouhlé barokní náměstí stojící na místě starověkého stadionu. Nakonec ještě zavítáme na Aventin – jeden ze sedmi pahorků, na nichž stál starověký Řím. Večeře.

10. 5. – čtvrtek: Snídaně. Vydáme se poznávat Castel Gandolfo – letní sídlo papeže a nádherné jezero Lago Albano. Procházka, relax (doporučujeme ochutnat vynikající místní víno). Večeře.

11. 5. – pátek: Snídaně. Putování po stopách prvních křesťanů zahájíme návštěvou Katakomb svaté Domitilly – patří k největším a nejstarším křesťanským pohřebištím. Dále zavítáme do kostelíka Domine quo vadis – na křižovatce Via Appia a Via Ardeatina, postavený na místě, kde se Ježíš zjevil sv. Petrovi. Projdeme se po Via Appia Antica – nejdůležitější dopravní tepně celého římského impéria – po známé historické cestě, po níž směřoval do Říma sv. Pavel. Vrcholem dne bude návštěva baziliky San Paulo fuori le Mura (sv. Pavla za hradbami) s hrobem velkého světce apoštola Pavla. Večeře.

12. 5. – sobota: Po snídani uskutečníme výlet k Tyrhénskému moři do Ostie s možností relaxu na pláži. Další alternativou je individuální program v Římě nebo relax v hotelu. Odpoledne se z Ostie přesuneme do centra a vydáme se na kouzelnou procházku večerním městem. Navštívíme baziliku San Pietro in Vincoli (sv. Petra v řetězech) – zde se nalézají okovy, kterými byl spoután sv. Petr v Římě a v Jeruzalémě. Zvenku uvidíme Koloseum – největší amfiteátr, který byl kdy v římské říši postaven, místo, kde soupeřili gladiátoři i odsouzení vězňové s divokými zvířaty. Poté nás čeká Forum Romanum – největší fórum starověkého Říma, někdejší pulzující centrum města a potažmo i veškerého dění. Konstantinům vítězný oblouk – vystavěný římským senátem po vítězství císaře Konstantina nad Maxentiem v bitvě u Mulvijského mostu. Palatin – pahorek, na němž bylo podle pověsti založeno město Řím. Circus Maximus – největší antický stadion. Pořádaly se zde rovněž triumfální oslavy na počest císařů vracejících se z vítězných tažení. Večeře.

13. 5. – neděle: Snídaně, osobní volno, možnost nákupů, odjezd na letiště, odlet do Prahy.

Součástí programu je každodenní mše sv. Program může být ještě dodatečně (nikoliv zásadně) upraven.

Průvodcem zájezdu bude P. PhDr. Petr Živný, Ph.D.

POKYNY A DALŠÍ INFO: Vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je nutné uhradit zálohu ve výši 8.000,- Kč za osobu a zaslat zpět vyplněnou a podepsanou smlouvu. Po obdržení platby vám bude kopie smlouvy potvrzena. Celá platba musí být uhrazena nejpozději do 20. 3. 2018. Cena zájezdu je kalkulována a neměnná do 26,- Kč/1 Euro. V případě, že bude kurz měsíc před odletem nad touto hranicí, bude se muset cena navýšit. Zájezd je technicky zajišťován ve spoupráci s CK Avetour s.r.o. a partnerskou agenturou v Itálii.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


01.06.2013

Vatikán

Vatikán

Vatikán, Svatopetrské náměstí, bazilika sv. Petra

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiago de Compostela a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Externí odkazy: TV-MIS | Masáže v Hradci Králové | Tiskárna Grantis |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku RSS