Slevová akce!
05.05.2018 – 12.05.2018, cena: 18.630,- Kč

Perly jižního Španělska - zájezd do Guadalupe, Cordoby, Granady, Gibraltaru a Sevilly s návštěvou Lisabonu 5. 5. - 12. 5. 2018

Štítky: Portugalsko Španělsko

Perly jižního Španělska - zájezd do Guadalupe, Cordoby, Granady, Gibraltaru a Sevilly s návštěvou Lisabonu 5. 5. - 12. 5. 2018
 

Využijte navíc slevy 370,- Kč/osoba za včasné objednání a slevy naší CA 200,- Kč/osoba platné do 31. 1. 2018!

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 370,- Kč/osoba!

Rozhodněte se pro lákavou novinku v naší nabídce! Navštivte španělské poutní místo Guadalupe, které nese stejný název jako slavné Guadalupe v Mexiku, poznejte perly jižního Španělska - Cordobu, Granadu a Sevillu, rozhlédněte se do úžasného středomořského okolí Gibraltaru a zpestřete si program v přívětivém portugalském hlavním městě Lisabon.

Cena: 18.630,- Kč

V ceně je zahrnuto: letenka Budapešť - Lisabon - Budapešť, 5x ubytování s polopenzí ve dvou a třílůžkových pokojích se soc. zařízením, doprava klimatizovaným autobusem po trase, odborný průvodce - kněz, servisní poplatky, transfer z Bratislavy na letiště Budapešť a zpět, komplexní cestovní pojištění

V ceně není zahrnuto: vstupy

Program zájezdu:

1. den: Odjezd skupiny z Bratislavy. Ve 23:55 hodin transfer na letiště do Budapešti.

2. den: Odlet do Lisabonu. Po příletu přesun do Guadalupe. Svatyně Panny Marie z Guadalupe byla nejvýznamnější mariánskou svatyní ve středověkém království Kastilie. Milostivá socha Panny Marie, kterou kanonicky korunoval 12. 10. 1928 papež Pius XI. je uctívána v klášteře Santa Maria de Guadalupe v dnešní provincii Cáceres už od 14. stol. V klášteře podepsali španělští panovníci Ferdinand a Izabela dokumenty, kterými schválili první cestu Kryštofa Kolumba do Nového světa v roce 1492. Díky královským výsadám patřil klášter mezi nejbohatší v zemi. Náboženský program, večeře, ubytování.

3. den: Po snídani Cordoba - jedno z nejnavštěvovanějších španělských měst. Město, které dominovalo středověké Evropě, rodiště Senecy a Lucana, působiště Averroa a Maimonidese, fantastický mix křesťanské, muslimské a židovské kultury. Mešita - katedrála, stojící na místě původního vizigótského chrámu, Alcazar a sídlo evropských monarchů, unikátní synagogy, římské památky. Nedaleko Cordoby se narodil sv. František Solano a působil zde i sv. Jan Avily. Odjezd do Granady, večeře, ubytování.

4. den: Po snídani prohlídka Granady - perla Španělska a celého Iberského poloostrova, ukázka překrásné arabské architektury, mše sv. v Alhambre (palácová pevnost sultánů z rodu Nasrovců, vládců španělského maurského království, jejíž součástí je kostel Panny Marie, který nahradil mešitu), křesťanská Granada, Capilla Real a hrobka Isabely Kastilské a Ferdinanda. Zde působil i sv. Jan z Boha. Město, na které se nezapomíná. Přesun na ubytování v oblasti Gibraltaru, večeře.

5. den: Po snídani odjezd na Gibraltar - anglická enkláva na Španělském pobřeží a aspoň kousek Británie, marocké pobřeží na dohled. Fakultativně možnost výjezdu lanovkou Gibraltar skálu. Odjezd do Sevilly, ubytování.

6. den: Po snídani Sevilla - hlavní město horké Andalusie a přístav, kam se přiváželo bohatství Nového světa, majestátní katedrála a Giralda, Kolumbova hrobka, palác Alcazar, Zlatá věž. Odjezd na ubytování v oblasti Lisabonu.

7. den: Po snídani prohlídka hlavního města Portugalska Lisabon - biskupská katedrála Se, kostel sv. Antonína Paduánského na místě rodného domu světce, návštěva okrajové čtvrti Belém - v minulosti významný přístav, odkud do světa vyplouvali objevitelé a dobyvatelé, Torre de Belém (věž - sloužila jako pevnost i maják), klášter a chrám sv. Jeronýma mistrovské dílo Manuelského slohu, památník mořeplavců věnovaný zámořským objevům. Večer odjezd na letiště, odlet do Budapešti.

8. den: Po příletu transfer do Bratislavy s předpokládaným příjezdem asi v 9:00 hodin.

Zájezd je spojen s každodenní mší.

Španělské městečko Guadalupe se rozkládá na jižních svazích vrchu Altamira v pohoří Villuercas ve výšce kolem 650 metrů v provincii Cáceres v kraji Extrémadure v západním Španělsku. Historie Guadalupe je nerozlučně spjata s mariánskou svatyní, která zde vyrostla díky zázračnému objevení sochy Panny Marie pocházející ze Svaté země a stejně tak zázračnému putování této svaté relikvie ze Svaté země do Guadalupe. Historické prameny potvrzují, že originál sochy Guadalupské Panny Marie pochází z 1. století křesťanství a její autorství se připisuje sv. apoštolu Lukášovi.

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiago de Compostela a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Externí odkazy: TV-MIS | Masáže v Hradci Králové | Tiskárna Grantis |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku RSS