28.03.2018 – 02.04.2018, cena: 7.340,- Kč

Zájezd Velikonoce v Římě 28. 3. - 2. 4. 2018

Štítky: Itálie

Velikonoce v Římě s papežem Františkem
Zájezd Velikonoce v Římě 28. 3. - 2. 4. 2018
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 100,- Kč/osoba!

Prožijte největší křesťanské svátky ve městě, kde historie je víc než jen pojem. Pojeďte s námi do Říma o Velikonocích. Zájezd nabízí bohatý duchovní i poznávací program a kvalitní služby.

Cena: 7.340,- Kč

V ceně je zahrnuto: doprava lux bus, 3x ubytování se snídaní ve 4* hotelu u stanice metra, duchovní doprovod, průvodce, 3x večeře, komplexní cestovní pojištění

V ceně není zahrnuto: městská taxa v Římě - platí se na místě, jízdenky na metro (1 lístek 100 min. - 1,50 EUR, celodenní 7 EUR, fakultativně návštěva Vatikánských muzeí (16,- EUR), s potvrzením biskupského úřadu 8,- EUR - vyřizuje CK),  příplatek za sedadlo v přední části autobusu 410,- Kč

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Bratislavy, jízda přes Rakousko do Itálie.

2. den: Zelený čtvrtek: Ráno příjezd do Říma. Přesun do historického centra, na Svatopetrském náměstí účast na liturgii Zeleného čtvrtka, Missa Chrismatis (mše se svěcením olejů), která se koná v 9:30 v bazilice sv. Petra ve Vatikánu (vstup do baziliky pouze pro pozvané). Odpoledne antické památky - Koloseum, Forum Romanum, Trajánovo fórum, Kapitol, Piazza Venezia. Bazilika sv. Klementa s relikviemi sv. Cyrila, možnost modlitby na Svatých schodech, které dala převést sv. Helena z Jeruzaléma do Říma. V 17:30 mše sv. na památku Poslední večeře v Lateránské bazilice, kde bylo první sídlo papežů. Večeře, ubytování.

3. den: Velký pátek: Po snídani návštěva baziliky sv. Pavla za hradbami, vybudované nad světcových hrobem, pokračování v prohlídce centra Říma s antickými i křesťanskými památkami, bazilika sv. Petra v řetězech, kde je známá socha Mojžíše od Michelangela, nejznámější římská Fontana di Trevi... Účast na liturgii Velkého pátku v 15:00 v bazilice Svatého kříže v Jeruzalémě, která uchovává vzácné relikvie - dřevo z kříže Ježíše, dva trny z trnové koruny a hřebík. Bazilika byla součástí poutní cesty již v dobách sv. Filipa Neri, kdy poutníci pěšky navštěvovali sedm hlavních římských bazilik. Večeře. Ve 21:15 křížová cesta v Koloseu, kterou vede Svatý otec. Ubytování.

4. den: Bílá sobota: Po snídani přesun do Vatikánu. Náměstí sv. Petra, vstup do baziliky sv. Petra, hrob sv. Jana Pavla II. a sv. Jana XXIII., osobní modlitby. Po večeři účast na velikonoční vigilii v Papežském slovenském kolegiu sv. Cyrila a Metoděje.

5. den: Velikonoční neděle: Po snídani přesun do Vatikánu. Účast na velikonoční bohoslužbě se Svatým otcem. Pokračování v náboženském programu, návštěva baziliky Santa Maria Maggiore, která je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších mariánských chrámů na světě. Původní bazilika byla postavena ve 4. stol. V roce 867 papež Hadrián II. v chrámu za přítomnosti sv. Cyrila a sv. Metoděje položil na hlavní oltář slovanské bohoslužebné knihy a tak schválil staroslověnštinu jako liturgický jazyk. Prohlídka centra Říma s nejznámějšími náměstími a fontánami. Následně odjezd noční jízdou na Slovensko

6. den: Příjezd v dopoledních hodinách.

Program je spojen s každodenní mší.

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


01.06.2013

Vatikán

Vatikán

Vatikán, Svatopetrské náměstí, bazilika sv. Petra

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiago de Compostela a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Externí odkazy: TV-MIS | Masáže v Hradci Králové | Tiskárna Grantis |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku RSS