Vyprodáno
31.12.2018

Zájezd Velikonoce v Římě 28. 3. - 2. 4. 2018

Štítky: Itálie

Velikonoce v Římě s papežem Františkem
Zájezd Velikonoce v Římě 28. 3. - 2. 4. 2018
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 100,- Kč/osoba!

Prožijte největší křesťanské svátky ve městě, kde historie je víc než jen pojem. Pojeďte s námi do Říma o Velikonocích. Zájezd nabízí bohatý duchovní i poznávací program a kvalitní služby.

Cena: 7.340,- Kč

V ceně je zahrnuto: doprava lux bus, 3x ubytování se snídaní ve 4* hotelu u stanice metra, duchovní doprovod, průvodce, 3x večeře, komplexní cestovní pojištění

V ceně není zahrnuto: městská taxa v Římě - platí se na místě, jízdenky na metro (1 lístek 100 min. - 1,50 EUR, celodenní 7 EUR, fakultativně návštěva Vatikánských muzeí (16,- EUR), s potvrzením biskupského úřadu 8,- EUR - vyřizuje CK),  příplatek za sedadlo v přední části autobusu 410,- Kč

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Bratislavy, jízda přes Rakousko do Itálie.

2. den: Zelený čtvrtek: Ráno příjezd do Říma. Přesun do historického centra, na Svatopetrském náměstí účast na liturgii Zeleného čtvrtka, Missa Chrismatis (mše se svěcením olejů), která se koná v 9:30 v bazilice sv. Petra ve Vatikánu (vstup do baziliky pouze pro pozvané). Odpoledne antické památky - Koloseum, Forum Romanum, Trajánovo fórum, Kapitol, Piazza Venezia. Bazilika sv. Klementa s relikviemi sv. Cyrila, možnost modlitby na Svatých schodech, které dala převést sv. Helena z Jeruzaléma do Říma. V 17:30 mše sv. na památku Poslední večeře v Lateránské bazilice, kde bylo první sídlo papežů. Večeře, ubytování.

3. den: Velký pátek: Po snídani návštěva baziliky sv. Pavla za hradbami, vybudované nad světcových hrobem, pokračování v prohlídce centra Říma s antickými i křesťanskými památkami, bazilika sv. Petra v řetězech, kde je známá socha Mojžíše od Michelangela, nejznámější římská Fontana di Trevi... Účast na liturgii Velkého pátku v 15:00 v bazilice Svatého kříže v Jeruzalémě, která uchovává vzácné relikvie - dřevo z kříže Ježíše, dva trny z trnové koruny a hřebík. Bazilika byla součástí poutní cesty již v dobách sv. Filipa Neri, kdy poutníci pěšky navštěvovali sedm hlavních římských bazilik. Večeře. Ve 21:15 křížová cesta v Koloseu, kterou vede Svatý otec. Ubytování.

4. den: Bílá sobota: Po snídani přesun do Vatikánu. Náměstí sv. Petra, vstup do baziliky sv. Petra, hrob sv. Jana Pavla II. a sv. Jana XXIII., osobní modlitby. Po večeři účast na velikonoční vigilii v Papežském slovenském kolegiu sv. Cyrila a Metoděje.

5. den: Velikonoční neděle: Po snídani přesun do Vatikánu. Účast na velikonoční bohoslužbě se Svatým otcem. Pokračování v náboženském programu, návštěva baziliky Santa Maria Maggiore, která je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších mariánských chrámů na světě. Původní bazilika byla postavena ve 4. stol. V roce 867 papež Hadrián II. v chrámu za přítomnosti sv. Cyrila a sv. Metoděje položil na hlavní oltář slovanské bohoslužebné knihy a tak schválil staroslověnštinu jako liturgický jazyk. Prohlídka centra Říma s nejznámějšími náměstími a fontánami. Následně odjezd noční jízdou na Slovensko

6. den: Příjezd v dopoledních hodinách.

Program je spojen s každodenní mší.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

01.06.2013

Vatikán

Vatikán

Vatikán, Svatopetrské náměstí, bazilika sv. Petra

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiago de Compostela a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Externí odkazy: TV-MIS | Masáže v Hradci Králové | Tiskárna Grantis |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku RSS