Vyprodáno
31.12.2018

Zájezd do Gruzie a Arménie 30. 4. - 10. 5. 2018

Štítky: Arménie Gruzie

Zájezd do Gruzie a Arménie 30. 4. - 10. 5. 2018
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 250,- Kč/osoba!

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 1.020,- Kč/osoba!

Další termín poptávaného zájezdu do dvou úchvatných zemí - do Gruzie a Arménie. Putujte s námi po stopách prvních křesťanů, prozkoumejte starodávné kláštery ležící v nádherné přírodě divokých hor, spatřete mýty opředenou biblickou horu Ararat, poznejte pulzující hlavní města, ochutnejte vynikající víno u místních vinařů...

Cena: 40.560,- Kč

V ceně je zahrnuto:

 • Letenka Vídeň - Tbilisi, Jerevan - Vídeň
 • Letištní poplatky
 • 10x hotelové ubytování se snídaní 3/4 *, 7x oběd, 2x večeře
 • Doprava autobusem po trase
 • Odborný průvodce - kněz
 • Služby místního průvodce
 • Vstupy (lanovka v Tbilisi, skalní město Uplistsikhe, Gverabi - ochutnávka vína, Areni - ochutnávka vína, pevnost Erebuni, chrám Garni, Matenadaran, Zvartnots, Noy Ararat brandy factory)
 • Voda (1 láhev/osoba/den)
 • Komplexní cestovní pojištění
 • Transfer z Bratislavy na letiště Vídeň a zpět

V ceně není zahrnuto:

 • Víza (bezvízový vstup pro US a EU občany)
 • Alkoholické nápoje
 • Extra prohlídky a transfery, které nejsou uvedeny v programu
 • Obslužné, které činí 30,- EUR/osoba (platí se průvodci)

Program zájezdu:

1.den:

Transfer na letiště do Vídně, odlet do Tbilisi.

2. den:

Brzy ráno přílet do Tbilisi v Gruzii, transfer do hotelu, ubytování. Po snídani prohlídka města. Několik nezapomenutelných hodin strávených v hlavním městě Gruzie. Okouzlující město postavené v 5. století podél údolí řeky Mtkvari. Prohlídku začnete plošinou Metekhi (13. stol.), předtím se lanovkou dostanete na pevnost Narikala ze 4. století. Pokračujete prohlídkou sirných lázní ze 17. století - přírodní horké minerální vody a objevíte ukrytý vodopád. Ulice Shardeni a procházka přes skvostný Most Míru s výhledem na město. Večeře v tradiční restauraci s živou hudbou. Ubytování.

3. den:

Po snídani se vedle hedvábné cesty dostanete do Gori - rodného místa Stalina. Foto-zastávka v muzeu Stalina. Pokračujete do skalního města Uplistsikhe, jednoho z prvních míst v Gruzii vytesaných do skály. Jeskyně sloužily pohanským účelům, předtím než se Gruzie stala křesťanskou zemí. Pokračujete do Mtskheta, starověkého hlavního města Gruzie, důležité náboženské centrum (UNESCO). Oběd. Po cestě zastávka na vrcholu hory, na soutoku dvou řek - Mtkvari a Aragvi. Příjezd do Mtskheta - kostel Jvari. Procházka po ulici se suvenýry s možností nákupů a večer návrat do Tbilisi, ubytování.

4. den:

Po snídani nás čeká cesta do malého městečka Sighnaghi, jednoho z nejkrásnějších míst v Gruzii. Budete obdivovat starodávnou architekturu a přírodu, protože v blízkosti se nachází nekonečné množství kopců a pohoří zvaných - Alazani Valley a sněhem pokrytými vrchy Caucasian. Pokračujete do města Gverabi, známé produkcí vína, které budete mít možnost degustovat. Po obědě následuje návštěva kláštera St. Nino v Bodbe, zasvěceném sv. Nine, která šířila křesťanství počátkem 4. století. Její relikvie jsou umístěny právě v tomto kostele, který byl postaven v období feudalismu a několikrát rekonstruován. Ubytování.

5. den:

Pokračujete k hranicím s Arménií - Sadakhlo a dostanete se do města Alaverdy, město položené v kaňonu mezi Jerevanem a Gruzií, je známé měděnými doly. Oběd v Alaverdy. Pokračujete návštěvou majestátního díla Arménské architektury - kláštery Haghpatand a Sanahin (UNESCO). Ubytování v Alaverdy.

6. den:

Tento den navštívíme historické městečko Dilijan, pro svou architekturu a nádhernou přírodu nazývané také "Kousek Švýcarska v Arménii". Najdeme zde typické dílničky a také obchůdky s tradičními arménskými produkty. Přesun ke jezeru Sevan, jednomu z největších sladkovodních jezer na světě. Zabírá až 5% povrchu Arménie a místní ho nazývají smaragdem Arménie. Nachází se v nadmořské výšce 1.897 m a nabízí fascinující scenérie. Po obědě navštívíme kostely, nacházející se v blízkosti pobřeží. Ubytování v Sevan.

7. den:

Noraduz - mistrovské dílo kamenného umění. Selim Caravanserai, část "hedvábné cesty" na cestě z Gegharkunik do tranzitního bodu Vayots Dzor. Hostinec založený pro pocestné, kteří sem putovali na kočárech. Klášter Noravank. Oběd v blízkosti kláštera. Návštěva vinařské oblasti - "Areni Winery" spojená s degustací těch nejlepších vín z této oblasti. Klášter Khor Virab, kde se začala psát historie křesťanství v Arménii, sídlícího naproti majestátní biblické hoře Ararat. V tomto klášteře byl sv. Řehoř Iluminátor vězněn. Toto místo má velký význam pro každého poutníka. Sv. Řehoř Iluminátor je patronem kostela, který se zde nachází a zároveň připomíná světce, který má důležité místo v šíření křesťanství v Arménii. Ubytování a večeře v tradiční arménské restauraci s živou hudbou.

8. den:

Po snídani návštěva Garni, kde se dodnes zachoval jedinečný antický chrám zasvěcený bohu slunce Helia. S příchodem křesťanství ve 3. století byly všechny pohanské chrámy zničeny a nahrazeny křesťanskými kostely. Tento chrám se velmi líbil sestře krále Trdata III., díky čemuž se zachoval dodnes. V areálu se zachovaly i pozůstatky římských lázní s mozaikami. Garni kaňon - strmá skála nad říčkou Azat se zvláštním přírodním úkazem "Čedičové varhany". Následuje návštěva jednoho z nejznámějších arménských klášterů Geghard (UNESCO). Byl vytesán do skály ve 13. století. Akustika interiéru je úžasná. V blízkém okolí se nachází několik skalních jeskyní, v nichž v minulosti žili mniši. Návrat do Jerevanu, návštěva továrny na výrobu brandy Noy Ararat. Ubytování v Jerevanu.

9. den:

Po snídani nás čeká prohlídka města Jerevan, nebo také "růžového města", jak je toto hlavní město Arménie nazývané. Toto synonymum dostalo pro růžově zbarvených skalách, které se v Arménii nacházejí. Seznámíme se s historií muzea Erebouni a jeho pevnosti založené v roce 782 před Kristem. Náměstí republiky, Prezidentský palác, Akademie věd, Parlament, divadlo, opera. Další zastávka je v komplexu Cascade, postaveném v roce 1970, spojuje Haghtanak Park - "Victory" Park a Centrum. Vrch Tsitsernakaberd a památník genocidy 1915, jednoho z impozantních monumentů Jerevanu. Návštěva "Megerian Rugs" - továrna a výstava koberců, kde uvidíte tradiční technologii výroby koberců. Oběd v tradiční arménské restauraci, kde ochutnáte místní speciality. Ubytování.

10. den:

Navštívíme překrásnou knihovnu Matenadaran v Jerevanu, kde se nachází více než 17 000 rukopisů a knih psaných v různých jazycích + výzkumný institut. Etchmiadzin - představuje důležité náboženské centrum Arménie, nazývané také "Vatikánem Arménie". je sídlem nejvyšších představitelů Arménské Apoštolské církve. Katedrála ze 4. století patří mezi nejstarší křesťanské budovy na světě. Pokračujeme návštěvou kostela sv. Hripsime a kostela sv. Gayane ze 7. stol. se zajímavou historií. Tyto následovnice Ježíše Krista byly spolu s mnoha dalšími křesťany umučeny smrtí za svou víru. V kostelích uchovávají jejich relikvie. Oběd v kulturním centru města Etchmiadzin, následně návštěva archeologického areálu Zvartnosts (UNESCO) ze 7. století. Návrat do Jerevanu, návštěva expozice rukodělných výrobků. Ubytování.

11. den:

Transfer na letiště do Jerevanu a odlet do Evropy.

Zájezd je spojen s každodenní mší.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

22.09.2014

Arménie

Arménie

Arménie, země Noemova

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiago de Compostela a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Externí odkazy: TV-MIS | Masáže v Hradci Králové | Tiskárna Grantis |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku RSS