Poslední místa!
19.04.2018 – 24.04.2018, cena: 24.460,- Kč

Zájezd do Libanonu s návštěvou hlavního města Řecka Athén 19. 4. - 24. 4. 2018

Štítky: Libanon Řecko

Zájezd do Libanonu s návštěvou hlavního města Řecka Athén 19. 4. - 24. 4. 2018
 

Poslední volná místa, v případě zájmu neváhejte!

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 250,- Kč/osoba!

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 560,- Kč/osoba!

Rozhodněte se pro cestu do Libanonu, podivuhodné země s mnoha biblickými místy. Navštivte starodávný Sidon - město, kde zanechal svoje stopy Ježíš Kristus, Maghdouche - poutní místo spjaté s návštěvou Marie z Nazareta,  Annya - místo spojené se sv. Šarbelem, spatřete víc než tisíc let staré cedry, ochutnejte víno ve vyhlášeném vinařství Ksara... a jako bonus si prohlédněte bájné Athény, do nichž zavítal taky velký apoštol sv. Pavel!

Cena: 24.460,- Kč

V ceně je zahrnuto:

  • Letenka Vídeň - Bejrút, Bejrút - Vídeň
  • 4x ubytování *** se snídaní, 4x večeře (z toho 1x s hudbou rozlučková) ve 2-3 lůžkových pokojích se soc. zařízením
  • Doprava klimatizovaným autobusem po trase
  • Místní průvodce
  • Odborný průvodce - kněz
  • Vstupy během programu
  • Servisní poplatky
  • Komplexní cestovní pojištění
  • Transfer z Bratislavy na letiště Vídeň a zpět

V ceně není zahrnuto:

  • Obslužné, které činí 50,- EUR (platí se průvodci)

Program zájezdu:

1. den: Sraz v Bratislavě ráno v 7:30 hod., transfer na letiště do Vídně a následně odlet do řeckých Athén. Zavazadla vám odbaví až do Bejrútu. Po příletu přesun metrem na stanici Syntagma (centrum), půldenní prohlídka. Město bylo vystavěno kolem Akropole, která je největší dominantou města. Zde se nachází Areopag, kde se před téměř 2 000 lety Athéňanům přimlouval i sv. Pavel. Procházka ke Athénské Akademii, Univerzitě a Řeckému parlamentu s výměnou čestné stráže. Eventuálně příjemné posezení v některé z místních taveren. Večer odlet do Bejrútu. Po příletu transfer na hotel, ubytování.

2. den: Po snídani odjezd do Jeita Grotto (Džajta), jedná se o nádherný jeskynní komplex dlouhý přes devět kilometrů. Jeskyni objevil v roce 1836 americký misionář William Thompson. Prostor má unikátní akustiku, v roce 1969 zde koncertoval Karlheinz Stockhausen. Údajně se zde nachází největší stalaktit na světě, který měří osm metrů. Návštěva důležitého poutního místa Harissa, kde je umístěna 15 tunová bronzová socha Panny Marie, nazývaná Libanonská Madona. V těsné blízkosti je moderní katedrála ze skla a betonu. Toto místo navštívil roku 1997 papež Jan Pavel II. Zastávka v Byblos - fénického-hebrejský přístav Gebal udržoval ve 3. tisíciletí před Kristem obchodní styky s Egyptem. Bývalou slávu Byblos dnes připomínají městské hradby se dvěma vstupními branami, několik chrámů a královské hrobky. V Byblosu vznikla fénická abeceda. Pokračujete do Annaya (Lurdy Blízkého východu) nachází se zde hrob sv. Šarbela. Večeře, ubytování.

3. den: Po snídani návštěva údolí Bekaa Valley. Cestou budete mít panoramatický výhled na horu Hermon. (V diskusích o historickém místě Proměnění se můžeme setkat s názorem některých autorů, kteří neumísťují událost Proměnění na horu Tábor, ale na některý z vrchů pohoří Hermon. Důležité však zůstává, že děj příběhu Proměnění se odehrává na vysokém vrchu. Lidé všech kultur a náboženství považovali hory za posvátná místa Boží přítomnosti. Při pohledu na vrchol hory si člověk uvědomoval, že místo, kde se nebe dotýká země, musí být místem, kde Bůh sestupuje k člověku). První zastávka bude v Baalbek s Jupiterovým, Bakchovým a Venušiným chrámem. Patří k největším chrámovým komplexům, jaké byly na Středním východě vybudované. Dále se vydáte ke Chateau Ksara, domovině vinařů a budete zde degustovat místní víno. Zastávka na oběd. Odpoledne prohlídka Anjar, sídla ummájovských chalífů, které bylo obehnáno ochranným valem a má pravoúhlý půdorys (rozdělený 2 kolonádami). Večeře, ubytování.

4. den: Po snídani navštívíme rodiště sv. Šarbela. Narodil se jako páté dítě nemajetných rodičů Antuna a Brigid Makhlúfových, katolíků maronitského ritu. Rodina žila v malé horské vesnici Bekaa Kafr 140 km severně od Bejrútu. Vydáme se údolím Kadíša, zapsaném na listině UNESCO, s řadou historických klášterů, k slavným cedrovým lesům v blízkosti městečka Bšaré. "Boží cedry" - v nadmořské výšce kolem 2000 metrů se tyčí přes 400 velikánů, ve věku od 100 do 1000 let. Věk sedmi z nich, tzv. biblických cedrů se odhaduje na 1200 - 2000 let. Slavný klášter der Mar Antonios Kozahjá se slavnou jeskyní sv. Antonína a nejstarším tiskařským lisem na Předním východě. Večeře, ubytování.

5. den: Snídaně v hotelu. Navštívíme staré fénické přístavy. Naše prohlídka začíná návštěvou města Sidon nebo Saida, třetího největšího města v Libanonu. Podle knihy Genesis byl Sidon synem Kanaána, vnuka Noeho. Navštívíme sidonský mořský hrad. Potom pokračujeme návštěvou Tyru, který je spojen s důležitými fázemi lidstva. Úžasní navigátoři a obchodníci Féničané byli pověstní tím, že zrodili velké osobnosti mytologie včetně Cadmosa, kterému se připisuje zavedení abecedy do Řecka a jeho sestry Evropy, která dala jméno evropskému kontinentu. Navštívíme také Maghdouche, kde Panna Maria čekala na Ježíše, když kázal v Sidonu. Návrat na hotel, rozlučková večeře s hudbou.

6. den: Po půlnoci odjezd na letiště, odlet přes Atény do Vídně (s příletem v 9:50 hod.), transfer do Bratislavy

Upozorňujeme, že váš cestovní pas musí být platný minimálně 6 měsíců po návratu a nesmí v něm být razítko vstupu do Izraele!

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


15.07.2012

Libanon

Libanon

Libanonské pohoří,  Byblos, Annaya, Harissa, Bejrút, Sidon, Maghdouche, Tyros, Baalbek

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiago de Compostela a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Externí odkazy: TV-MIS | Masáže v Hradci Králové | Tiskárna Grantis |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku RSS