29.05.2018 – 05.06.2018, cena: 17.440,- Kč

Zájezd do Turecka a Řecka po stopách apoštola Pavla s vynikajícím průvodcem 29. 5. - 5. 6. 2018

Štítky: Řecko Turecko

Zájezd do Turecka a Řecka po stopách apoštola Pavla s vynikajícím průvodcem 29. 5. - 5. 6. 2018
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 100,- Kč/osoba!

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 400,- Kč/osoba!

Rádi putujete po stopách velkého světce apoštola Pavla? Nechte se provést úchvatnými místy spjatými s jeho působením v Řecku a Turecku jedním z nejznalejších průvodců Mons. Dr. Jánem Majerníkem! Důležitou součástí programu bude také návštěva působivého místa, kde podle jedné z tradic žila a zemřela Panna Maria. Jedná se o další termín zájezdu.

Cena: 17.440,- Kč

V ceně je zahrnuto: letenka Vídeň - Istanbul, Istanbul - Kayseri, 6x ubytování s polopenzí ve 2-3 lůžkových pokojích, doprava luxusním klimatizovaným autobusem během celého okruhu, odborný průvodce - kněz, servisní poplatky, komplexní cestovní pojištění, transfer z Bratislavy na letiště do Vídně

V ceně není zahrnuto: bakšišné 30,- EUR/osoba (platí se přímo průvodci), sedadlo v přední části autobusu 410,- Kč/osoba

Možné příplatky: letenka ze Soluně do Bratislavy, resp. Vídně (za aktuální cenu),  vstupy na místě

Program zájezdu:

1. den: Odjezd brzy ráno na letiště do Vídně, odlet do Istanbulu. Po příletu celodenní prohlídka města, nejznámější památky, jako náměstí Hipodrom, Yerabatan Saray s podzemními cisternami, které sloužily jako zásobárna vody, Modrá mešita sultána Ahmeda ve starém městě, dále jeden z největších skvostů celého Turecka - Topkapi palác s mnoha poklady Osmanské říše. Chrám Boží Moudrosti - Aya Sofia. Velký Bazar, kde si v centru tureckých obchodů vychutnáte kouzlo obchodování a smlouvání cen. Večeře v místní restauraci. Odlet do Kayseri, ubytování.

2. den: Odjezd do Kappadokie. Návštěva této oblasti patří mezi nejsilnější zážitky, které si z Turecka odvezete. Zde se skrývali první křesťané a ve snaze uniknout pronásledování, vyhloubili do pískovcových skal hodně svých příbytků a chrámů v pozoruhodné harmonii, která připomíná měsíční krajinu. Krajinu fantastické pevnosti a magických komínů budete obdivovat v podzemním městě Kaymakli. Prohlídka této pohádkové oblasti pokračuje návštěvou nejznámějšího regionu Kappadokie - městečka Goreme. Prohlídka přírodního muzea se spoustou krásných chrámů postavených přímo ve skále, které dosud slouží místnímu obyvatelstvu jako obchody nebo pracovní dílny ve vás zanechá neopakovatelné dojmy. Večeře, ubytování.

3. den: Pokračujeme přes město Konya, kde sv. Pavel a sv. Barnabáš hlásali křesťanskou víru poté, co byli vykázáni z Antiochie. Konal se zde v roce 253 n. l. jeden z prvních církevních koncilů. Odjezd do Antiochie v Pisidii. Návštěva antického města Antioch Ad Pisidiam. Byla zde významná římská kolonie, je známé tím, že zde se sv. Pavel poprvé pokusil obrátit pohany na křesťanskou víru. Pisidská Antiochie znamenala významný zlom ve službě sv. Pavla, protože právě zde vznikla první křesťanská komunita. Zřícenina Pisidian Antioch leží asi kilometr severně od moderního města Yalvaç a 110 kilometrů západně od města Konya. Návštěva významného archeologického areálu a archeologického muzea Yalvaç. Večeře, ubytování.

4. den: Program pokračuje směrem k jedinečnému přírodnímu fenoménu Pamukkale - "Bavlníkovým vodopádům" s léčivými termálními prameny. Ubytování a večeře. Následuje prohlídka antického lázeňského města Hierapolis z dob Římské říše. Odjezd do starobylého města Efez s návštěvou jednoho ze sedmi divů světa - chrámu bohyně Artemis. Uvidíte tu nejrozsáhlejší a nejzachovalejší antické památky jako Celsovu knihovnu, amfiteátr, agoru, ale také křesťanské památky jako hrobku sv. Jana a dům, kde údajně žila a zemřela Panna Maria ze Selcuku. Večeře, ubytování.

5. den: Následuje návštěva Bergama, jednoho z nejstarších a nejimpozantnějších míst Turecka ležícího nedaleko pozůstatků Pergamonu. Prohlídka působivé akropole v Pergamonu. Canakkale, prohlídka Homérovy Tróje - starověkých ruin známých 10letou válkou mezi trojskými a řeckými vojsky. Večeře, ubytování.

6. den: Odjezd do starobylého města Philipi, kde působil sv. Pavel. Pavel navštívil Filipy na druhé misijní cestě v roce 50/51 a založil tam první křesťanskou obec na evropské půdě. První křesťankou se stala jistá žena jménem Lýdie, prodavačka purpuru z města Thyatiry a s ní jiné ženy. Na třetí misijní cestě Pavel navštívil Filipy ještě dvakrát. Křesťané této malé církevní obce pocházeli většinou z pohanství a vyznačovali se zvláštní oddaností Pavlovi a jeho učení. Odjezd na ubytování.

7. den: Soluň - Thessaloniki, hlavní město egejské oblasti, působiště sv. Pavla, prohlídka města a kostela sv. Cyrila a Metoděje. Noční jízda na Slovensko, eventuálně odlet za příplatek.

8. den: Příjezd do Bratislavy kolem oběda.

Program je spojen s každodenní mší.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


16.11.2013

Turecko

Turecko

Kusadasi, Meryem Ana Evi - dům Panny Marie, Efes, Selcuk, Pamukkale, Hierapolis, Patara, Myra/Demre, Istanbul

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiago de Compostela a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Externí odkazy: TV-MIS | Masáže v Hradci Králové | Tiskárna Grantis |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku RSS