Novinka
13.11.2023 – 22.11.2023, cena: 67.080 Kč

Atraktivní zájezd do Brazílie s návštěvou vodopádů Iguazu v Argentině 13. 11. - 22. 11. 2023

Štítky: Argentina Brazílie

Atraktivní zájezd do Brazílie s návštěvou vodopádů Iguazu v Argentině 13. 11. - 22. 11. 2023
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 400 Kč/osoba.

Je vaším snem spatřit na vlastní oči impozantní sochu Krista v Riu? Rozhodněte se pro tento lákavý zájezd do Brazílie a navštivte taky Aparecidu, jedno z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších poutních míst světa a překrásné vodopády Iguazu z brazilské i argentinské strany!

Cena: 67.080 Kč

V ceně je zahrnuto: letenky Vídeň - Sao Paulo, Sao Paulo - Vídeň, přes Madrid, letenka Rio de Janeiro - Foz do Iguacu - Sao Paulo, servisní (letištní) poplatků, 6x hotelové ubytování s polopenzí, 1x ubytování v Sao Paulo, transfery podle programu, průvodce - kněz, místní průvodce v Riu, vstupenky na vodopády Iguazu Falls

V ceně není zahrnuto: obslužné 100 EUR - předáte na místě přímo průvodci, fakultativní výlety, vstupenky na horu Corcovado a lanovka na Cukrovou homoli 80 EUR (zaplatíte na místě), městská taxa - platí se na místě

Možné příplatky (doporučujeme): transfer z Bratislavy na letiště Vídeň a zpět 520 Kč, pojištění pandemic A3 včetně storna zájezdu s pojistným krytím do výše 80 % storno poplatku a onemocnění na Covid-19 v ceně 1.470 Kč, příplatek za jednolůžkový pokoj - na vyžádání nebo pokud není možné klienta doubytovat 7.280 Kč

Program zájezdu:

1. den: Setkání skupiny v Bratislavě, transfer na letiště do Vídně, odlet do Sao Paulo s přestupem v Madridu.

2. den: Po příletu přesun do Aparecidy a návštěva baziliky minor. V roce 1717 se místním rybářům zachytila ​​do sítě soška Neposkvrněné Panny Marie. Patnáct let stála soška „nalezené“ Panny Marie, podle významu slova „aparecida“, v domě jednoho z rybářů. Sousedé k ní začali přicházet a modlit se. Úcta k Panně Marii zde hluboce zakořenila. V roce 1955 byla postavena nová bazilika, která je po bazilice sv. Petra v Římě druhým největším křesťanským chrámem světa. U baziliky v zahradě se nachází krásný betlém, jehož sochy jsou lidské velikosti. Mše, návštěva staré baziliky, která byla postavena jako první. Po obědě volný čas na nákup náboženských suvenýrů nebo odpočinek po dlouhé cestě letadlem. Ubytování, večeře.

3. den: Po mši a snídani transfer do Rio de Janeiro, fakultativně možnost oběda po cestě. Město bylo založeno v roce 1565, je to bývalé hlavní město Brazílie a je považováno za nejkrásnější město světa díky úžasné poloze mezi krásným zálivem s rozmanitými ostrůvky a vysokým hřebenem, na kterém už začíná prales. Tady horská pásma spadají až do centra města a protínají nádherné pláže. Po příjezdu návštěva nádherné pláže Barra da Tijuca, kde bývají domácí, řada luxusních bytů a nákupních center. Zde můžete ochutnat kokosovou vodu z ořechu nebo brazilský alkoholický nápoj Caipirinha. Ubytování a volný čas k odpočinku nebo koupání, večeře.

4. den: Po snídani odjezd z hotelu a vláčkem se dostanete na horu Corcovado se symbolem Ria – sochou Ježíše Krista a nezapomenutelným výhledem na město. Po ní návštěva fotbalového stadionu Maracana (zvenčí), přejdete do centra města, návštěva katedrály sv. Sebastiána - patrona Ria de Janeira, možnost mše. Katedrála byla vybudována v letech 1964 až 1979 podle architektonického návrhu Edgara Fonsecu, který se u ní inspiroval tvarem tradičních mayských chrámů. Má kapacitu 5000 míst k sezení a vejde se sem až 20 000 věřících. Interiér je prosvětlen čtyřmi více než 60 m vysokými vitrážemi, v noci bývá katedrála nasvícena různými barvami. Aquedut Arcos da lapa – akvadukt postavený v polovině 18. stol., aby zásobil obyvatele čerstvou vodou z řeky Carioca. Nachází se v centru města, ve čtvrti Lapa. Od konce 19. stol. vodovod slouží jako most pro populární tramvaje, který spojuje centrum města s čtvrtí Santa Teresa. Fakultativně možnost oběda, prohlídka náměstí Mauá - přístavní oblast, kde plují turistické lodě, najdete zde trhy s jídlem a ručně vyráběnými produkty. V dálce uvidíte novodobé muzeum zítřka. Návrat do hotelu, večeře a ubytování.

5. den: Po snídani odjezd z hotelu a lanovkou se dostanete na Cukrovou homoli, kde se vám naskytne nádherný výhled na celé město, vrchol se nachází ve výšce 396 m nad mořem a dostala svůj název z důvodu podobnosti s tradiční hliněnou formou určenou k přepravě cukru. Překrásný výhled na pláže, město, národní park Tijuca a ostrovy v zálivu Guanabara. Pokračujete návštěvou pláže Copacabana, Ipanema a Leblon, kde můžete poobědvat. Návštěva druhé části Ria de Janeira, o které se říká, že je budoucností Ria. Odehrávaly se zde olympijské hry a v této části bývají domácí, poznáte i jinou než turistickou část Ria, která je již modernější, existuje jen kolem 70-80 let. Návrat do hotelu, večeře a ubytování.

6. den: Odpočinek na pláži, volný čas, eventuálně možnost fakultativního výletu se slovenskou průvodkyní. Večeře, ubytování.

7. den: Ráno transfer na letiště s následným odletem do Iguazu Falls. Prohlídka vodopádů z argentinské strany. Jen málo míst na planetě je opředeno tolika mýty a legendami jako vodopády Iguazu. Každý, kdo tuto přírodní nádheru viděl na vlastní oči bez zaváhání tvrdí, že jen málokterý pohled na světě se vyrovná burácejícím vodopádům Iguazu. Vždyť Iguazu jsou čtyřikrát širší než Niagarské vodopády a v období dešťů je objem průtoku ohromujících dvanáct tisíc kubických metrů za sekundu. Toto úchvatné divadlo bylo v roce 1986 zapsané do seznamu přírodního dědictví UNESCO. K unikátnosti vodopádů Iguazu významně přispívá fakt, že vodopádová hrana je různě zakřivená a nesouvislá, takže celek tvoří několik desítek dalších vodopádů. Iguazu tak představují největší systém padající vody na Zemi. Leží na řece na hranici mezi Argentinou a Brazílií. Oba státy, na jejichž hranicích vodopády leží, kolem nich vytyčily rozsáhlé národní parky. Ty plní významnou úlohu, neboť jednak chrání samotné vodopády a zároveň i okolí tvořené zachovalým pralesem. Větší část vodopádů leží ale na argentinské straně a sem míří také většina návštěvníků. Ubytování, večeře.

8. den: Po snídani návštěva vodopádů z brazilské strany, transfer na letiště s následným odletem do Sao Paula, přes Madrid do Vídně.

9. den: Přílet do Vídně ve večerních hodinách a následný transfer do Bratislavy.

Program je spojený s každodenní mší a duchovním programem.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. Zájezdy nabízíme za mimořádné ceny nebo k nim navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Spamová ochrana:

Abychom se ujistili, že nejste program pro rozesílání spamu, opište, prosím, do tohoto políčka pět zřetelně zobrazených malých písmen z následujícího obrázku:


Captcha - protispamová ochrana Pokud je pro Vás tento obrázek nečitelný, klikněte na něj. Zobrazí se s jinými písmeny.

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Doporučujeme: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Poutnictví.cz |
Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS