Slevová akce!
07.11.2021 – 17.11.2021, cena: 26.870,- Kč

Atraktivní zájezd do Izraele, Palestiny a Jordánska 7. 11. - 17. 11. 2021

Štítky: Izrael Jordánsko Palestina

Nově přidáno
Atraktivní zájezd do Izraele, Palestiny a Jordánska 7. 11. - 17. 11. 2021
 

Max. do 15. 5. 2021 od nás navíc obdržíte slevu 300,- Kč/osoba!

Zveme vás na jeden z našich nejpopulárnějších zájezdů! Vydejte se s námi na atraktivní zájezd do Izraele v kombinaci s Jordánskem. Čeká vás bohatý program za skvělou cenu (Jeruzalém, Betlém, Nazaret, plavba po Genezaretském jezeře, Mrtvé moře, Petra, Wadi Rum + noc v poušti atd.) v doprovodu erudovaného průvodce a zážitky, které zůstanou nejen na fotografiích, ale především ve vašem srdci! Zajistěte si místo včas!

Cena: 26.870,- Kč

V ceně je zahrnuto:

  • Mezinárodní letenka Vídeň - Tel Aviv - Vídeň

  • Servisní poplatky

  • 9x ubytování s polopenzí (z toho 1x ubytování v poušti - Wadi Rum)

  • Doprava klimatizovaným autobusem během celého pobytu

  • Odborný průvodce - kněz

  • Vstupy v Jordánsku včetně Petry

V ceně není zahrnuto:

  • Hraniční poplatky Izrael - Jordánsko, víza, obslužné a audio průvodce (sluchátka pro zkvalitnění výkladu průvodce) 100,- EUR (platí se průvodci)

  • Fakultativní výlety

Možné příplatky (doporučujeme):

  • Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu - krytí do výše 80 % storno poplatku 740,- Kč

  • Transfer z Bratislavy na letiště Vídeň a zpět 410,- Kč/osoba

Program:

1. den: Sraz v odpoledních hodinách v Bratislavě, transfer do Vídně, následně odlet do Tel Avivu.

2. den: Přesun do Galileje, prohlídka Nazaretu - baziliky Zvěstování, kostela sv. Josefa. Místo prvního zázraku v Káně Galilejské, kde si manželé mohou obnovit manželské sliby. Odpoledne odjezd ke Genezaretskému jezeru: Hora Blahoslavenství, Kafarnaum - dům sv. Petra, Tabgha - místo zázračného rozmnožení chlebů a ryb, místo Primátu sv. Petra. Plavba po Genezaretském jezeře (fakultativně). Večeře, ubytování v Galileji.

3. den: Po snídani výstup na horu Tábor (nebo taxíkem za 8,- USD), prohlídka kostela Proměnění Páně. Přesun do Jordánska. Prohlídka Jerash - významné antické římské město. Přesun a ubytování v Petře.

4. den: Celodenní prohlídka Petry, někdejšího hlavního města nabatejské říše, vytesaného do skály (Římská provincie Arábie, kde se zdržoval podle Gal 1,17 zdržoval také sv. Pavel). Program, prohlídka (až po známý klášter) mše ve starém byzantském chrámu, večeře a ubytování v Petře.

5. den: Návštěva pouště Wadi Rum a noc na poušti.

Asi 60 kilometrů jižně od Aquaby se nachází další skvost Jordánska, poušť Wadi Rum. Měsíční údolí okouzlí ohromnou silou. Prohlídka začíná nedaleko hory nazvané Sedm vrcholů moudrosti. Je proslulá a spojená s osobou, která je spjata s Wadi Rum a historií Sýrie a Jordánska - Lawrencem z Arábie. Byl to britský plukovník T. E. Lawrence. Do pouště se vyráží v otevřených džípech. Cestou se otevře jedna z nejkrásnějších pouštních scenérií světa. Působení slunce ještě více umocňuje obrazy nádherných skal. Wadi Rum byla poprvé zmíněna již v ptolemajovské geografii jako Aramon a také prý jako Ad i v Koránu. Nabatejci se zde zabydleli již ve 4. století. Vytvořili skalní malby v pískovcových masivech skal. Běh století, vítr a počasí erodovali masivy ve skalní věže a bizarní kopce tyčící se z hor písku, ve kterém se celá oblast přímo taje. Krása vyráží dech. Duhové masivy - duny jsou jednou velkou záplavou oranžovo-červeného písku. Když vystoupíte na vrcholek některého pahorku, rozprostře se před vámi fantastický obraz. Jen tehdy dokonale vidíte krásný přechod od béžové přes růžovou až po oranžovo-červenou. Wadi Rum je unikátní. Z barevného písku vyrůstají k nebi přímo vertikálně pískovcové útvary. Z roviny se zde tyčí jako obři. Kam oko dohlédne vidíte červené a oranžové odstíny pískovcových stěn či široké duny. Když natrefíte na beduíny, roztroušené velbloudy či posedíte na sepraném koberci a přijmete horký čaj nalévaný z otlučené staré konvičky, máte pocit zázraku. 25. června 2011 byla Wadi Rum zapsána jako součást Světového kulturního dědictví UNESCO.

6. den: Po snídani odjezd na horu Nebo - podle tradice místo smrti Mojžíše. Pokračování do Izraele. Údolí Wadi Quelt, Jericho - nejstarší obydlené město světa, město proroka Elizea, ve kterém Ježíš uzdravil slepce Bartimaiose a navštívil dům celníka Zachea. Ježíš Kristus při svých cestách z Galileje do Jeruzaléma opakovaně procházel Jerichem. (Mt 20,29-33), (Lk 18, 35-43). Ubytování v Betlémě.

7. den: Po snídani Jeruzalém - Olivová hora - návštěva Dominus Flevit, místa kde Ježíš plakal nad Jeruzalémem. Prohlídka Getsemanské zahrady, baziliky Agónie (smrtelného zápasu Ježíše). Bazilika Hrobu Panny Marie, Zeď nářků, Hora Sion, Večeřadlo. Večeře a ubytování v Betlémě.

8. den: Po snídani návštěva Ein Karem - návštěva místa narození Jana Křtitele a místa navštívení Panny Marie u Alžběty. Prohlídka starého Jeruzaléma - místo Ježíšova odsouzení a bičování, Křížová cesta - Via Dolorosa, bazilika Božího hrobu. Návrat do Betléma, večeře, ubytování.

9. den: Po snídani odjezd k Jordánu, Qasr al Jahúd - místo Ježíšova křtu na hranicích Izraele a Jordánska, místo působení sv. Jana Křtitele, odjezd k Mrtvému ​​moři, možnost koupání. Fakultativně Kumrán a Herodova pevnost Masada. Večeře, ubytování v Betlémě.

10. den: Program v Betlémě, návštěva Pole pastýřů, bazilika Narození Ježíše Krista, jeskyně Mléka, možnost nákupu suvenýrů. Návštěva karmelitánského kláštera, založeného v roce 1876 na podnět sestry Marie od Ukřižovaného Ježíše. V tomto klášteře přežila poslední období svého života. Blahořečil ji v roce 1978 papež Jan Pavel II., svatořečil papež František v roce 2015.

11. den: Odjezd na letiště, zastávka v Lod - město leží ve vnitrozemí, od Tel Avivu je vzdáleno přibližně 22 km. Ve Starém zákoně v První knize kronik (8,12) se píše, že Lod postavil Samad z Benjamínova rodu. Za pozornost stojí katedrála svatého Jiří. Jaffa - Jope, přístav, který je zmiňovaný již ve Starém zákoně a byl důležitým místem apoštolské mise sv. Petra zmiňované ve Skutcích apoštolů. Kostel sv. Petra. Odlet do Vídně.

Průvodce si vyhrazuje právo na změnu programu! Program v nabídkovém letáku je orientační a přizpůsobuje se odletovým časům a situaci v Izraeli.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

15.07.2012

Jordánsko

Jordánsko

Betánie za Jordánem, Mrtvé moře, hora Nebo, Madaba, Mukawir, Petra

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Partnerské weby: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS