17.11.2019 – 27.11.2019, cena: 44.790,- Kč

Atraktivní zájezd do Mexika s návštěvou Guadalupe a relaxem v Acapulcu 17. 11. - 27. 11. 2019

Štítky: Mexiko

Novinka
Atraktivní zájezd do Mexika s návštěvou Guadalupe a relaxem v Acapulcu 17. 11. - 27. 11. 2019
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 300,- Kč/osoba.

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 1.030,- Kč/osoba.

Splňte si svůj životní cestovatelský a poutní sen a vydejte se s námi do úchvatného Mexika za výbornou cenu! Navštivte a prožijte největší poutní místo světa Guadalupe, probádejte tajuplné pyramidy, dejte si sklenku prvotřídní tequily u Tichého oceánu v Acapulcu... Mexiko je skvělá volba - vřele doporučujeme!

Cena: 44.790,- Kč

V ceně je zahrnuto:

  • 9x hotelové ubytování ***/****/***** s polopenzí
  • Mezinárodní letenka Vídeň - Mexico City - Vídeň
  • Letištní poplatky
  • Doprava lux bus během celého programu
  • Místní profesionální průvodce (doprovází skupinu během celé trasy, stará se nejen o organizační a bezpečnostní záležitosti, ale je obohacením i po stránce informací a znalý místních poměrů)
  • Slovenský průvodce - kněz (skupiny provázejí zkušení průvodci - kněží, kteří vícekrát navštívili tuto zemi)
  • Všechny prohlídky a vstupy dle programu

V ceně není zahrnuto: Obslužné 90,- USD/osoba (platí se průvodci na místě), fakultativní výlety

Možné příplatky (doporučujeme): Pojištění léčebných nákladů a pojištění storna 990,- Kč/osoba, transfer z Bratislavy na letiště Vídeň a zpět 400,- Kč/osoba

Program zájezdu:

1. den: Transfer z Bratislavy na letiště do Vídně, následně odlet do Mexico City. Nachází se v nadmořské výšce 2240 m n. m. Po příletu transfer do hotelu, večeře, ubytování.

2. den: Po snídani návštěva Tulpetlac - mše sv. v kostele. Návštěva nejznámější mexické archeologické lokality Teotihuacan. Je vzdálena od Mexico City 50 km. Prohlédnete si pyramidu Slunce, pyramidu Měsíce, zbytky původních paláců a Třídu mrtvých. Návrat do Mexico City, večeře, ubytování.

3. den: Návštěva antropologického muzea a pokračování do Zocalo (v případě, že bude Národní palác uzavřen, průvodce vybere návštěvu některých jiných památek jako např.: Edificio de Correos Monumento al Caballito, Bar la Opera, Casa de los Azulejos, Iglesia de san Francisco, náměstí Santo Domingo). Uvidíte ruiny hlavního chrámu Aztéků (z venku) i katedrálu. Návštěva Tlatelolco. Pokračujete prohlídkou baziliky, mše sv. Guadalupe - nejslavnější poutní místo Latinské Ameriky. Prohlídka staré a nové baziliky Panny Marie Guadalupské, kde se uchovává zázračný obraz Panny Marie. Náboženský program, večeře na hotelu.

4. den: Odjezd do Cuernavaca, které je díky své stálé teplotě kolem 27 oC nazýváno městem "nekonečného léta". Prohlídka města. Nachází se zde katedrála, která je nejznámější na americkém kontinentu a palác El Palacio de Cortés, odkud španělský dobyvatel Cortés v letech 1522-32 vládl (momentálně zavřený). Večeře, ubytování v Taxco.

5. den: Odjezd do Acapulca, prohlídka, mše v Sagrado Corazon; show na srázech (skokani, kteří skáčou do oceánu ze srázu), večeře, ubytování.

6. den: Snídaně, mše, celodenní odpočinek na plážích v Acapulcu, večeře, ubytování.

7. den: Snídaně, mše, celodenní odpočinek na plážích v Acapulcu, večeře, ubytování.

8. den: Pokračování do Tlaxcala, návštěva Cacaxtla - archeologické naleziště objevené asi před 30 lety, s unikátními starými freskami na přírodní desce o rozměrech 200x25 metrů. Olmécko-xicalanská civilizace obchodníků a válečníků po sobě zanechala velmi realistické nástěnné malby v zářivých barvách, většinou představují krvavé válečné motivy. San Miguel del Milagro a mše sv. Pokračujete do Ocotlan - sanktuárium Panny Marie z Ocotlan je na návrší, vybudované na památku zjevení Panny Marie na tomto místě v roce 1541. První kostel byl postaven v 16. století, novější kostel je z konce 17. století v barokním slohu. Byl vybudován na místě, kde Panna Maria vyslechna modlitbu Juana Diega a nechala vytrysknout pramen vody během sucha v roce 1541. Voda z pramene byla posvěcena a měla léčivé účinky. Stavbu kostela začal v roce 1670 otec Juan Escobar a do roku 1691 apsida byla dokončena. Transept a kopule byly dokončeny počátkem 18. století. Na fasádě jsou vysoké reliéfy z bílé malty v kontrastu se stěnami z červené pálené cihly, oltář je velkolepý. Večeře a ubytování v Puebla.

9. den: Mše v kapli Panny Marie Růžencové v Santo Domingo, jejíž stěny a strop jsou pokryty zlatou fólií a zdobené soškami andělů, svatých, dětí a zvířat. Barevný oltář představuje prvky sochy Panny Marie, korunované a zdobené klenoty. Odjezd do Puebly, která se nachází na úpatí pohoří Sierra Madre del Sur a je obklopena sopkami Popocatepetl, Iztaccihuati, Pico de Orizaba a La Malinche. Puebla leží ve výšce 2200 m, je čtvrtým největším mexickým městem. Návštěva vesničky Cholula s kostely z 18. století, kde se prolínají vlivy indiánského umění a křesťanského náboženství. Tonantzintla - jeden z nejvýznamnějších kostelů v indiánském barokním slohu. Stavěli ho téměř 300 let. Interiér je celý pozlacený. Večeře a ubytování.

10. den: Po snídani návrat do Mexico City, návštěva baziliky, mše svatá v jedné z kaplí, transfer na letiště a následný odlet do Vídně.

11. den: Přílet do Vídně. Transfer do Bratislavy.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

28.05.2017

Mexiko

Mexiko

Mexico City, Guadalupe, Tlatelolco, Teotihuacan, Cholula, Tonantzintla, Puebla, Cacaxtla, Taxco, Acapulco...

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Partnerské weby: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Tiskárna Grantis |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS