Vyprodáno
31.12.2020, cena: 44.790,- Kč

Atraktivní zájezd do Mexika s návštěvou Guadalupe a relaxem v Acapulcu 17. 11. - 27. 11. 2019

Štítky: Mexiko

Novinka
Atraktivní zájezd do Mexika s návštěvou Guadalupe a relaxem v Acapulcu 17. 11. - 27. 11. 2019
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 300,- Kč/osoba.

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 1.030,- Kč/osoba.

Splňte si svůj životní cestovatelský a poutní sen a vydejte se s námi do úchvatného Mexika za výbornou cenu! Navštivte a prožijte největší poutní místo světa Guadalupe, probádejte tajuplné pyramidy, dejte si sklenku prvotřídní tequily u Tichého oceánu v Acapulcu... Mexiko je skvělá volba - vřele doporučujeme!

Cena: 44.790,- Kč

V ceně je zahrnuto:

  • 9x hotelové ubytování ***/****/***** s polopenzí
  • Mezinárodní letenka Vídeň - Mexico City - Vídeň
  • Letištní poplatky
  • Doprava lux bus během celého programu
  • Místní profesionální průvodce (doprovází skupinu během celé trasy, stará se nejen o organizační a bezpečnostní záležitosti, ale je obohacením i po stránce informací a znalý místních poměrů)
  • Slovenský průvodce - kněz (skupiny provázejí zkušení průvodci - kněží, kteří vícekrát navštívili tuto zemi)
  • Všechny prohlídky a vstupy dle programu

V ceně není zahrnuto: Obslužné 90,- USD/osoba (platí se průvodci na místě), fakultativní výlety

Možné příplatky (doporučujeme): Pojištění léčebných nákladů a pojištění storna 990,- Kč/osoba, transfer z Bratislavy na letiště Vídeň a zpět 400,- Kč/osoba

Program zájezdu:

1. den: Transfer z Bratislavy na letiště do Vídně, následně odlet do Mexico City. Nachází se v nadmořské výšce 2240 m n. m. Po příletu transfer do hotelu, večeře, ubytování.

2. den: Po snídani návštěva Tulpetlac - mše sv. v kostele. Návštěva nejznámější mexické archeologické lokality Teotihuacan. Je vzdálena od Mexico City 50 km. Prohlédnete si pyramidu Slunce, pyramidu Měsíce, zbytky původních paláců a Třídu mrtvých. Návrat do Mexico City, večeře, ubytování.

3. den: Návštěva antropologického muzea a pokračování do Zocalo (v případě, že bude Národní palác uzavřen, průvodce vybere návštěvu některých jiných památek jako např.: Edificio de Correos Monumento al Caballito, Bar la Opera, Casa de los Azulejos, Iglesia de san Francisco, náměstí Santo Domingo). Uvidíte ruiny hlavního chrámu Aztéků (z venku) i katedrálu. Návštěva Tlatelolco. Pokračujete prohlídkou baziliky, mše sv. Guadalupe - nejslavnější poutní místo Latinské Ameriky. Prohlídka staré a nové baziliky Panny Marie Guadalupské, kde se uchovává zázračný obraz Panny Marie. Náboženský program, večeře na hotelu.

4. den: Odjezd do Cuernavaca, které je díky své stálé teplotě kolem 27 oC nazýváno městem "nekonečného léta". Prohlídka města. Nachází se zde katedrála, která je nejznámější na americkém kontinentu a palác El Palacio de Cortés, odkud španělský dobyvatel Cortés v letech 1522-32 vládl (momentálně zavřený). Večeře, ubytování v Taxco.

5. den: Odjezd do Acapulca, prohlídka, mše v Sagrado Corazon; show na srázech (skokani, kteří skáčou do oceánu ze srázu), večeře, ubytování.

6. den: Snídaně, mše, celodenní odpočinek na plážích v Acapulcu, večeře, ubytování.

7. den: Snídaně, mše, celodenní odpočinek na plážích v Acapulcu, večeře, ubytování.

8. den: Pokračování do Tlaxcala, návštěva Cacaxtla - archeologické naleziště objevené asi před 30 lety, s unikátními starými freskami na přírodní desce o rozměrech 200x25 metrů. Olmécko-xicalanská civilizace obchodníků a válečníků po sobě zanechala velmi realistické nástěnné malby v zářivých barvách, většinou představují krvavé válečné motivy. San Miguel del Milagro a mše sv. Pokračujete do Ocotlan - sanktuárium Panny Marie z Ocotlan je na návrší, vybudované na památku zjevení Panny Marie na tomto místě v roce 1541. První kostel byl postaven v 16. století, novější kostel je z konce 17. století v barokním slohu. Byl vybudován na místě, kde Panna Maria vyslechna modlitbu Juana Diega a nechala vytrysknout pramen vody během sucha v roce 1541. Voda z pramene byla posvěcena a měla léčivé účinky. Stavbu kostela začal v roce 1670 otec Juan Escobar a do roku 1691 apsida byla dokončena. Transept a kopule byly dokončeny počátkem 18. století. Na fasádě jsou vysoké reliéfy z bílé malty v kontrastu se stěnami z červené pálené cihly, oltář je velkolepý. Večeře a ubytování v Puebla.

9. den: Mše v kapli Panny Marie Růžencové v Santo Domingo, jejíž stěny a strop jsou pokryty zlatou fólií a zdobené soškami andělů, svatých, dětí a zvířat. Barevný oltář představuje prvky sochy Panny Marie, korunované a zdobené klenoty. Odjezd do Puebly, která se nachází na úpatí pohoří Sierra Madre del Sur a je obklopena sopkami Popocatepetl, Iztaccihuati, Pico de Orizaba a La Malinche. Puebla leží ve výšce 2200 m, je čtvrtým největším mexickým městem. Návštěva vesničky Cholula s kostely z 18. století, kde se prolínají vlivy indiánského umění a křesťanského náboženství. Tonantzintla - jeden z nejvýznamnějších kostelů v indiánském barokním slohu. Stavěli ho téměř 300 let. Interiér je celý pozlacený. Večeře a ubytování.

10. den: Po snídani návrat do Mexico City, návštěva baziliky, mše svatá v jedné z kaplí, transfer na letiště a následný odlet do Vídně.

11. den: Přílet do Vídně. Transfer do Bratislavy.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

28.05.2017

Mexiko

Mexiko

Mexico City, Guadalupe, Tlatelolco, Teotihuacan, Cholula, Tonantzintla, Puebla, Cacaxtla, Taxco, Acapulco...

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Partnerské weby: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Tiskárna Grantis |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS