Slevová akce!
19.11.2021 – 30.11.2021, cena: 49.550,- Kč

Atraktivní zájezd do Mexika s návštěvou Guadalupe a relaxem v Acapulcu 19. 11. - 30. 11. 2021

Štítky: Mexiko

Doporučujeme
Atraktivní zájezd do Mexika s návštěvou Guadalupe a relaxem v Acapulcu 19. 11. - 30. 11. 2021
 

Max. do 15. 5.2021 od nás navíc obdržíte slevu 1.050,- Kč/osoba!

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 1.050,- Kč!

Splňte si svůj životní cestovatelský a poutní sen a vydejte se s námi do úchvatného Mexika za výbornou cenu! Navštivte a prožijte největší poutní místo světa Guadalupe, probádejte tajuplné pyramidy, dejte si sklenku prvotřídní tequily u Tichého oceánu v Acapulcu... Během zájezdu vás bude provázet znalý P. Mgr. Marian Ondrejka. Mexiko je skvělá volba - vřele doporučujeme!

Cena: 49.550,- Kč

V ceně je zahrnuto:

 • 10x hotelové ubytování ***/*** /***** s polopenzí
 • Mezinárodní letenka Vídeň - Mexico City - Vídeň
 • Servisní - letištní poplatky
 • Doprava lux bus během celého programu
 • Místní profesionální průvodce (doprovází skupinu během celé trasy, stará se nejen o organizační a bezpečnostní záležitosti, ale je obohacením i po stránce informací a znalý místních poměrů)
 • Slovenský průvodce - kněz (skupiny provázejí zkušení průvodci - kněží, kteří vícekrát navštívili tuto zemi)
 • Všechny prohlídky a vstupy dle programu

V ceně není zahrnuto:

 • Obslužné 90,- USD/osoba (platí se průvodci na místě)
 • Fakultativní výlety

Možné příplatky (doporučujeme):

 • Pojištění léčebných nákladů a pojištění storna (s krytím storno poplatku do výše 80 %) 1.360,- Kč/osoba
 • Transfer z Bratislavy na letiště Vídeň a zpět 410,- Kč/osoba

Program zájezdu:

1. den: Transfer z Bratislavy na letiště do Vídně a následně odlet do Mexico City. Přílet do Mexico City ve večerních hodinách, transfer do hotelu, večeře a ubytování.

2. den: Návštěva Tlatelolco. Následně Guadalupe - nejslavnější poutní místo Latinské Ameriky. Prohlídka staré a nové baziliky Panny Marie Guadalupské, kde se uchovává zázračný obraz Panny Marie. Náboženský program, mše svatá. Přesun do centra Mexico City, prohlídka hlavního náměstí Zocalo, (v případě, že bude Národní palác uzavřen, průvodce vybere návštěvu některých jiných památek jako např. Edificio de Correos Monumento al Caballito, Bar la Opera, Casa de los Azulejos, Iglesia de san Francisco, náměstí Santo Domingo). Uvidíte ruiny hlavního chrámu Aztéků (z venku) i katedrálu. Národní antropologické muzeum. Bylo otevřeno v roce 1964 a disponuje 23 stálými expozicemi na ploše 79 700 m³. Kolem budovy se nachází rozsáhlý komplex zahrad, které jsou zdobeny replikami soch, pyramid. K nejzajímavější části komplexu po architektonické stránce patří betonový deštník, jehož gigantickou střechu drží jediný pilíř. Večeře a ubytování v Mexico City.

3. den: Odjezd přes Tulpetlac, dnes předměstí Mexico City, návštěva nejznámější mexické archeologické lokality Teotihuacan. Je vzdálena od Mexico City 50 km. Prohlédnete si pyramidy Slunce a Měsíce, které jsou spojeny tzv. Cestou mrtvých lemovanou chrámy, v celkové délce 2,3 km. V okolí těchto staveb se začalo postupně formovat město, které svůj vrchol dosáhlo v letech 230-600 našeho letopočtu. V období rozkvětu měl Teotihuacan přes 100 tisíc obyvatel. Návrat do Mexico City, večeře, ubytování.

4. den: Odjezd do Cuernavaca, návštěva města "věčného jara", tzv. město Bugambilias. Uvidíme jeden z nejstarších kostelů v Mexiku, který se začal stavět v roce 1525 a v roce 1891 byl vysvěcen jako kostel Nanebevzetí Panny Marie. Tento chrám se skládá ze čtyř budov. Sloužil jako pátý klášter v zemi pro františkány. Založilo ho v roce 1525 dvanáct františkánských mnichů, kteří sem přišli a začali evangelizační činnost. Na téměř každé stěně můžeme vidět obrazy nevyčíslitelné umělecké a historické hodnoty. Pokračujeme do pitoreskního města Taxco, nazývaného také Stříbrné město. Návštěva kostela sv. Priscilly, vybudovaného díky těžbě stříbra ve městě a okolí, mše svatá. Volno na nákupy a procházku po úzkých uličkách s kamennými stezkami a domy s červenými taškovými střechami, které lákají mnoho umělců přenocovat právě v tomto městě. Večeře a ubytování v Taxco.

5. den: Odjezd do Acapulca, prohlídka města. Acapulco sloužilo v minulosti jako přístav, kam každý rok přicházeli obchodníci Manila Galleon z Filipín s luxusním a drahým zbožím, které bylo následně transportováno do přístavu Veracruz a dále posláno do Španělska. El Fuerte de San Diego - sloužilo k obraně přístavu proti pirátským útokům. Patří k nejlepším přírodním přístavům v Mexiku. Mnoho známých politiků a osobností vlastní nemovitost v této oblasti. Mše svatá v moderním chrámu Sagrado Corazon. Velkou atrakcí jsou útesy La Quebrada, místy vysoké až 24 m, odkud se zkušení místní skokani vrhají do rozbouřeného oceánu, přičemž je velmi důležité správně odhadnout výšku příbojové vlny. Večeře, ubytování v Acapulcu.

6. den: odpočinek na plážích Acapulca, ubytování v Acapulcu.

7. den: odpočinek na plážích Acapulca, ubytování v Acapulcu.

8. den: Odjezd do Puebly - "města andělů", skutečný architektonický skvost koloniálního období a kulturní dědictví lidstva. Během procházky objevíme velké i malé náměstí, hlavní náměstí, barokní architekturu, katedrálu. Mše svatá v kapli Panny Marie Růžencové, jejíž stěny a strop jsou pozlacené a zdobené soškami andělů, svatých, dětí a zvířat. Nádherný oltář zdobí socha korunované Panny Marie s nádhernými klenoty. Prohlídka města Puebla, skvostu koloniální architektury. Město se nachází na úpatí pohoří Sierra Madre del Sur a je obklopeno sopkami Popocatepetl, Iztaccihuati, Pico de Orizaba a Malinche. Puebla leží ve výšce 2.200 m, je čtvrtým největším mexickým městem. Večeře, ubytování.

9. den: Navštívíme archeologický areál Cacaxtala a pokračujeme do San Miguel del Milagro. Ocotlan - sanktuárium Panny Marie z Ocotlan je na návrší, vybudované na památku zjevení Panny Marie na tomto místě v roce 1541. První kostel byl postaven v 16. století, novější kostel je z konce 17. století v barokním slohu. Byl vybudován na místě, kde Panna Maria, vyslechna modlitbu Juana Diega, nechala vytrysknout pramen vody během sucha v roce 1541. Voda z pramene byla posvěcena a měla léčivé účinky. Stavbu kostela začal v roce 1670 otec Juan Escobar a do roku 1691 byla apsida dokončena. Transept a kopule byly dokončeny počátkem 18. století. Na fasádě jsou vysoké reliéfy z bílé malty v kontrastu se stěnami z červené pálené cihly, oltář je velkolepý. Večeře a ubytování v Puebla.

10. den: návštěva Choluly, pokračování do Tonantzintla - návštěva historického centra. V mexické kultuře byla bohyně Tonantzin ztotožňována se Zemí. Slovo Tonantzintla pochází z Nahuatl a znamená místo naší drahé matky. Po příchodu Španělů bylo přidáno jméno Panny Marie na její počest. Kostel Panny Marie v Tonantzintla je ze 16. století. Fasáda je jednoduchá, interiér je v bohatém barokním slohu, směs španělského a indiánského stylu, jako například anděly se švestkami, girlandami květin, indiánskými pery, ovocem a rostlinami. Je jedním z nejvýznamnějších kostelů v indiánském barokním slohu. Byl budován téměř 300 let. Hlavní průčelí charakterizuje typický barokní sloh regionu. Pokračování do městečka Huejotziingo, kde se nachází velmi dobře zachovalý bývalý františkánský konvent sv. Michala Archanděla s muzeem evangelizace. Večeře a ubytování v Mexico City.

11. den: Návštěva parku Xochimilko, které je nazýváno Benátkami Mexika, plavba po jezeře. Následně Guadalupe, náboženský program, mše svatá, osobní modlitby. Transfer na letiště, odlet do Evropy.

12. den: Přílet do Vídně ve večerních hodinách a následně transfer do Bratislavy.

Program je spojen s každodenní mší.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

28.05.2017

Mexiko

Mexiko

Mexico City, Guadalupe, Tlatelolco, Teotihuacan, Cholula, Tonantzintla, Puebla, Cacaxtla, Taxco, Acapulco...

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Partnerské weby: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS