Vyprodáno
28.12.2022, cena: 48.630,- Kč

Atraktivní zájezd do Mexika s návštěvou Guadalupe a relaxem v Acapulcu 4. 11. - 14. 11. 2022

Štítky: Guadalupe Mexiko

Doporučujeme
Atraktivní zájezd do Mexika s návštěvou Guadalupe a relaxem v Acapulcu 4. 11. - 14. 11. 2022
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 400,- Kč/osoba.

Splňte si svůj životní cestovatelský a poutní sen a vydejte se s námi do úchvatného Mexika za výbornou cenu! Navštivte a prožijte největší poutní místo světa Guadalupe, probádejte tajuplné pyramidy, dejte si sklenku prvotřídní tequily u Tichého oceánu v Acapulcu... To vše v doprovodu jednoho z nejerudovanějších průvodců - Mons. Dr. Jána Majerníka. Mexiko je skvělá volba - vřele doporučujeme!

Cena: 48.630,- Kč

V ceně je zahrnuto:

  • 9x hotelové ubytování ***/***** s polopenzí
  • Mezinárodní letenka Vídeň - Mexico City - Vídeň
  • Servisní - letištní poplatky
  • Doprava lux bus během celého programu
  • Místní profesionální průvodce (doprovází skupinu během celé trasy, stará se nejen o organizační a bezpečnostní záležitosti, ale je obohacením i po stránce informací a znalý místních poměrů)
  • Slovenský průvodce - kněz (skupiny provázejí zkušení průvodci - kněží, kteří vícekrát navštívili tuto zemi)
  • Všechny prohlídky a vstupy dle programu

V ceně není zahrnuto: obslužné 90,- USD (platí se přímo průvodci na místě), pobytová taxa - platí se na místě prostřednictvím průvodce, VISITAX: povinná turistická daň - registraci a úhradu za Vás provedeme před vycestováním. Cena včetně manipulačních poplatků je 320,- Kč

Možné příplatky: transfer z Bratislavy na letiště a z letiště Vídeň do Bratislavy 400,- Kč, pojištění pandemic 1.840,- Kč včetně storna zájezdu a onemocnění na Covid 19, fakultativní výlety

Program zájezdu:

1. den: Transfer z Bratislavy na letiště do Vídně a následně odlet do Mexico City. Přílet do Mexico City ve večerních hodinách, transfer do hotelu, večeře a ubytování.

2. den: Návštěva Tlatelolco. Následně Guadalupe - nejslavnější poutní místo Latinské Ameriky. Prohlídka staré a nové baziliky Panny Marie Guadalupské, kde se uchovává zázračný obraz Panny Marie. Náboženský program, mše svatá. Přesun do centra Mexico City, prohlídka hlavního náměstí Zocalo, (v případě, že bude Národní palác zavřený, průvodce vybere návštěvu některých jiných památek např.: Francisco, náměstí Santo Domingo). Uvidíte ruiny hlavního chrámu Aztéků (z venku) i katedrálu. Národní antropologické muzeum. Bylo otevřeno v roce 1964 a disponuje 23 stálými expozicemi na ploše 79 700 m³. Kolem budovy se nachází rozsáhlý komplex zahrad, které jsou zdobeny replikami soch, pyramid. K nejzajímavější části komplexu po architektonické stránce patří betonový deštník, jehož gigantickou střechu drží jediný pilíř. Večeře a ubytování v Mexico City.

3. den: Odjezd přes Tulpetlac, dnes předměstí Mexico City, návštěva nejznámější mexické archeologické lokality Teotihuacan. Je vzdálena od Mexico City 50 km. Prohlédnete si pyramidy Slunce a Měsíce, které jsou spojeny tzv. Cestou mrtvých lemovanou chrámy, v celkové délce 2,3 km. V okolí těchto staveb se začalo postupně formovat město, které svého vrcholu dosáhlo v letech 230-600 našeho letopočtu. V období rozkvětu měl Teotihuacan přes 100 tisíc obyvatel. Návrat do Mexico City, večeře, ubytování.

4. den: Odjezd do Cuernavaca, návštěva města "věčného jara", tzv. město Bugambilias. Uvidíme jeden z nejstarších kostelů v Mexiku, který se začal stavět v roce 1525 a v roce 1891 byl vysvěcen jako kostel Nanebevzetí Panny Marie. Tento chrám se skládá ze čtyř budov. Sloužil jako pátý klášter v zemi pro františkány. Založilo ho v roce 1525 dvanáct františkánských mnichů, kteří sem přišli a zahájili evangelizační činnost. Na téměř každé stěně můžeme vidět obrazy nevyčíslitelné umělecké a historické hodnoty. Pokračujeme do pitoreskního města Taxco, nazývaného také stříbrné město. Návštěva kostela sv. Priscily, vybudovaného díky těžbě stříbra ve městě a okolí, mše svatá. Volno na nákupy a procházku po úzkých uličkách s kamennými chodníky a domy s červenými taškovými střechami láká mnohé umělce přenocovat ve městě. Večeře a ubytování v Taxco.

5. den: Odjezd do Acapulca, prohlídka města. Acapulco sloužilo v minutě jako přístav, kde každý rok přicházeli obchodníci Manila Galleon z Filipín s luxusním a drahým zbožím, které bylo následně transportováno do přístavu Veracruz, odkud byl poslán do Španělska. El Fuerte de San Diego – sloužilo k obraně přístavu proti pirátským útokům. Patří k nejlepším přírodním přístavům v Mexiku. Mnoho známých politiků a osobností vlastní nemovitost v této oblasti. Mše svatá v moderním chrámu Sagrado Corazon. Velkou atrakcí jsou útesy La Quebrada, místy vysoké až 24 m, odkud se zkušení místní skokani vrhají do rozbouřeného oceánu, přičemž je velmi důležité správně odhadnout výšku příbojové vlny. Večeře, ubytování v Acapulci.

6. den:
Odpočinek na plážích Acapulca, ubytování v Acapulcu.

7. den: Odpočinek na plážích Acapulca, ubytování v Acapulcu.

8. den: Navštívíme archeologický areál Cacaxtala a pokračujeme do San Miguel del Milagro. Ocotlan - sanktuárium Panny Marie z Ocotlan je na návrší, vybudované na památku zjevení Panny Marie na tomto místě v roce 1541. První kostel byl postaven v 16. století, novější kostel je z konce 17. století v barokním. Byl vybudován na místě, kde Panna Maria vyslechla modlitbu Juana Diega, nechala vytrysknout pramen vody během sucha v roce 1541. Voda z pramene byla posvěcena a měla léčivé účinky. Stavbu kostela zahájil v roce 1670 otec Juan Escobar a do roku 1691 apsida byla dokončena. Transept a kopule byly dokončeny začátkem 18 stol. Na fasádě jsou vysoké reliéfy z bílé malty v kontrastu se stěnami z červené pálené cihly, oltář je velkolepý. Večeře a ubytování v Puebla.

9. den: Prohlídka města Puebla – „město andělů“, skutečný architektonický skvost koloniálního období a kulturní dědictví lidstva. Během procházky objevíme velké i malé náměstí, hlavní náměstí, barokní architekturu, katedrálu. Mše svatá v kapli Panny Marie Růžencové, jejíž stěny a strop jsou pozlaceny a zdobeny soškami andělů, svatých, dětí a zvířat. Nádherný oltář zdobí socha korunované Panny Marie s nádhernými klenoty. Město Puebla je čtvrtým největším mexickým městem a představuje skvost koloniální architektury. Město se nachází na úpatí pohoří Sierra Madre del Sur ve výšce 2.200 m a je obklopeno sopkami Popocatepetl, Iztaccihuati, Pico de Orizaba a La Malinche. Večeře, ubytování.

10. den: Odjezd do Choluly, návštěva Tonantzintla – historické centrum. V mexické kultuře byla bohyně Tonantzin ztotožňována se Zemí. Slovo Tonantzintla pochází z Nahuatl a znamená místo naší drahé matky. Po příchodu Španělů bylo přidáno jméno Panny Marie na její počest. Kostel Panny Marie v Tontantzintla je ze XVI. století. stol. Fasáda je jednoduchá, interiér je v bohatém barokním slohu, směs španělského a indiánského stylu, jako například andělé se švestkami, girlandami květin, indiánskými rty, ovocem a rostlinami. Je jedním z nejvýznamnějších kostelů v indiánském barokním slohu. Byl budován téměř 300 let. Hlavní průčelí charakterizuje typický barokní sloh regionu. Následně Guadalupe, náboženský program, osobní modlitby. Transfer na letiště, odlet do Evropy.

11. den: Přílet do Vídně ve večerních hodinách a následně transfer do Bratislavy.

Poutní program je spojen s každodenní mší.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. Zájezdy nabízíme za mimořádné ceny nebo k nim navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

28.05.2017

Mexiko

Mexiko

Mexico City, Guadalupe, Tlatelolco, Teotihuacan, Cholula, Tonantzintla, Puebla, Cacaxtla, Taxco, Acapulco...

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Doporučujeme: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Poutnictví.cz |
Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS