02.12.2023, cena: 54.440 Kč (včetně letištních poplatků)

Atraktivní zájezd do Mexika s návštěvou Guadalupe a relaxem v Acapulcu 8. 3. - 18. 3. 2024

Štítky: Guadalupe Mexiko

Doporučujeme
Atraktivní zájezd do Mexika s návštěvou Guadalupe a relaxem v Acapulcu 8. 3. - 18. 3. 2024
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 400 Kč/osoba.

Splňte si svůj životní cestovatelský a poutní sen a vydejte se s námi do úchvatného Mexika za výbornou cenu! Navštivte a prožijte největší poutní místo světa Guadalupe, probádejte tajuplné pyramidy, dejte si sklenku prvotřídní tequily u Tichého oceánu v Acapulcu... To vše v doprovodu znalého průvodce. Mexiko je skvělá volba - vřele doporučujeme!

Cena: 54.440 Kč (včetně letištních poplatků)

V ceně je zahrnuto:

  • 9x hotelové ubytování ***/****/***** s polopenzí
  • Mezinárodní letenka Vídeň - Mexico City - Vídeň, přes Madrid
  • Servisní (letištní) poplatky
  • Visitax: povinná turistická daň - registraci a úhradu za Vás provedeme před vycestováním
  • Doprava lux bus během celého programu
  • Místní profesionální průvodce (doprovází skupinu během celé trasy, stará se nejen o organizační a bezpečnostní záležitosti, ale je obohacením i po stránce informací a znalý místních poměrů)
  • Slovenský průvodce - kněz (skupiny provázejí zkušení průvodci - kněží, kteří vícekrát navštívili tuto zemi)
  • Prohlídky a vstupy dle programu

V ceně není zahrnuto: obslužné 100 EUR (platí se přímo průvodci na místě)

Možné příplatky: transfer z Bratislavy na letiště a z letiště Vídeň do Bratislavy 510 Kč, pojištění pandemic 1.770 Kč včetně storna zájezdu a onemocnění na Covid 19, fakultativní výlety, příplatek za jednolůžkový pokoj - na vyžádání nebo pokud není možné klienta doubytovat - 8.420 Kč

Program zájezdu:

1. den: Transfer z Bratislavy na letiště do Vídně a následně odlet do Mexico City. Přílet do Mexico City ve večerních hodinách, transfer na hotel, večeře v balíčku, ubytování.

2. den: Návštěva Guadalupe - nejslavnější poutní místo Latinské Ameriky. Prohlídka staré a nové baziliky Panny Marie Guadalupské, kde se uchovává zázračný obraz Panny Marie. Náboženský program. Přesun do centra Mexico City, prohlídka hlavního náměstí Zocalo, (v případě, že bude Národní palác zavřený, průvodce vybere návštěvu některých jiných památek např.: Francisco, náměstí Santo Domingo). Uvidíte ruiny hlavního chrámu Aztéků (z venku) i katedrálu. Národní antropologické muzeum. Transfer na hotel, večeře a ubytování.

3. den: Odjezd pdo Tulpetlac, nejznámější mexická archeologická lokalita Teotihuacan. Je vzdálena od Mexico City 50 km.
Úžasné pyramidy, palác Quetzal-Butterfly, Chrám opeřeného hada, alej mrtvých... Oběd. Transfer do hotelu, ubytování.

4. den: Odjezd do Cuernavaca, návštěva města "věčného jara", tzv. město Bugambilias. Uvidíme jeden z nejstarších kostelů v Mexiku, který se začal stavět v roce 1525 a v roce 1891 byl vysvěcen jako kostel Nanebevzetí Panny Marie. Tento chrám se skládá ze čtyř budov. Sloužil jako pátý klášter v zemi pro františkány. Založilo ho v roce 1525 dvanáct františkánských mnichů, kteří sem přišli a zahájili evangelizační činnost. Na téměř každé stěně můžeme vidět obrazy nevyčíslitelné umělecké a historické hodnoty. Pokračujeme do pitoreskního města Taxco, nazývaného také stříbrné město. Návštěva kostela sv. Priscily, vybudovaného díky těžbě stříbra ve městě a okolí, mše svatá. Volno na nákupy a procházku po úzkých uličkách s kamennými chodníky a domy s červenými taškovými střechami láká mnohé umělce přenocovat ve městě. Večeře a ubytování v Taxco.

5. den: Odjezd do Acapulca, prohlídka města, mše v 17:00. Večeře a nocleh v hotelu.

6. den:
Odpočinek na plážích Acapulca, ubytování v Acapulcu, mše v Sagrado Corazon. Večeře a nocleh v hotelu.

7. den: Odpočinek na plážích Acapulca, ubytování v Acapulcu.

8. den: Brzy ráno pokračujete do San Miguel del Milagro. Ocotlan - sanktuárium Panny Marie z Ocotlan je na návrší, vybudované na památku zjevení Panny Marie na tomto místě v roce 1541. První kostel byl postaven v 16. století, novější kostel je z konce 17. století v barokním. Byl vybudován na místě, kde Panna Maria vyslechla modlitbu Juana Diega, nechala vytrysknout pramen vody během sucha v roce 1541. Voda z pramene byla posvěcena a měla léčivé účinky. Stavbu kostela zahájil v roce 1670 otec Juan Escobar a do roku 1691 apsida byla dokončena. Transept a kopule byly dokončeny začátkem 18 stol. Na fasádě jsou vysoké reliéfy z bílé malty v kontrastu se stěnami z červené pálené cihly, oltář je velkolepý. Večeře a ubytování v Puebla.

9. den: Puebla. Mše svatá v kapli Panny Marie Růžencové, jejíž stěny a strop jsou pozlaceny a zdobeny soškami andělů, svatých, dětí a zvířat. Nádherný oltář zdobí socha korunované Panny Marie s nádhernými klenoty. Město Puebla je čtvrtým největším mexickým městem a představuje skvost koloniální architektury. Město se nachází na úpatí pohoří Sierra Madre del Sur ve výšce 2.200 m a je obklopeno sopkami Popocatepetl, Iztaccihuati, Pico de Orizaba a La Malinche. Velké a malé náměstí, hlavní náměstí, barokní architekturu, katedrála. Večeře, ubytování.

10. den: Odjezd do Choluly s kostely z 18. století, kde se prolínají vlivy indiánského umění a křesťanství. Pokračujete do Huejotzingo, malé městečko, kde se nachází jeden z bývalých františkánských klášterů (prohlášen za světové dědictví). Patří k nejzachovalejším v zemi, kaple jsou příkladem indo-křesťanského umění. Nádherný kříž s trnovou korunou, velkolepé dveře v mudejarském stylu. Oběd během programu.

11. den: Transfer na letiště s následným odletem do Evropy.

Poutní program je spojen s každodenní mší.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako centrála. Ceny v Kč vždy schvaluje centrála a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky (především letištní poplatky), které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K většině zájezdů navíc poskytujeme slevy. Děkujeme za přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Spamová ochrana:

Abychom se ujistili, že nejste program pro rozesílání spamu, opište, prosím, do tohoto políčka pět zřetelně zobrazených malých písmen z následujícího obrázku:


Captcha - protispamová ochrana Pokud je pro Vás tento obrázek nečitelný, klikněte na něj. Zobrazí se s jinými písmeny.
28.05.2017

Mexiko

Mexiko

Mexico City, Guadalupe, Tlatelolco, Teotihuacan, Cholula, Tonantzintla, Puebla, Cacaxtla, Taxco, Acapulco...

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

PoutníZájezdy.CZ - specialista na poutní zájezdy po celém světě │ tel.: +420 731 604 770 │ e-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám poutní zájezdy do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, La Saletty, Medžugorje, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

Náš blog Svatá zeměPoutnictví Tiskárna Grantis

© Design, redakční systém: Webdesignum.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS