Slevová akce!
27.02.2022 – 10.03.2022, cena: 57.770,- Kč

Atraktivní zájezd na Zanzibar - poznávání a odpočinek 27. 2. - 10. 3. 2022

Štítky: Tanzanie

Novinka
Atraktivní zájezd na Zanzibar - poznávání a odpočinek 27. 2. - 10. 3. 2022
 

Do 30. 11. 2021 od nás navíc obdržíte slevu 500,- Kč/osoba.

Super novinka v naší nabídce, která vás nadchne! Kam to bude? Nedaleko pobřeží Tanganiky leží ostrov koření (hřebíček, skořice, muškátový oříšek a pepř), který se jmenuje Zanzibar. Ostrov v Indickém oceánu, rodiště slavného Freddieho Mercuryho se zajímavou, bohatou historií, s bílými plážemi, tyrkysovým mořem a romantickým západem slunce. Zažijte s námi autentickou Afriku v pohodlí! Navíc v doprovodu jednoho z nejerudovanějších průvodců - Mons. Dr. Jána Majerníka.

Cena: 57.770,- Kč (při aktuální ceně letenky; v případě zájmu neváhejte)

V ceně je zahrnuto: zpáteční letenka QATAR AIRWAYS Vídeň – Zanzibar (přes Doha), zavazadla do podpalubí, servisní (letištní) poplatky, transfer z/na letiště Stone Town a během programu, časný check-in po příletu, 2x hotelové ubytování se snídaní ve Stone Town, 2 večeře v tradiční zanzibarské restauraci, 7x hotelové ubytování 4**** all inclusive v letovisku Nungwi na severním pobřeží Zanzibaru, vstupy během programu, duchovní doprovod, průvodce

V ceně není zahrnuto: vstupné, turistické vízum 50,- USD po příletu - platí se na místě, bakšišné 90,- EUR - platí se přímo průvodci, možný příplatek za jednolůžkový pokoj 12.990,- Kč, pobytová taxa 1,- USD/osoba/noc - platí se na místě, fakultativní výlety

Možné příplatky (doporučujeme): transfer z Bratislavy na/z letiště Vídeň 400,- Kč, komplexní cestovní pojištění včetně pojištění pandemic v případě onemocnění na Covid-19 v ceně 2.000,- Kč

Program zájezdu:

1. den: Setkání skupiny v Bratislavě, transfer na letiště do Vídně, odlet v 16:05 s mezipřistátím v Doha. Následně odlet na Zanzibar.

2. den: Ráno přílet na zanzibarské mezinárodní letiště Karibu, jen kousek od rovníku. Ostrov provoněný exotickým kořením, starými příběhy o otrocích, arabských sultánech a mořeplavcích, slonoviny, ebenového dřeva, hedvábí a zlata si užijeme naplno. Vyřízení víz přímo na letišti, vypsání povinných formulářů a přesun do našeho hotelu ve Stone Town ve starém historickém centru města, které se pyšní titulem UNESCO. Odpoledne prohlídka historického centra, dům Zázraků - palác který nechal vystavět sultán Barghaš v roce 1883. Tento dům byl kdysi nejvyšší budovou východní Afriky a také první budovou na Zanzibaru, která byla elektrifikována, měla výtah a tekoucí vodu. Návštěva místa, kde drželi otroky v nelidských podmínkách a kde býval největší trh s otroky. Dnes zde stojí anglikánská katedrála z 19. století, první ve východní Africe. Uchovává kříž ze dřeva stromu, pod kterým bylo pohřbeno srdce slavného cestovatele D. Livingstona. Po zrušení otroctví osvobození otroci pomáhali stavět chrám na místě, kde dříve fungovalo tržiště s otroky. Podíleli se na výstavbě, přestože neměli vzdělání. Vždyť i umístili jeden sloup uvnitř opačně, a tak museli nakonec osadit stejně tak i zbylé tři. U rodného domu hudební superhvězdy Freddyho Mercuryho se lze zaposlouchat do místní svahilštiny. Večeře v místní restauraci, kde si vychutnáte nejen speciality typické pro tento ostrov, ale také příjemnou atmosféru západu slunce. Ubytování ve Stone Town.

3. den: Po snídani výlet na Prison Island nebo ostrov Changuu. Vydáme se sem z hlavního města malou loďkou. Název Prison Island můžeme přeložit jako ostrov vězení, což je poněkud zavádějící. Věznice, jak ji dnes známe, tady totiž nikdy nebyla. Ostrov však sloužil jako dočasný pobyt pro zlobivé otroky. V současnosti se zde chovají želvy obrovské. Zdejší chov želv vznikl v roce 1919, kdy dostal anglický panovník čtyři želvy jako dar ze souostroví Seyschely. Mají zde želvy v každém věku – od úplně nejmenších, co se vám vejdou do ruky, až po ty největší. Některé se mohou dožívat až 200 let a mohou vážit až 200 kg. S želvami se lze fotit, lze je pohladit, krmit, ale sedat si na ně je velmi přísně zakázáno. V blízkém lesíku, pokud je člověk opravdu pozorný, může spatřit i antilopy. Na tomto ostrově je také budova, která byla využívána pro pacienty při epidemii žluté horečky. Po prohlídce možnost koupání a šnorchlování na přilehlé pláži u korálového útesu. Návrat do hlavního města. Osobní volno, možnost procházky romantickými uličkami s jedinečnou atmosférou historického centra nebo procházky do Forodhani Gardens - udržovaného parku plného zeleně, kde jsou lavičky, krásný altán a stará děla nad pláží. Nabízí výhled na oceán a přístav. Po setmění se park mění na tržiště s nejrůznějšími místními specialitami. Večeře v místní restauraci, kde si znovu vychutnáte kulinářské speciality a také příjemnou atmosféru západu slunce. Ubytování ve Stone Town.

4. den: Po snídani návštěva místní farmy - tzv. Spice tour. Již v 19. století byl ostrov největším vývozcem hřebíčku na světě. Vanilka, skořice, muškátový oříšek, kardamon, zázvor či pepř se zde pěstují dodnes. Pro člověka, který zná koření jen ze sáčku koupeného v obchodě, je spice tour nepopsatelný zážitek. Uvidíte stromy dosahující výšky až 15 m, na kterých roste hřebíček, také keře s aromatickou kůrou skořice, kávovníky, ananas či kokosové palmy. Kokos je momentálně druhou nejvýznamnější vývozní plodinou a z palmového listí domorodci vyrábějí různé drobnosti, jako čelenky a kabelky. Přesun na hotel, osobní volno.

5. den: Odpočinek a volný program na pláži.

6. den: Odpočinek a volný program na pláži.

7. den: Pro zájemce možnost fakultativního výletu lodí se šnorchlováním k nádhernému atolu Mnemba s rozsáhlým korálovým útesem, nacházející se na severovýchodě, asi 3 km od pobřeží Zanzibaru (Unguja). Tento ostrov je privátní a je zakázáno na něj vystoupit. V luxusním resortu, jehož ceny začínají od 1100 USD na osobu/noc, odpočívaly takové celebrity jako Mick Jagger, Naomi Campbell či Bill Gates. Ideální místo pro šnorchlování. V této oblasti se s velkou pravděpodobností objevují delfíni. Následně odpočinek na plážích a individuální program.

8. den:
Pro zájemce možnost fakultativního výletu Západ slunce. Během plavby na tradiční plachetnici dhow zájemci sledují, jak se den mění v noc. Lodě slouží při rybolovu, přepravě nákladu i osob, jakož i v cestovním ruchu. Když slunce klesne pod obzor, návrat na pevninu a následně na hotel.

9. den: Odpočinek a volný program na pláži.

10. den: odpočinek a volný program na pláži.

11. den: Po snídani poslední momenty tropického ráje na pobřeží bývalé Tanganiky. Večer přesun na letiště a následně odlet do Vídně ve 23:15 s mezipřistáním v Doha.

12. den: Přílet do Vídně a následný přesun na Slovensko s předpokládaným příjezdem asi ve 13:30.

UBYTOVÁNÍ:
Tembo Hotel Stone Town**** www.tembohotel.com, 2 noci se snídaní, večeře v tradiční restauraci
Hotel My Blue, Nungwi, Zanzibar **** https://www.mybluehotel.com 7 nocí, ALL INCLUSIVE

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Partnerské weby: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS