21.10.2016

Deníček z cesty na Kypr

Autor: M. Šmídová
Deníček z cesty na Kypr

Deníček Ing. Marie Šmídové z cesty na bájný ostrov Kypr

Ve dnech 25. 9 – 1. 10. 2016 se 35 poutníků zúčastnilo duchovní pouti na Kypr s biskupem Janem Vokálem. Putovali jsme po stopách apoštola Pavla a k hrobu sv. Barnabáše, na jižní i severní část ostrova.

Nejdříve jsme navštívili Afroditiny skály na západní části ostrova a pak Pafos, který sv. Pavel navštívil v doprovodu sv. Barnabáše. Sv. Pavel zde byl zajat a zbičován Římany. Dále jsme navštívili rozsáhlý archeologický areál z římské doby - Dionýsův, Aionův a Theseusův dům. Navštivili jsme také klášter sv. Neofyta s jeskyní pokrytou byzantskými malbami.

Další den jsme byli na severní straně ostrova s největší archeologickou částí Salamis - římské divadlo, pozůstatky římských lázní a palácem. V Salamis začala také cesta sv. Pavla na Kypru. Poblíž jsme navštívili baziliku a hrob sv. Barnabáše a ochutnali džus z granátových jablek. Odpoledne jsme odjeli do opevnění Famagusty - navštívili město, kostel sv. Mikuláše, který je dnes přeměněn na mešitu.

Třetí den jsme navštívili klášter a hrobku sv. Herakleia a potom hlavní město Kypru Nikosii. Zde je arcibiskupský palác s museem ikon a katedrála sv. Jana ev. Při zpáteční cestě do hotelu v Limassol jsme měli možnost navštívit kostel a hrob sv. Lazara v Larnace s krásným ikonostasem.

Další den byla návštěva vnitrozemí s horskými vesnicemi a byzantskými kostely s nádhernými historickými freskami. Ve městě Omodos v kostele sv. Kříže je relikvie provazu Ježíše Krista a další relikviáře např. lebka sv. Fillipa. Odpoledne jsme byli na návštěvě u vinaře, který vyrábí tradiční kyperské víno comanderos – obdoba portského vína.

Každý den jsme měli též možnost koupání v teplém Středozemním moři s lávovým pískem.

Vrátili jsme se velmi povzbuzeni a obohaceni.

Ing. Marie Šmídová

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. Zájezdy nabízíme za mimořádné ceny nebo k nim navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Doporučujeme: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Poutnictví.cz |
Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS