Vyprodáno
28.12.2023, cena: 18.070 Kč

Letecký do Fatimy, Lurd, La Saletty, Santiaga de Compostela, Garabandalu, Ženevy a Bragy 24. 10. - 30. 10. 2023

Štítky: Francie Portugalsko Španělsko Švýcarsko

Letecký do Fatimy, Lurd, La Saletty, Santiaga de Compostela, Garabandalu, Ženevy a Bragy 24. 10. - 30. 10. 2023
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 150 Kč/osoba.

Zveme vás na oblíbený a pohodlný zájezd, během něhož navštívíte nejvýznamnější mariánská poutní místa Evropy: Fatimu, Lurdy, La Salettu, Garabandal a dále Santiago de Compostela, Bragu a Ženevu. Přihlaste se včas a vydejte s námi na tuto nezapomenutelnou poutní cestu!

Cena: 18.070 Kč

V ceně je zahrnuto: letenka Vídeň - Porto, Ženeva - Vídeň, lux bus, 6x hotelové ubytování, 5x snídaně, 4x večeře, duchovní doprovod, průvodce, letištní (servisní poplatky),

V ceně není zahrnuto: sedadlo v přední části autobusu 390 Kč/osoba, městská taxa (platí se na místě)

Možné příplatky (doporučujeme): transfer z Bratislavy na letiště a z letiště Vídeň 520 Kč, komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku za 550 Kč nebo pojištění pandemic včetně storna zájezdu, pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku, včetně onemocnění na covid-19 v ceně 730 Kč; jednolůžkový pokoj za příplatek 4.030 Kč - na vyžádání nebo pokud klienta nelze doubytovat

Program zájezdu:

1. den: V ranních hodinách setkání skupiny v Bratislavě, transfer na letiště do Vídně, odlet do Porta. Po příletu transfer do Fatimy, jednoho z nejznámějších poutních míst v Evropě. V roce 1917 se zde třem dětem zjevovala Panna Maria. Děti dostaly poselství známé jako Fatimské proroctví. Až 70 000 lidí bylo při posledním zjevení 13. října, svědkem výjimečného fenoménu na obloze, který byl nazván „tanec slunce“. Po večeři mezinárodní modlitba růžence a svíčková procesí, ubytování.

2. den: Po snídani pokračování náboženského programu ve Fatimě - kaple Zjevení s milostivou sochou Panny Marie, bazilika s hroby sv. Františka a wv. Hyacinty Marto a také sestry Lucie. Prohlídka moderního chrámu Nejsvětější Trojice, osobní modlitby. Slovenská křížová cesta z Fatimy do vesničky Aljustrel, možnost pěšky navštívit rodné domy tří vizionářů Lucie Santos, sv. Francisca Marto a sv. Jacinty Marto. Po večeři mezinárodní modlitba růžence u Kaple zjevení, svíčková procesí, ubytování.

3. den: Po snídani odjezd do Santiago de Compostela, cestou zastávka ve významném historickém a poutním městě Braga. Nádherné schodiště Escadaria do Bom Jesus vede ke kostelu Bom Jesus Monte, lemují jej alegorické sochy a kaple s výjevy křížové cesty. Ve středu každého meziposchodí velkolepého schodiště je figurální reliéf s fontánkou. Pokračování do Santiaga de Compostela. Od 12. století až do současnosti sem směřují poutníci z Lisabonu, Santarém, Coimbry, Porta, Bragy. Město bylo založeno k uchování ostatků sv. Jakuba apoštola. Náboženský program, návštěva baziliky, kde se nachází hrob sv. Jakuba apoštola, modlitby. Večeře, ubytování.

4. den: Po snídani odjezd do Lurd, zastávka v Garabandalu – vesnička, nazývaná také "španělské Lurdy", leží vysoko v horách v provincii Santander v pohoří Cantabrian. Je unikátní tím, že se zde v letech 1961 až 1965 Panna Maria zjevila čtyřem dívkám více než 2000 krát. Předala jim poselství týkající se modlitby, obrácení a pokání. Farní kostel sv. Sebastiána, křížová cesta. Později večer příjezd do Lurd, ubytování.

5. den: Po snídani celodenní náboženský program v Lurdech. Prohlídka areálu, komplex bazilík, podzemní bazilika Pia X. Pěší prohlídka po stopách sv. Bernadetty a návštěva míst, která jsou spojena se životem sv. Bernadetty v městečku Lurdy - rodný dům a farní kostel, ve kterém byla pokřtěna. Individuální možnost návštěvy pramene s lurdskou vodou dopoledne, případně odpoledne, aktuálně možnost obmytí rukou a obličeje. Slovenská křížová cesta, osobní modlitby. Po večeři mezinárodní modlitba růžence u jeskyně Zjevení a svíčkový průvod, ubytování.

6. den: Brzká snídaně, odjezd do La Salette, jednoho z nejmalebnějších poutních míst. Nachází se ve Francouzských Alpách. Zde se zjevila Panna Maria dvěma pasáčkům v roce 1846. návštěva Baziliky Panny Marie v La Salettě, mše svatá, možnost soukromé modlitby, ubytování

7. den: Po snídani odjezd malebnou horskou krajinou Alp do Švýcarska. Zastávka v Ženevě. Rozprostírá se v malebném prostředí, kde ze Ženevského jezera vytéká řeka Rôna. Jezero je součástí luxusního centra města. Obklopují jej nádherné parky, špičkové hotely a sídla těch nejúspěšnějších firem. Z nábřeží je za dobrého počasí vidět zasněžený Mont Blanc, nejvyšší horu Evropy (4807 m), vzdálenou asi 70 km. Dominantou města je působivý vodotrysk, dosahující výšky 140 ma vodu čerpá přímo z jezera výkonnými čerpadly. Mše svatá v bazilice Panny Marie. Uctíme si zde milostivou sochu Panny Marie, kterou v roce 1954 daroval papež Pius IX. tomuto místu, když ho prohlásil za baziliku minor. Odjezd na letiště, odlet do Vídně a následně transfer do Bratislavy s předpokládaným příjezdem asi ve 23:00.

Program je spojen s každodenní mší a duchovním slovem.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. Zájezdy nabízíme za mimořádné ceny nebo k nim navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

20.09.2014

La Salette

La Salette

Vysokohorské poutní místo La Salette (Francie)

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Doporučujeme: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Poutnictví.cz |
Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS