Slevová akce!
23.04.2021 – 27.04.2021, cena: 13.770,- Kč

Letecký zájezd Perly Španělska a Francie - Lurdy, Paříž, Lisieux, Mont Saint Michel, Zaragoza a Valencie 23. 4. - 27. 4. 2021

Štítky: Francie Španělsko

Nově přidáno
Letecký zájezd Perly Španělska a Francie - Lurdy, Paříž, Lisieux, Mont Saint Michel, Zaragoza a Valencie 23. 4. - 27. 4. 2021
 

Do 28. 2. 2021 od nás navíc obdržíte slevu 240,- Kč/osoba!

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 240,- Kč/osoba!

Seznamte se s novinkou roku 2021 - se zájezdem do španělských význačných měst Valencie a Zaragozy, světoznámého francouzského poutního místa Lurdy, impozantního kláštera Mont Saint Michel, historického města Lisieux, místa spjatého se sv. Terezií z Lisieux a hlavního města Francie, romantické Paříže. Zájezd je za výbornou cenu!

Cena: 13.770,- Kč

V ceně je zahrnuto: letenka Vídeň - Valencia, Paříž - Vídeň, 4x ubytování se snídaní ve dvou a třílůžkových pokojích se soc. zařízením, 2x večeře, doprava klimatizovaným autobusem po trase, odborný průvodce - kněz, servisní (letištní) poplatky

V ceně není zahrnuto: vstupy, sedadlo v přední části autobusu 410,- Kč, městská taxa platí se na místě

Možné příplatky (doporučujeme): transfer z Bratislavy na letiště Vídeň a zpět 410,- Kč, komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku 270,- Kč

Program zájezdu:

1. den: Setkání skupiny v Bratislavě brzy ráno, transfer na letiště do Vídně, odlet do Valencie, jednoho z největších a nejbohatších španělských měst. Po příletu přesun do historického centra, prohlídka. Katedrála byla založena v 13. století a uchovává vzácnou památku Santo Caliz (Svatý grál), z něhož údajně pil Ježíš při poslední večeři. Ve středověku byl kalich ukrytý v klášteře v severní Aragonii. Gotická stavba La Lonja - burza, kterou chrání UNESCO. Odjezd do Zaragozy, nádherného historického města a metropole Aragonie, které se pyšní krásnými renesančními šlechtickými paláci. Ubytování.

2. den: Prohlídka historického centra města Zaragoza. Dominantou je bazilika Notre Dame del Pilar, postavená v průběhu 17. a 18. století, v současnosti je to druhé nejdůležitější poutní místo ve Španělsku. Vedle sochy Panny Marie je nejvzácnějším uměleckým dílem freska od Francisca Goyi. Procházka po náměstí Santa Maria del Pilar, katedrála La Seo s prvkem mudejarské architektury. Odjezd do nejvýznamnějšího francouzského poutního místa Lurdy. Zde se v roce 1858 v jeskyni zjevovala Panna Maria nemocné dívce - Bernadettě Soubirousové. Zjevení byla oficiálně uznána církví v roce 1862. Postupně na místo zjevení začalo přicházet mnoho lidí a bylo zaznamenáno mnoho zázračných uzdravení. Eucharistické procesí, po večeři mezinárodní modlitba růžence u jeskyně Zjevení a světelný průvod, ubytování.

3. den: Po snídani náboženský program v Lurdech. Pěší prohlídka po stopách sv. Bernadetty a návštěva míst, která jsou spojena se životem sv. Bernadetty v městečku Lurdy - rodný dům a farní kostel, ve kterém byla pokřtěna. Prohlídka areálu, komplex bazilik, podzemní bazilika Pia X., křížová cesta. Odpoledne odjezd na ubytování v oblasti Rennes.

4. den: Ráno přesun k impozantnímu klášteru Le Mont St. Michel, který se vypíná na žulovém (polo)ostrově na pobřeží Normandie. Toto magické místo, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, je po Paříži druhým nejnavštěvovanějším místem ve Francii, proto si ani my nenecháme ujít procházku uličkami středověkého města a návštěvu benediktinského opatství a kláštera z 8. století. Ve farním kostele navštívíme kapli a fontánu sv. Auberta, jehož navštívil ve snu archanděl Michael a přikázal mu, aby tam postavil chrám. Aubert nejprve nepřikládal svému snu větší význam, nicméně "návštěvy archanděla" se opakovaly, až mu na potřetí údajně zaklepal prstem po čele. Byl to biskup, který sehrál v historii ostrova nejdůležitější roli. Jako první byl vybudován kostel, postupně začaly přibývat další budovy. Nakonec na vyvýšenině vyrostlo krásné městečko. Když aktuálně není příliv, kolem se nacházejí dlouhé písečné pláže. Ty mohou sahat až do vzdálenosti 15 km. Dnes je k opatství vybudována vyvýšená přístupová cesta, která umožní přístup i v době přílivů. Odpoledne přesun do malebného historického města Lisieux v Normandii. Právě zde žila a do karmelitánského kláštera vstoupila sv. Terezie. Její relikvie spolu s hrobem rodičů se nacházejí v bazilice, kterou začali stavět už v roce 1929. Během II. světové války byla stavba poškozena, definitivně byla dokončena až v roce 1954. Náboženský program, večeře, ubytování.

5. den: Po snídani přesun do centra Paříže. Fakultativně plavba po Seině s vyhlídkou na hlavní dominanty města: Eiffelova věž, Invalidovna, Bourbonský palác, Muzeum D'Orsay, Justiční palác, katedrála Notre Dame, Radnice, Place de la Concorde, Louvre. Návštěva Rue du Bac - kláštera sv. Vincence s kaplí Zázračné medaile, ve které je vystaveno neporušené tělo sv. Kateřiny Labouré. Kostel sv. Vincence de Paul s jeho tělesnými ostatky. Odjezd na letiště, odlet do Vídně. Po příletu transfer do Bratislavy.

Program je spojen s každodenní mší.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

20.09.2014

Lurdy

Lurdy

Poutní místo Lurdy a Pyreneje (Francie)

autor: VČ

 

Internetový obchod PoutníKnihy.CZ

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Partnerské weby: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS