Novinka
07.05.2024 – 14.05.2024, cena: 22.060 Kč (včetně letištních poplatků)

Letecký zájezd Perly jižního Španělska - Valencie, Granada, Cordoba, Sevilla s návštěvou Barcelony, Gibraltaru a Fatimy 7. 5. - 14. 5. 2024

Štítky: Fatima Portugalsko Španělsko

Letecký zájezd Perly jižního Španělska - Valencie, Granada, Cordoba, Sevilla s návštěvou Barcelony, Gibraltaru a Fatimy 7. 5. - 14. 5. 2024
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 150 Kč/osoba.

Poznejte historické perly horkého jižního Španělska - Valencie, Granada, Cordoba, Sevilla a jako bonus  také Gibraltar, odkud dohlédnete až do Maroka a Barcelona, hlavní město Katalánska. Vrcholem bude návštěva známého portugalského poutního místa Fatima v den výročí prvního zjevení Panny Marie. Čeká vás bohatý program, který stojí za to absolvovat!

Cena: 22.060 Kč (včetně letištních poplatků)

V ceně je zahrnuto:

 • letenka Vídeň - Barcelona, Porto - Vídeň (přes Madrid)
 • servisní (letištní) poplatky
 • 7x ubytování, ve dvou a třílůžkových pokojích se soc. zařízením
 • 6x snídaně, 4x večeře
 • doprava klimatizovaným autobusem po trase
 • odborný průvodce, kněz

V ceně není zahrnuto:

 • vstupy
 • sedadlo v přední části autobusu 380 Kč
 • městská taxa - platí se na místě
 • vstupenka do zahrad Alhambra včetně rezervačního poplatku 14 EUR
 • jednolůžkový pokoj za příplatek 5.360 Kč - na vyžádání, nebo pokud klienta nelze doubytovat

Možné příplatky (doporučujeme):

 • obousměrný transfer na a z letiště Vídeň do Bratislavy 640 Kč
 • komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku za 610 Kč nebo pojištění pandemic včetně onemocnění na covid-19 v ceně 820 Kč

Program:

1. den

Setkání skupiny v Bratislavě, transfer na letiště do Vídně, odlet do Barcelony. Po příletu přesun na hotel, ubytování.

2. den:

Po snídani Barcelona, centrum Katalánska, ve středověku nejvýznamnější obchodní přístav ve Středomoří, dnes moderní velkoměsto. Autokarová prohlídka centra, nejslavnější stavba Antonia Gaudího nádherný chrám Sagrada Família, zastávka u památníku Kryštofa Kolumba, pěší procházka po nejznámější ulici města La Rambla. Přesun do Valencie, ubytování.

3. den:

Po snídani Valencia - jedno z největších a nejbohatších španělských měst. Prohlídka historického centra, katedrála byla založena ve 13. století a uchovává vzácnou památku Santo Caliz (Svatý Grál), ze kterého údajně pil P. Ježíš při poslední večeři. Ve středověku byl kalich ukryt v klášteře v severním Aragonii. Gotická stavba La Lonja - burza, kterou chrání UNESCO a obrovský trh Mercado Central. Odjezd do Granady, ubytování.

4. den:

Granada - perla Španělska a celého Iberského poloostrova, ukázka překrásné arabské architektury, návštěva zahrad Alhambra (palácová pevnost sultánů z rodu Nasrovců, vládců španělského maurského království, jejíž součástí je kostel Panny Marie, který nahradil mešitu). Křesťanská Granada, Capilla Real a hrobka Izabely Kastilské a Ferdinanda Aragonského. Odjezd na ubytování v oblasti Gibraltar.

5. den:

Po snídani přesun na Gibraltar - anglická enkláva na Španělském pobřeží a alespoň kousek Británie, marocké pobřeží na dohled. Procházka po hlavní ulici Main Street, historické domy, katedrála, památníky, obchody. V případě příznivého počasí možnost výstupu lanovkou, která jezdí do 19:45. Cena zpátečního lístku je asi 20 EUR. Ve výšce 412 m n. m. lze pozorovat volně žijící opice a vychutnat si panoramatický výhled. Odjezd do Cordoby - jedno z nejnavštěvovanějších španělských měst. Město, které dominovalo středověké Evropě, rodiště Senecy a Lucana, působiště Averroa a Maimonidese, fantastický mix křesťanské, muslimské a židovské kultury. Mešita - katedrála, stojící na místě původního vizigotského chrámu. Nedaleko Cordoby se narodil sv. František Solano a působil zde i sv. Jan Avilský. Odjezd na hotel, ubytování.

6. den:

Po snídani Sevilla - hlavní město horké Andalusie a přístav, kam se přiváželo bohatství Nového světa, majestátní katedrála La Giralda s typickou zvonicí, Kolumbova hrobka, zvenčí palác Alcazar, Zlatá věž. Maurská architektura vás okouzlí, jakmile vstoupíte do města. Odjezd na hotel v oblasti Fatimy, ubytování.

7. den:

Po snídani program ve Fatimě - jedno z nejvýznamnějších poutních míst v Evropě. V roce 1917 se zde třem dětem zjevovala Panna Maria. Děti dostaly poselství známé jako Fatimské proroctví. Až 70 000 lidí bylo při posledním zjevení 13. října svědkem výjimečného fenoménu na obloze, který byl nazván „tanec slunce“. Slavnostní program v den výročí zjevení Panny Marie 13. května 1917. Modlitba růžence u kaple Zjevení, mše svatá u vnějšího oltáře před bazilikou. Prohlídka areálu, bazilika s hroby sv. Františka a sv. Hyacinty Marto a také sestry Lucie, moderní chrám Nejsvětější Trojice. Večer mezinárodní modlitba růžence u kaple Zjevení, svíčková procesí. Odjezd na hotel v oblasti Porto, ubytování.

8. den:

Brzy ráno transfer na letiště, odlet do Vídně. Po příletu transfer do Bratislavy.

Program je spojen s každodenní mší a duchovním slovem.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako centrála. Ceny v Kč vždy schvaluje centrála a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky (především letištní poplatky), které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K většině zájezdů navíc poskytujeme slevy. Děkujeme za přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Spamová ochrana:

Abychom se ujistili, že nejste program pro rozesílání spamu, opište, prosím, do tohoto políčka pět zřetelně zobrazených malých písmen z následujícího obrázku:


Captcha - protispamová ochrana Pokud je pro Vás tento obrázek nečitelný, klikněte na něj. Zobrazí se s jinými písmeny.

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

PoutníZájezdy.CZ - specialista na poutní zájezdy po celém světě │ tel.: +420 731 604 770 │ e-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám poutní zájezdy do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, La Saletty, Medžugorje, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

Náš blog Svatá zeměPoutnictví Tiskárna Grantis

© Design, redakční systém: Webdesignum.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS