Slevová akce!
27.11.2021, cena: Od 11.990,- Kč

Letecký zájezd Silvestr a Nový rok v Římě s návštěvou Castel Gandolfa 30. 12. 2021 - 4. 1. 2022

Štítky: Itálie Řím

Novinka
Letecký zájezd Silvestr a Nový rok v Římě s návštěvou Castel Gandolfa 30. 12. 2021 - 4. 1. 2022
 

Do 10. 12. 2021 od nás navíc obdržíte slevu 200,- Kč/osoba.

Prožijte Silvestr a Nový rok jinak! Zveme vás na mimořádný novinkový zájezd v menší skupině do Říma, kde prožijeme konec tohoto a začátek nadcházejícího roku! Kvalitní ubytování s polopenzí (včetně silvestrovské večeře) v centru města (a zároveň na klidném místě) blízko Vatikánu, bohatý poznávací a duchovní program, ztišení, ale i možnost společných posezení nebo návštěva kouzelného městečka Castel Gandolfo s překrásnými výhledy na jezero Lago di Albano... Letíme z Prahy, přidejte se k nám.

Cena: 11.990,- Kč

V ceně je zahrnuto: transfer z letiště a na letiště v Římě, 5x hotelové ubytování se snídaní, 4x večeře, z toho 1x se silvestrovským posezením, průvodce

V ceně není zahrnuto: letenka Praha – Řím – Praha (dle aktuální ceny cca od 5.300,- Kč s 10 kg podpalubním zavazadlem, nebo od cca od 5.936,- Kč s 20 kg podpalubním zavazadlem) - PŘI PRIHLÁŠENÍ, PROSÍM, UVÁDĚJTE, O JAKOU LETENKU MÁTE ZÁJEM, městská taxa - platí se na místě, jízdenky na metro (1 lístek 100 min. – 1,50 EUR, celodenní 7,- EUR, fakultativně návštěva Vatikánských muzeí (17,- EUR, s potvrzením biskupského úřadu 8,- EUR), vlak Castel Gandolfo, vstupy

Možný příplatek (doporučujeme): komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku 400,- Kč, pojištění včetně onemocnění na Covid-19 PANDEMIC 640,- Kč

Program:

1. den (30. 12:): Odlet do Říma. Po příletu transfer na ubytování. Večerní procházka do Vatikánu, náměstí sv. Petra s výhledy na baziliku sv. Petra. Možnost večeře a společného posezení v některé z římských restaurací v okolí Vatikánu.

2. den (31. 12. - Silvestr): Po snídani navštívíme nejstarší ze známých katakomb - katakomby sv. Šebastiána - tvoří je čtyři poschodí chodeb, které po sloužily jako pohřebiště. Zdejší fresky ze 3. století zobrazují apoštoly Petra a Pavla, jejichž ostatky sem byly přeneseny z hrobů ve Vatikánu a Ostijské cesty. Pokračovat budeme po Via Appia Antica - nejdůležitější dopravní tepně celého římského impéria - po známé historické cestě, po níž směřoval do Říma sv. Pavel. Zastavíme se v kostelíku Domine quo vadis - na křižovatce Via Appia Antica a Via Adreatina, postavený na místě, kde se podle legendy Ježíš zjevil sv. Petrovi. Pokračovat budeme kolem Mamertinského žaláře – nejstaršího římské vězení, místa, kde byli drženi apoštolové sv. Petr a sv. Pavel, Fora Romana – největšího fóra starověkého Říma, někdejší pulzujícího centra města a potažmo i veškerého dění až ke Koloseu – největšímu amfiteátru, který byl kdy v římské říši postaven, místo, kde soupeřili gladiátoři i odsouzení vězňové s divokými zvířaty (všechny tyto památky uvidíme zvenku). Zhlédneme i Konstantinův vítězný oblouk - vystavěný římským senátem po vítězství císaře Konstantina nad Maxentiem v bitvě u Mulvijského mostu. Naším posledním cílem tohoto dne bude bazilika San Pietro in Vincoli (sv. Petra v řetězech) – zde se nalézají okovy, kterými byl spoután sv. Petr v Římě a v Jeruzalémě. Silvestrovská večeře.

3. den (1. 1. - Nový rok): Snídaně. Naším dopoledním cílem bude Vatikán, nejmenší plně suverénní stát na světě. Návštěva baziliky sv. Petra (hrob sv. Petra, sv. Jana Pavla II. a dalších papežů, kardinálů a římských mučedníků). Fakultativně možnost výstupu na kopuli baziliky s úchvatným výhledem na věčné město. V poledne modlitba Anděl Páně na náměstí sv. Petra s papežem Františkem. Pokračovat budeme do baziliky Santa Maria Maggiore, jednoho z nejstarších a nejvýznamnějších mariánských chrámů na světě. Původní bazilika byla postavena ve 4. století. V roce 867 papež Hadrián II. v chrámu za přítomnosti sv. Cyrila a sv. Metoda položil na hlavní oltář slovanské bohoslužebné knihy a tak schválil staroslovenštinu jako liturgický jazyk. Lateránská bazilika - první sídlo papežů, Svaté schody, které dala přinést sv. Helena z Jeruzaléma do Říma. Bazilika sv. Klementa s relikviemi sv. Cyrila. Večeře. Možnost večerní prohlídky centra Říma s nejznámějšími náměstími a fontánami. Ubytování.

4. den (2. 1.) Snídaně. Tento den budeme putovat po stopách apoštola Pavla. Navštívíme kostel San Paolo alla Regola - místo, kde byl pravděpodobně Pavel držen v tzv. domácím vězení, Santa Maria in Via Lata - v Římě existuje ještě další místo jeho druhého římského pobytu (pokud je správné tvrzení některých badatelů, že z prvního vězení byl osvobozen a vydal se na další apoštolské cesty po Španělsku, Řecku a Malé Asii a znovu byl zajat - tentokrát pro obvinění z křesťanství - a vězněn) v Santa Maria in Via Lata. Tre Fontane – místo Pavlova stětí. Santa Maria Scala Coeli – údajná poslední noc sv. Pavla Naše putování zakončíme v bazilice San Paolo fuori le mura (Sv. Pavel za hradbami) – poté, co Pavel byl sťat, bylo jeho tělo učedníky přeneseno a pohřbeno na Via Ostiense, v místě, kde se dnes tyčí bazilika Sv. Pavla za hradbami. Večeře.

5. den (3. 1.) - Snídaně. Možnost fakultativního výletu vlakem do Castel Gandolfo – letní sídlo papeže a nádherné jezero Lago Albano. Procházka, relax, možnost oběda (doporučujeme ochutnat vynikající místní víno) nebo návštěva Vatikánských muzeí. Večeře.

6. den (4. 1.) - Snídaně. Dopoledne volno, možnost nákupu suvenýrů. Transfer na letiště, odlet do Prahy.

Součástí programu bude každodenní mše.

Změna programu vyhrazena dle aktuální situace.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

01.06.2013

Vatikán

Vatikán

Vatikán, Svatopetrské náměstí, bazilika sv. Petra

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Partnerské weby: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS