Novinka
29.03.2024 – 02.04.2024, cena: 17.850 Kč (včetně letištních poplatků)

Letecký zájezd Velikonoce v Římě de luxe s možností návštěvy Florencie 29. 3. - 2. 4. 2024

Štítky: Itálie Řím

Letecký zájezd Velikonoce v Římě de luxe s možností návštěvy Florencie 29. 3. - 2. 4. 2024
 

Jako dárek od nás navíc obdržíte slevu 150 Kč/osoba.

Prožijte hlavní křesťanské svátky ve Věčném městě s papežem Františkem! Nabízíme vám leteckou variantu s luxusním ubytováním a možností návštěvy Florencie. Poleťte s námi a vychutnejte si nezapomenutelnou atmosféru hlavního města Itálie a Vatikánu a také Florencie, perly Toskánska!

Cena: 17.850 Kč (včetně letištních poplatků)

V ceně je zahrnuto

 • letenka Vídeň - Řím - Vídeň - rakouská letecká společnost Austrian Airlines
 • podpalubní zavazadlo 23 kg + 2 ks příruční zavazadla
 • 4x ubytování se snídaní ve 4**** hotelu u stanice metra
 • průvodce - kněz
 • servisní (letištní) poplatky
 • privátní transfer letiště - hotel - letiště v Římě

V ceně není zahrnuto:

 • audio-průvodce v Římě v ceně 2 EUR (na osobu na den) - platí se na místě
 • vstupy
 • městská taxa - platí se na místě
 • jízdenky na metro (1 lístek 100 min. - 1,50 EUR, celodenní 7 EUR)
 • jednolůžkový pokoj za příplatek 6.630 Kč - na vyžádání nebo pokud klienta nelze doubytovat

Možné příplatky (doporučujeme):

 • transfer z Bratislavy na a z letiště Vídeň 640 Kč
 • fakultativní výlet rychlovlakem do Florencie. Železniční komunikační službu mezi Římem a Florencí zajišťují vysokorychlostní vlaky Frecciabianca, Frecciarossa a Frecciargento, regionální Regionale a Regionale Veloce, noční Intercitynotte, Intercity a ItaloTreno. Vlaky jezdí od 5:00 do 22:00 a v závislosti na dopravci cesta trvá asi 1,5 hodiny. Všechny vlaky vyjíždějí z centrálního nádraží Roma Termini a přijíždějí na hlavní nádraží Santa Maria Novella ve Florencii. Jízdenky na vlak jsou k dispozici online v pokladnách na nádraží Termini nebo ve žlutých automatech na lístky. V ceně není vstupenka do galerie Ufizzi. Rezervace je limitovaná, v případě zájmu nás informujte již při přihlášení. Lístky jsou nestornovatelné, kupují se na konkrétní jméno.
 • komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku 380 Kč nebo pojištění Pandemic včetně onemocnění na covid-19 v ceně 510 Kč

Program:

1. den: Velký pátek: setkání skupiny v Bratislavě brzy ráno, odjezd na letiště do Vídně, odlet do Říma. Následně privátní transfer na hotel. Program v centru města, Lateránská bazilika - první sídlo papežů, možnost modlitby na Svatých schodech, které dala přinést sv. Helena z Jeruzaléma do Říma. Účast na liturgii Velkého pátku v 15:00 v bazilice Svatého kříže v Jeruzalémě, která uchovává vzácné relikvie - dřevo z kříže Ježíše, 2 trny z trnové koruny a hřebík. Bazilika byla součástí poutní cesty již v dobách sv. Filipa Neri, když poutníci pěšky navštěvovali 7 hlavních římských bazilik. Návrat na hotel, ubytování, osobní volno. Ve 21:15 v Koloseu Křížová cesta, kterou vede Svatý Otec.

2. den: Bílá sobota: po snídani přesun do Vatikánu. Náměstí sv. Petra, vstup do baziliky sv. Petra, hrob sv. Jana Pavla II. a sv. Jana XXIII., osobní modlitby. Fakultativní výstup na kopuli. Odpoledne návštěva baziliky sv. Pavla za hradbami - poté, co byl sv. Pavel sťat, učedníci přenesli jeho tělo na Via Ostiense, kde byl pohřben. Dnes se nad jeho hrobem tyčí bazilika. Původní stavba, svého času větší než bazilika sv. Petra, byla postavena ve 4. století. V roce 1823 byla zničena požárem a následně postavena znovu, se snahou držet se původní podoby. Účast na velikonoční vigílii, ubytování.

3. den: Velikonoční neděle: po snídani přesun do Vatikánu. Účast na velikonoční mši se Svatým otcem. V poledne požehnání Urbi et Orbi. Pokračování v náboženském programu, návštěva baziliky Santa Maria Maggiore. Bazilika je jeden z nejstarších a nejvýznamnějších mariánských chrámů na světě. Původní bazilika byla postavena ve 4. stol. V roce 867 papež Hadrián II. v chrámu za přítomnosti sv. Cyrila a sv. Metoděje položil na hlavní oltář slovanské bohoslužební knihy a tak schválil staroslovenštinu jako liturgický jazyk. Prohlídka centra Říma s nejznámějšími náměstími a fontánami. Nedaleko se nachází bazilika sv. Klementa. Leží 10 minut pěšky od Kolosea, podél ulice Via San Giovanni in Laterano. Vstup do této baziliky člověku umožní přenést se v čase díky archeologickým vykopávkám, které od roku 1857 dělají bratři z řeholního řádu irských dominikánů. Návštěvník však může být i svědkem hluboké úcty k našim věrozvěstům, zvláště ke svatému Cyrilovi. Právě tato bazilika totiž v sobě uchovává mnohá svědectví o přítomnosti soluňských bratrů v Římě. Pěšky nejznámější římské náměstí a fontány, včetně Fontana di Trevi, ubytování.

4. den: Velikonoční pondělí: po snídani volný den v Římě nebo fakultativní výlet rychlovlakem do Florencie. Procházka vedle Palazzo Pitti, přes proslulý most Ponte Vecchio, dílo architekta Neriho di Fioravante, který v roce 1345 překlenul Arno elegantní stavbou se třemi oblouky. Obchůdky postavené na mostě po obou stranách dodávají mostu jeho zvláštní ráz. Následně galerie Ufizzi, jedna z nejznámějších galerií na světě, náměstí Piazza della Signoria s jezdeckou sochou Cosima I., Neptunovou fontánou a také sochou Davida od Michelangela. Bazilika Santa Croce neboli Svatého Kříže, kterou mnozí nazývají Pantheonem Florencie, dokončena v roce 1385. Bazilika je místem odpočinku známých osobností, jako například Galilea Galiei a Michelangela Buonarrotiho. Velkolepá katedrála Santa Maria del Fiore, baptisterium... Ve večerních hodinách návrat do Říma, ubytování.

5. den: Po snídani další antické a křesťanské památky v Římě. Koloseum, Forum Romanum, Trajanovo Fórum, Kapitol, Piazza Venezia. Návštěva baziliky sv. Petra v řetězech, patří k nejstarším sakrálním stavbám na území Říma. Stavba chrámu začala již v roce 431, uchovává známou sochu Mojžíš od Michelangela... V podvečer transfer na letiště, odlet do Vídně. Transfer do Bratislavy s předpokládaným příjezdem kolem půlnoci.

Program je spojen s každodenní mší a duchovním slovem.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako centrála. Ceny v Kč vždy schvaluje centrála a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky (především letištní poplatky), které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K většině zájezdů navíc poskytujeme slevy. Děkujeme za přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Spamová ochrana:

Abychom se ujistili, že nejste program pro rozesílání spamu, opište, prosím, do tohoto políčka pět zřetelně zobrazených malých písmen z následujícího obrázku:


Captcha - protispamová ochrana Pokud je pro Vás tento obrázek nečitelný, klikněte na něj. Zobrazí se s jinými písmeny.
01.06.2013

Vatikán

Vatikán

Vatikán, Svatopetrské náměstí, bazilika sv. Petra

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

PoutníZájezdy.CZ - specialista na poutní zájezdy po celém světě │ tel.: +420 731 604 770 │ e-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám poutní zájezdy do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, La Saletty, Medžugorje, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

Náš blog Svatá zeměPoutnictví Tiskárna Grantis

© Design, redakční systém: Webdesignum.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS