Novinka
14.05.2024 – 21.05.2024, cena: 21.800 Kč

Letecký zájezd do Fatimy, Lurd, La Salette, španělského Guadalupe, Porta, Madridu, Zaragozy a Ženevy 14. 5. - 21. 5. 2024

Štítky: Fatima Francie La Salette Lurdy Portugalsko Španělsko Švýcarsko

Letecký zájezd do Fatimy, Lurd, La Salette, španělského Guadalupe, Porta, Madridu, Zaragozy a Ženevy 14. 5. - 21. 5. 2024
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 150 Kč/osoba.

Zveme vás na novinkový zájezd, během něhož navštívíte nejznámější evropská poutní místa - portugalskou Fatimu, francouzské Lurdy a La Salette. Dále španělské Guadalupe a krátce i další pozoruhodná města - Porto, Madrid, Zaragozu a Ženevu,. Přihlaste se včas a vydejte s námi na tuto nezapomenutelnou poutní cestu!

Termín: 14. 5. - 21. 5. 2024

Cena: 21.800 Kč

V ceně je zahrnuto:

  • letenka Vídeň – Porto, Ženeva - Vídeň
  • lux bus
  • 7x hotelové ubytování se snídaní, 5x večeře
  • duchovní doprovod, průvodce
  • servisní (letištní) poplatky

V ceně není zahrnuto:

  • sedadlo v přední části autobusu 380 Kč
  • městská taxa - platí se na místě
  • jednolůžkový pokoj za příplatek 5.360 Kč - na vyžádání, nebo pokud klienta nelze doubytovat

Možné příplatky (doporučujeme):

  • transfer z Bratislavy na letiště a z letiště Vídeň 640 Kč
  • komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, pojistné krytí do výše 80% storno poplatku: 610 Kč nebo pojištění Pandemic včetně onemocnění na covid -19 v ceně 820 Kč

Program:

1. den: Ráno setkání skupiny v Bratislavě, transfer na letiště do Vídně, odlet do Porta. Po příletu přesun do centra, krátká prohlídka. Transfer do Fatimy, jednoho z nejvýznamnějších poutních míst v Evropě. V roce 1917 se zde třem dětem zjevovala Panna Maria. Děti dostaly poselství známé jako Fatimské proroctví. Až 70 000 lidí bylo při posledním zjevení 13. října svědkem výjimečného fenoménu na obloze, který byl nazván „tanec slunce“. Večer mezinárodní modlitba růžence a svíčková procesí, ubytování.

2. den: Po snídani náboženský program ve Fatimě, mše svatá. Prohlídka areálu, kaple Zjevení s milostivou sochou Panny Marie, bazilika s hroby sv. Františka a sv. Hyacinty Marto a také sestry Lucie, prohlídka moderního chrámu Nejsvětější Trojice. Slovenská křížová cesta z Fatimy do vesničky Aljustrel, možnost pěšky navštívit rodné domy tří vizionářů Lucie Santos, sv. Francisca Marto a sv. Jacinty Marto. Po večeři mezinárodní modlitba růžence a svíčkové procesí, ubytování.

3. den: Po snídani další náboženský program ve Fatimě. Přesun do Guadalupe, návštěva svatyně Panny Marie z Guadalupe, která byla nejvýznamnější mariánskou svatyní ve středověkém království Kastilie. Milostivá socha Panny Marie, kterou kanonicky korunoval 12. 10.1 928 papež Pius XI., je uctívána v klášteře Santa Maria de Guadalupe v dnešní provincii Cáceres již od 14. stol. V klášteře podepsali španělští panovníci Ferdinand a Izabela dokumenty, kterými schválili první cestu Kryštofa Kolumba do Nového světa v roce 1492. Díky královským výsadám patřil klášter mezi nejbohatší v zemi. Náboženský program, ubytování.

4. den: Po snídani odjezd do Madridu. Pěšky centrum města, neogotická katedrála la Amudena, jejíž stavba trvala více než 100 let. Slavnostně byla otevřena v roce 1993 a posvětil ji sv. Jan Pavel II. Oproti katedrále je monumentální Královský palác (zvenku). náměstí Plaza Mayor, centrum života Habsburků 17. století s historickými budovami, obchůdky, terasami a tapas bary. V blízkosti je Puerta del Sol (Sluneční náměstí). Odjezd na ubytování.

5. den: Po snídani odjezd do Lurd. Zastávka v Zaragoze. Dominantou historického centra je bazilika Panny Marie del Pilar, postavená v průběhu 17. a 18. století, v současnosti je to druhé nejdůležitější poutní místo ve Španělsku. Vedle sochy Panny Marie je nejvzácnějším uměleckým dílem freska od Francisca Goyu. Procházka po náměstí Santa Maria del Pilar, Katedrála La Seo s prvky mudejarské architektury. Odjezd do nejvýznamnějšího francouzského poutního místa Lurdy. Zde se v roce 1858 v jeskyni zjevovala Panna Maria nemocné dívce - Bernadette Soubirousové. Zjevení byla oficiálně uznána církví v roce 1862. Postupně na místo zjevení začalo přicházet mnoho lidí a bylo zaznamenáno mnoho zázračných uzdravení. Ubytování.

6. den: Po snídani náboženský program v Lurdech. Pěší prohlídka po stopách sv. Bernadetty a návštěva míst, která jsou spojena se životem sv. Bernadetty v městečku Lurdy - rodný dům a farní kostel, ve kterém byla pokřtěna. Prohlídka areálu, komplex bazilik, podzemní Bazilika Pia X., eucharistické procesí, po večeři mezinárodní modlitba růžence u jeskyně Zjevení a svíčkový průvod, ubytování.

7. den: Po snídani odjezd do La Salette, jednoho z nejmalebnějších poutních míst. Nachází se ve Francouzských Alpách. Zde se zjevila Panna Maria dvěma pasáčkům v roce 1846. Náboženský program, návštěva baziliky Panny Marie v La Salettě, mše svatá, možnost soukromé modlitby. Osobní volno, eventuálně výstup na horu Gargas. Ubytování.

8. den: Po snídani přesun do Ženevy, druhého největšího švýcarského města. Rozprostírá se v malebném prostředí, kde ze Ženevského jezera vytéká řeka Rôna. Jezero je součástí luxusního centra města. Obklopují jej nádherné parky, špičkové hotely a sídla těch nejúspěšnějších firem. Z nábřeží je za dobrého počasí vidět zasněžený Mont Blanc, nejvyšší horu Evropy (4807 m), vzdálenou asi 70 km. Dominantou města je působivý vodotrysk, dosahující výšky 140 m a vodu čerpá přímo z jezera výkonnými čerpadly. Návštěva baziliky Panny Marie. Uctíme si zde milostivou sochu Panny Marie, kterou v roce 1954 daroval papež Pius IX. tomuto místu, když ho prohlásil za baziliku minor. Procházka po nábřeží. Přesun na letiště, odlet do Vídně. Po příletu transfer do Bratislavy.

Poutnický program je spojen s každodenní mší a duchovním slovem.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. Zájezdy nabízíme za mimořádné ceny nebo k nim navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Vážení poutníci a klienti,

rádi bychom vás informovali, že online přihláška na našem webu je opět v provozu.

Děkujeme za přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Spamová ochrana:

Abychom se ujistili, že nejste program pro rozesílání spamu, opište, prosím, do tohoto políčka pět zřetelně zobrazených malých písmen z následujícího obrázku:


Captcha - protispamová ochrana Pokud je pro Vás tento obrázek nečitelný, klikněte na něj. Zobrazí se s jinými písmeny.
20.09.2014

Lurdy

Lurdy

Poutní místo Lurdy a Pyreneje (Francie)

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Doporučujeme: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutnictví.cz |
Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS