17.04.2023 – 22.04.2023, cena: 17.810 Kč

Letecký zájezd do Fatimy s návštěvou španělského Guadalupe, Barcelony, Valencie a Tarragony 17. 4. - 22. 4. 2023

Štítky: Fatima Portugalsko Španělsko

Letecký zájezd do Fatimy s návštěvou španělského Guadalupe, Barcelony, Valencie a Tarragony 17. 4. - 22. 4. 2023
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 150 Kč/osoba.

Zveme vás na novinkový zájezd, během něhož navštívíte portugalskou Fatimu, jedno z nejvýznamnějších poutních míst Evropy a jako bonus španělské Guadalupe a další pozoruhodná města - Barcelonu, Valencii a Tarragonu. Přihlaste se včas a vydejte s námi na tuto nezapomenutelnou poutní cestu!

Cena: 17.810 Kč

V ceně je zahrnuto: letenka Vídeň - Lisabon, Barcelona - Vídeň, lux bus, 5x hotelové ubytování se snídaní, 3x večeře, duchovní doprovod, průvodce, servisní (letištní) poplatky

V ceně není zahrnuto: sedadlo v přední části autobusu 390 Kč, městská taxa - platí se na místě

Možné příplatky (doporučujeme): transfer z Bratislavy na letiště a z letiště Vídeň 520 Kč, komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku za 470 Kč nebo pojištění Pandemic včetně onemocnění na covid - 19 v ceně 620 Kč jednolůžkový pokoj za příplatek 3900 Kč - na vyžádání nebo pokud klienta nelze doubytovat

Program zájezdu:

1. den: Ráno setkání skupiny v Bratislavě, transfer na letiště do Vídně, odlet do Lisabonu. Po příletu transfer do Fatimy, jednoho z nejvýznamnějších poutních míst v Evropě. V roce 1917 se zde třem dětem zjevovala Panna Maria. Děti dostaly poselství známé jako Fatimské proroctví. Až 70 000 lidí bylo při posledním zjevení 13. října svědkem výjimečného fenoménu na obloze, který byl nazván „tanec slunce“. Ubytování.

2. den: Po snídani náboženský program ve Fatimě, mše sv. Křížová cesta z Fatimy do vesničky Aljustrel, možnost pěšky navštívit rodné domy tří vizionářů Lucie Santos, sv. Francisca Marto a sv. Jacinty Marto. Možnost ochutnávky portského vína v Cave Do Vinho - Garrafeira de Fatima. V příjemném prostředí budete sledovat film o regionu řeky Douro, kde leží město Porto. Dozvíte se o technologii výroby portského vina. Následuje degustace kvalitního stolního vína a následně 8 letého bílého i červeného portského. Po večeři mezinárodní modlitba růžence a svíčková procesí, ubytování.

3. den: Po snídani prohlídka areálu ve Fatimě, kaple zjevení s milostivou sochou Panny Marie, bazilika s hroby sv. Františka a sv. Hyacinty Marto a také sestry Lucie, přehlídka moderního chrámu Nejsvětější Trojice. Přesun do Guadalupe - ubytování.

4. den: Po snídani svatyně Panny Marie z Guadalupe byla nejvýznamnější mariánskou svatyní ve středověkém království Kastilie. Milostivá socha Panny Marie, kterou kanonicky korunoval 12. 10. 1928 papež Pius XI., je uctívána v klášteře Santa Maria de Guadalupe v dnešní provincii Cáceres již od 14. stol. V klášteře podepsali španělští panovníci Ferdinand a Izabela dokumenty, kterými schválili první cestu Kryštofa Kolumba do Nového světa v roce 1492. Díky královským výsadám patřil klášter mezi nejbohatší v zemi. Náboženský program, odjezd do Valencie, ubytování.

5. den: Po snídani Valencia - jedno z největších a nejbohatších španělských měst. Prohlídka historického centra, katedrála byla založena ve 13. století a uchovává vzácnou památku Santo Caliz (Svatý grál), ze kterého údajně pil Ježíš při poslední večeři. Ve středověku byl kalich ukryt v klášteře v severním Aragonii. Gotická stavba La Lonja - burza, kterou chrání UNESCO a obrovský trh Mercado Central. Odjezd do Tarragony. Návštěvníkům nabízí nejen krásné pobřeží, ale také bohatou a zajímavou historii, sahající až do období antiky. Dominantou města je katedrála, zasvěcená patronce města sv. Tekle. Nachází se ve velmi oblíbené čtvrti, kde je spousta obchůdků a kaváren. S ostatními budovami kontrastuje díky výraznému gotickému stylu. Na mořském pobřeží se zachoval římský amfiteátr (fotozastávka), kde mučednickou smrtí zemřel první biskup města sv. Fructuoso. Ubytování.

6. den: Po snídani odjezd do Barcelony, centra Katalánska, ve středověku nejvýznamnější obchodní přístav ve Středomoří, dnes moderní velkoměsto. Prohlídka centra, nejslavnější stavba Antonia Gaudiho nádherný chrám Sagrada Família (v případě možnosti mše sv.), zastávka u památníku Kryštofa Kolumba, nejznámější ulice města La Rambla. Osobní volno. V podvečer odjezd na letiště, odlet do Vídně. Po příletu transfer do Bratislavy.

Poutnický program je spojen s každodenní mší a duchovním slovem.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. Zájezdy nabízíme za mimořádné ceny nebo k nim navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Spamová ochrana:

Abychom se ujistili, že nejste program pro rozesílání spamu, opište, prosím, do tohoto políčka pět zřetelně zobrazených malých písmen z následujícího obrázku:


Captcha - protispamová ochrana Pokud je pro Vás tento obrázek nečitelný, klikněte na něj. Zobrazí se s jinými písmeny.
20.09.2014

Fatima

Fatima

Poutní místo Fatima v Portugalsku

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Doporučujeme: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Poutnictví.cz |
Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS