18.08.2022 – 22.08.2022, cena: 14.580,- Kč

Letecký zájezd do Francie, Belgie a Holandska 18. 8. - 22. 8. 2022

Štítky: Belgie Francie Holandsko

Nový termín
Letecký zájezd do Francie, Belgie a Holandska 18. 8. - 22. 8. 2022
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 150,- Kč/osoba.

Zveme vás na oblíbený letecký zájezd do Francie, Belgie a Holandska, během něhož zavítáte do historických měst s impozantními chrámy Lyon, Vezelay a Remeš, oslovujících poutních míst Banneux a Beauraing, zajímavého hlavního města Belgie Brusel, přístavního města Atwerpy, známých větrných mlýnů v Zaanse Schans, přitažlivého hlavního města Holandska Amstedram s nejvýznamnějším poutním místem této země a nakonec ještě do kosmopolitního přístavního města Rotterdam.

Cena: 14.580,- Kč

V ceně je zahrnuto: letenka Vídeň - Lyon, Amsterdam - Vídeň, lux bus, 4x ubytování se snídaní, duchovní doprovod, průvodce, servisní poplatky

V ceně není zahrnuto: městská taxa - platí se na místě, vstupy, sedadlo v přední části autobusu 400,- Kč

Možné příplatky (doporučujeme): komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu: krytí do výše 80 % storno poplatku 330,- Kč, nebo pojištění pandemic včetně onemocnění na Covid 19 v ceně 530,- Kč, transfer z Bratislavy na letiště Vídeň a zpět 400,- Kč

Program zájezdu:

1. den: Setkání skupiny v Bratislavě, transfer na letiště do Vídně, odlet do Lyonu (UNESCO). Návštěva katedrály Notre-Dame de la Fourvière z 19. století, která je dominantou města. Panoramatická jízda krajem Burgundsko, který byl ve středověku domovem nejvýznamnějších kostelů a klášterů v západní Evropě. Návštěva městečka Vezelay s románskou bazilikou z 11. století, kde jsou uchovávány ostatky sv. Máří Magdalény. Jejich pravost potvrdil v roce 1058 papež Štefan IX. Následně se bazilika stala jedním z nejdůležitějších poutních míst v Evropě. Odjezd do oblasti Champagne, ubytování v blízkosti města Remeš.

2. den: Po snídani návštěva světoznámé gotické katedrály Notre-Dame v Remeši. První katedrála na tomto místě stála již v roce 401 a první korunovace v Remeši byla v roce 816. Tradice pokračovala až do roku 1824, Remeš byla svědkem korunovace všech francouzských králů. Dnešní katedrála byla vybudována na žádost remešského arcibiskupa ve 13. století a měla odpovídat významu korunovace. Bohatá sochařská výzdoba je unikátní. Z celkového počtu 2300 soch je 56 postav králů Francie. Přesun do Belgie. Návštěva poutního místa Banneux, kde se v roce 1933 zjevovala Panna Maria dívce Mariette Bečové. Na místě zjevení postavili týž rok malou kapli, vysvěcenou na svátek Nanebevzetí Panny Marie za účasti asi 60000 věřících. Místo navštívil i sv. Jan Pavel II. Následně návštěva významného poutního místa Beauraing, kde se Panna Maria zjevila pěti dětem ve věku 9 až 15 let v období od 19. 11. 1932 do 3. 1. 1933. Místo zjevení bylo uznáno církví a i toto místo navštívil sv. Jan Pavel II. Odjezd na ubytování v blízkosti Bruselu.

3. den: Po snídani prohlídka historického centra hlavního města Belgie Brusel. Náměstí Grand Place (UNESCO), jedno z nejkrásnějších v Evropě, cechovní domy, gotická katedrála sv. Michala a sv. Goduly se skvostnými vitrážemi. Symbol města Manneken Pis. Přesun do Antwerp - velkého evropského přístavu na řece Selde, centra diamantového průmyslu a obchodu, rodiště vlámského malíře Van Dycka a domova významného malíře P. P. Rubense. Krátká prohlídka historického centra - cechovní domy, radnice a největší chrám v Belgii - katedrála Panny Marie. Odjezd na ubytování s krátkou fotozastávkou v přímořském letovisku Scheveningen.

4. den: Po snídani přesun do skanzenu Zaanse Schans - muzeum pod širým nebem, kde najdete populární větrné mlýny, obytné domy, hospodářské budovy a poznáte tradiční život Holandska... Čeká zde na vás ukázka výroby dřeváků a sýrů, které jsou velmi chutné a budete si je moci i zakoupit. Přesun do Amsterdamu, hlavního města Holandska, které má jedno z největších historických městských center v Evropě, pocházející ze 17. století. Díky systému kanálů (holandsky "gracht") si město vysloužilo přezdívku "Benátky severu". Pěší prohlídka - živá pěší zóna Damrak, náměstí Dam, radnice, královský palác, historický areál Begijnhof, kde v minulosti žili zbožné ženy, nejstarší dům je z roku 1475 a je pravděpodobně nejstarším holandským domem. Fakultativně plavba lodí po grachtech (12,- EUR). Odjezd na ubytování.

5. den: Po snídani Návštěva nejvýznamnějšího poutního místa v Holandsku, kde se v letech 1945 až 1954 zjevovala Panna Maria Ide Peerdemanové. V zjeveních se opakuje, že Panna Maria je Matkou všech národů. Pod vedením Idy namaloval německý malíř Heinrich Repke už v roce 1951 známý obraz Matky všech národů. V následujícím roce přenesli obraz do speciální kaple v Amsterdamu (Diepenbrockstr. 3), kde se nachází dodnes a je předmětem úcty stále rostoucího počtu poutníků a mariánských ctitelů. O kapli se starají sestřičky z Rodiny Panny Marie Spoluvykupitelky. Mše, osobní modlitby. Odjezd do Rotterdamu, který je díky svému přístavu Europoort nazývaný "Brána do Evropy". Symbolem města je 185 m vysoká vyhlídková věž Euromast, nejvyšší v celém Nizozemsku. Centrum má zajímavou a originální architekturu, jako například most Erasmusbrug. Odjezd na letiště, odlet do Vídně.

Program je spojen s každodenní mší.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Doporučujeme: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Poutnictví.cz |
Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS