Slevová akce!
19.10.2021 – 25.10.2021, cena: 15.930,- Kč

Letecký zájezd do Lurd a Fatimy s návštěvou Santiaga de Compostela, Barcelony, Andorry, Ovieda a Bragy 19. 10. - 25. 10. 2021

Štítky: Francie Portugalsko Španělsko

Nový termín
Letecký zájezd do Lurd a Fatimy s návštěvou Santiaga de Compostela, Barcelony, Andorry, Ovieda a Bragy 19. 10. - 25. 10. 2021
 

Max. do 15. 5. 2021 od nás navíc obdržíte slevu 320,- Kč/osoba!

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 320,- Kč!

Představujeme vám novinkový letecký zájezd do Fatimy a Lurd obohacený návštěvou Santiaga de Compostela, Barcelony, Andorry, Garabandalu a Bragy. Bohatý program, nádherná místa, duchovní hloubka... Poleťte s námi!

Cena: 15.930,- Kč

V ceně je zahrnuto: letenka Vídeň - Lisabon (přes Frankfurt), letenka Barcelona - Vídeň, lux bus, 6x hotelové ubytování se snídaní, 4x večeře, duchovní doprovod, průvodce, servisní (letištní) poplatky

V ceně není zahrnuto: sedadlo v přední části autobusu 410,- Kč, městská taxa - platí se na místě.

Možné příplatky (doporučujeme): komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku 470,- Kč, transfer z Bratislavy na letiště a z letiště Vídeň 410,- Kč

Program zájezdu:

1. den: Ráno setkání skupiny v Bratislavě, transfer na letiště do Vídně, odlet přes Frankfurt do Lisabonu. Po příletu transfer do Fatimy, jednoho z nejvýznamnějších poutních míst v Evropě. V roce 1917 se zde třem dětem zjevovala Panna Maria. Děti dostaly poselství známé jako Fatimské proroctví. Až 70 000 lidí bylo při posledním zjevení 13. října svědkem výjimečného fenoménu na obloze, který byl nazánl "tanec slunce". Prohlídka areálu, kaple Zjevení s milostivou sochou Panny Marie, bazilika s hroby sv. Františka a sv. Hyacinty Marto a také sestry Lucie, prohlídka moderního chrámu Nejsvětější Trojice. Po večeři mezinárodní modlitba růžence u kaple Zjevení, světelné procesí, ubytování.

2. den: Po snídani pokračování v náboženském programu ve Fatimě, mše svatá. Křížová cesta z Fatimy do vesničky Aljustrel, možnost pěšky navštívit rodné domy tří vizionářů Lucie Santos, sv. Francisca Marto a sv. Hyacinty Marto. Možnost ochutnávky portského vína v Cave Do Vinho - A Garrafeira de Fatima. V příjemném prostředí budete sledovat film o regionu řeky Douro, kde leží město Porto. Dozvíte se informace o technologii výroby portského vina. Následuje degustace kvalitního stolního vína a následně 8 letého bílého i červeného portského. Po večeři mezinárodní modlitba růžence a světelné procesí, ubytování.

3. den: Po snídani návštěva významného historického poutního města Braga. Nádherné schodiště Escadaria do Bom Jesus vede ke kostelu Bom Jesus Monte, lemují ho alegorické sochy a kaple s výjevy křížové cesty. Uprostřed každého mezipatra velkolepého schodiště je figurální reliéf s fontánkou. Pokračování do Santiago de Compostela. Od 12. století až do současnosti sem směřují poutníci z Lisabonu, Santarém, Coimbry, Porta, Bragy. Město bylo založeno k uchování ostatků sv. Jakuba apoštola. Prohlídka historického centra, návštěva baziliky, kde se nachází hrob sv. Jakuba, patrona Španělska, který se přičinil o jeho evangelizaci. Večeře, ubytování.

4. den: Po snídani odjezd do Ovieda. Stojí zde katedrála ve stylu vrcholné gotiky s hroby asturijských králů a zlaté retabulum ze 16. století. Největším pokladem katedrály je Camara Santa, kaple z 9. stol. V Katedrále Nejsvětějšího Spasitele se uchovává vzácná relikvie, která vykazuje množství podstatných shod s turínským plátnem. Jedno ze středověkých svědectví o poutnících do Compostely hovoří o přítomnosti šátku v Oviedu: "A cestou do města Compostela se zastavovali v Oviedu, aby vzdali úctu Pánu. Neboť tam se nacházejí relikvie, které skutečně patří k starobylé tradici, a jejich spojitost s utrpením Krista se nikdy nezpochybňovala." Šátek nazývali Sudarium Domini nebo Ježíšovův posmrtný šátek. Mše sv. Pokračování do Lurd. Zde se v roce 1858 v jeskyni zjevovala Panna Maria nemocné dívce - Bernadettě Soubirousové. Zjevení byla oficiálně uznána církví v roce 1862. Postupně na místo zjevení začalo přicházet mnoho lidé a bylo zaznamenáno mnoho zázračných uzdravení. Účast na francouzské mši u jeskyně Zjevení, ubytování.

5. den: Po snídani náboženský program v Lurdech. Prohlídka areálu, komplex bazilik, podzemní bazilika Pia X., individuální možnost návštěvy bazénů s lurdskou vodou dopoledne, případně odpoledne. Křížová cesta. Odpoledne eucharistické procesí, osobní modlitby. Po večeři mezinárodní modlitba růžence u jeskyně Zjevení a světelný průvod, ubytování.

6. den: Po snídani pokračování v náboženském programu v Lurdech. Pěší prohlídka po stopách sv. Bernadetty a návštěva míst, která jsou spojena se životem sv. Bernadetty v městečku Lurdy - rodný dům a farní kostel, ve kterém byla pokřtěna. Osobní modlitby. Odjezd malebnou horskou krajinou do mini státu Andorra, nacházejícího se vysoko v Pyrenejích. V čele státu stojí francouzský prezident spolu s biskupem ze španělského Seo de Urguel. Navštívíme městečko Pas de la Casa, známé překrásnou polohou, ale také širokým sortimentem značkového spotřebního zboží, který zde lze nakoupit za mimořádně výhodné ceny. Ubytování, osobní volno.

7. den: Po snídani odjezd do Barcelony, centra Katalánska, ve středověku nejvýznamnější obchodní přístav ve Středomoří, dnes moderní velkoměsto. Autokarová prohlídka centra, nejslavnější stavba Antonia Gaudiho nádherný chrám Sagrada Família, zastávka u památníku Kryštofa Kolumba, pěší procházka po nejznámější ulici města La Rambla. Odjezd na letiště, ve 20:20 odlet do Vídně. Po příletu transfer do Bratislavy s předpokládaným příjezdem krátce po půlnoci.

Poutní program je spojen s každodenní mší.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

20.09.2014

Lurdy

Lurdy

Poutní místo Lurdy a Pyreneje (Francie)

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Partnerské weby: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS