Vyprodáno
28.12.2023, cena: 17.940 Kč

Letecký zájezd do Lurd a Fatimy s návštěvou Santiaga de Compostela, Barcelony, Garabandalu a Bragy 26. 9. - 3. 10. 2023

Štítky: Fatima Francie Lurdy Portugalsko Santiago de Compostela Španělsko

Letecký zájezd do Lurd a Fatimy s návštěvou Santiaga de Compostela, Barcelony, Garabandalu a Bragy 26. 9. - 3. 10. 2023
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 150 Kč/osoba.

Nabízíme vám další termín oblíbeného leteckého zájezdu do Fatimy a Lurd obohacený návštěvou Santiaga de Compostela, Barcelony, Garabandalu a Bragy. Bohatý program, nádherná místa, duchovní hloubka... Poleťte s námi!

Termín: 26. 9. - 3. 10. 2023

Cena: 17.940 Kč

V ceně je zahrnuto: letenka Vídeň – Porto, Barcelona – Vídeň, servisní (letištní) poplatky, lux bus, 7x hotelové ubytování se snídaní, 4x večeře, duchovní doprovod, průvodce

V ceně není zahrnuto: sedadlo v přední části autobusu 390 Kč, městská taxa (platí se na místě)

Možné příplatky (doporučujeme): transfer z Bratislavy na letiště a z letiště Vídeň 520 Kč, komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu - pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku za 620 Kč nebo pojištění pandemic včetně onemocnění na covid-19 v ceně 830 Kč, jednolůžkový pokoj za příplatek 4.940 Kč - na vyžádání, nebo pokud klienta nelze doubytovat

Program zájezdu:

1. den: Setkání skupiny v Bratislavě, transfer na letiště do Vídně, odlet do Porta. Po příletu krátká prohlídka města. Nejvýznamnější sakrální stavbou města je katedrála Terreiro da Sé, jedna z nejstarších památek v Portugalsku s prvky slohu románského, gotického i barokního. Odjezd do Fatimy, jednoho z nejznámějších poutních míst v Evropě. V roce 1917 se zde třem dětem zjevovala Panna Maria. Děti dostaly poselství známé jako Fatimské proroctví. Až 70 000 lidí bylo při posledním zjevení 13. října svědkem výjimečného fenoménu na obloze, který byl nazván „tanec slunce“, ubytování.

2. den: Po snídani celodenní náboženský program ve Fatimě - kaple zjevení s milostivou sochou Panny Marie, bazilika s hroby sv. Františka a sv. Hyacinty Marto a také sestry Lucie. Prohlídka moderního chrámu Nejsvětější Trojice, osobní modlitby. Po večeři mezinárodní modlitba růžence u kaple Zjevení, svíčková procesí, ubytování.

3. den: Po snídani další náboženský program ve Fatimě. Slovenská křížová cesta z Fatimy do vesničky Aljustrel, možnost pěšky navštívit rodné domy tří vizionářů Lucie Santos, sv. Francisca Marto a sv. Jacinty Marto. Možnost ochutnávky portského vína v Cave Do Vinho - Garrafeira de Fatima. V příjemném prostředí budete sledovat film o regionu řeky Douro, kde leží město Porto. Dozvíte se o technologii výroby portského vína. Následuje degustace kvalitního stolního vína a následně 8 letého bílého i červeného portského. Po večeři mezinárodní modlitba růžence u kaple Zjevení, svíčková procesí, ubytování.

4. den: Mše sv., snídaně, odjezd do významného historického a poutního města Braga. Nádherné schodiště Escadaria do Bom Jesus vede ke kostelu Bom Jesus Monte, lemují jej alegorické sochy a kaple s výjevy křížové cesty. Ve středu každého meziposchodí velkolepého schodiště je figurální reliéf s fontánkou. Následně odjezd do Santiago de Compostela. Od 12. století až do současnosti sem směřují poutníci z Lisabonu, Santarém, Coimbry, Porta, Bragy. Město bylo založeno k uchování pozůstatků sv. Jakuba apoštola. Návštěva baziliky, kde se nachází hrob sv. Jakuba apoštola, modlitby, ubytování.

5. den: Po snídani odjezd do Garabandalu – vesnička nazývaná také "španělské Lurdy" leží vysoko v horách v provincii Santander v pohoří Cantabrian. Je unikátní tím, že se zde v letech 1961 až 1965 Panna Maria zjevila 4 dívkám více než 2000 krát. Předala jim poselství týkající se modlitby, obrácení a pokání. Farní kostel sv. Sebastiána, křížová cesta. Přesun do Lurd. Zde se v roce 1858 v jeskyni zjevovala Panna Maria nemocné dívce - Bernadettě Soubirousové. Zjevení byla oficiálně uznána církví v roce 1862. Postupně na místo zjevení začalo přicházet mnoho lidí a bylo zaznamenáno mnoho zázračných uzdravení, ubytování.

6. den: Po snídani celodenní náboženský program v Lurdech. Prohlídka areálu, komplex bazilik, podzemní bazilika Pia X., slovenská křížová cesta. Odpoledne eucharistické procesí s požehnáním nemocných. Po večeři mezinárodní modlitba růžence u jeskyně Zjevení a svíčkový doprovod, ubytování.

7. den: Po snídani další program v Lurdech. Pěší prohlídka po stopách sv. Bernadetty a návštěva míst, která jsou spojena se životem sv. Bernadetty v městečku Lurdy - rodný dům a farní kostel, ve kterém byla pokřtěna. Individuální možnost návštěvy pramene s lurdskou vodou dopoledne, případně odpoledne, aktuálně možnost obmytí rukou a obličeje. Odpoledne eucharistická procesí s požehnáním nemocných, po večeři mezinárodní modlitba

8. den: Po snídani odjezd do Barcelony, centra Katalánska, ve středověku nejvýznamnější obchodní přístav ve Středomoří, dnes moderní velkoměsto. Autokarová prohlídka centra, nejslavnější stavba Antonia Gaudího nádherný chrám Sagrada Família, v rámci časových možností foto zastávka u památníku Kryštofa Kolumba, odjezd na letiště, večerní let do Vídně. Po příletu transfer do Bratislavy.

Program je spojen s každodenní mší a duchovním slovem.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. Zájezdy nabízíme za mimořádné ceny nebo k nim navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

20.09.2014

Fatima

Fatima

Poutní místo Fatima v Portugalsku

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Doporučujeme: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Poutnictví.cz |
Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS