05.10.2022 – 10.10.2022, cena: 16.010 Kč

Letecký zájezd do Lurd a Fatimy s návštěvou Santiaga de Compostela, Barcelony, Garabandalu a Bragy 5. 10. - 10. 10. 2022

Štítky: Francie Portugalsko Španělsko

Letecký zájezd do Lurd a Fatimy s návštěvou Santiaga de Compostela, Barcelony, Garabandalu a Bragy 5. 10. - 10. 10. 2022
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 150,- Kč/osoba.

Nabízíme vám podzimní termín oblíbeného leteckého zájezdu do Fatimy a Lurd obohacený návštěvou Santiaga de Compostela, Barcelony, Garabandalu a Bragy. Bohatý program, nádherná místa, duchovní hloubka... Poleťte s námi!

Cena: 16.010 Kč

V ceně je zahrnuto: letenka Vídeň - Barcelona, Lisabon - Vídeň, lux bus, 5x hotelové ubytování se snídaní, 4x večeře, duchovní doprovod, průvodce, servisní (letištní) poplatky

V ceně není zahrnuto: sedadlo v přední části autobusu 400,- Kč, městská taxa - platí se na místě.

Možné příplatky (doporučujeme): komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku 400,- Kč anebo pojištění pandemic včetně onemocnění Covid-19 za 640,- Kč, transfer z Bratislavy na letiště a z letiště Vídeň 400,- Kč

Program zájezdu:

1. den: Brzy ráno setkání skupiny v Bratislavě, transfer na letiště do Vídně, odlet do Barcelony, centra Katalánska, ve středověku nejvýznamnější obchodní přístav ve Středomoří, dnes moderní velkoměsto. Autokarová prohlídka centra, nejslavnější stavba Antonia Gaudiho nádherný chrám Sagrada Família, zastávka u památníku Kryštofa Kolumba, pěší procházka po nejznámější ulici města La Rambla. Odjezd do Lurd. Zde se v roce 1858 v jeskyni zjevovala Panna Maria nemocné dívce - Bernadette Soubirousové. Zjevení byla oficiálně uznána církví v roce 1862. Postupně na místo zjevení začalo přicházet mnoho lidí a bylo zaznamenáno mnoho zázračných uzdravení. Večer mezinárodní modlitba růžence u jeskyně Zjevení a světelný průvod, ubytování.

2. den: Po snídani pokračování v náboženském programu v Lurdech. Prohlídka areálu, komplex bazilik, podzemní bazilika Pia X., odpoledne eucharistické procesí. Pěší prohlídka po stopách sv. Bernadetty a návštěva míst, která jsou spojena se životem sv. Bernadetty v městečku Lurdy - rodný dům a farní kostel, ve kterém byla pokřtěna. Individuální možnost návštěvy bazénů s lurdskou vodou dopoledne, případně odpoledne. Křížová cesta, odpoledne eucharistické procesí. Po večeři mezinárodní modlitba růžence u jeskyně Zjevení a světelný průvod, ubytování.

3. den: Brzy ráno odjezd do Garabandalu - vesnička nazývaná také "španělské Lurdy" leží vysoko v horách v provincii Santander v pohoří Cantabrian. Je unikátní tím, že se zde v letech 1961 až 1965 Panna Maria zjevila 4 dívkám více než 2000 krát. Předala jim poselství týkající se modlitby, obrácení a pokání. Farní kostel sv. Sebastiána, křížová cesta,... Pokračování do Santiaga de Compostela. Od 12. století až do současnosti sem směřují poutníci z Lisabonu, Santarém, Coimbry, Porta, Braga. Město bylo založeno k uchování ostatků sv. Jakuba apoštola. Večeře, ubytování.

4. den: Po snídani Santiago de Compostela, náboženský program, návštěva baziliky, kde se nachází hrob sv. Jakuba apoštola, modlitby. Přesun do významného historického a poutního města Braga. Nádherné schodiště Escadaria do Bom Jesus vede ke kostelu Bom Jesus Monte, lemují ho alegorické sochy a kaple s výjevy křížové cesty. Uprostřed každého mezipatra velkolepého schodiště je figurální reliéf s fontánkou. Odjezd do Fatimy, jednoho z nejznámějších poutních míst v Evropě. V roce 1917 se zde třem dětem zjevovala Panna Maria. Děti dostaly poselství známé jako Fatimské proroctví. Až 70 000 lidí bylo při posledním zjevení 13. října, svědkem výjimečného fenoménu na obloze, který byl nazván "tanec slunce". Po večeři společná modlitba růžence a světelné procesí, ubytování.

5. den: Po snídani pokračování v náboženském programu ve Fatimě - kaple Zjevení s milostivou sochou Panny Marie, bazilika s hroby sv. Františka a sv. Hyacinty Marto a také sestry Lucie. Prohlídka moderního chrámu Nejsvětější Trojice, osobní modlitby. Křížová cesta z Fatimy do vesničky Aljustrel, možnost pěšky navštívit rodné domy tří vizionářů Lucie Santos, sv. Francisca Marto a sv. Jacinto Marto. V 16:30 portugalská mše sv. u kaple Zjevení a od 17: 30 eucharistické procesí. Po večeři mezinárodní modlitba růžence u kaple Zjevení, světelné procesí, ubytování.

6. den: Brzy ráno odjezd na letiště v Lisabonu, odlet do Vídně. Po příletu transfer do Bratislavy.

Poutní program je spojen s každodenní mší.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

20.09.2014

Fatima

Fatima

Poutní místo Fatima v Portugalsku

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Doporučujeme: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Poutnictví.cz |
Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS