Novinka
29.10.2024 – 05.11.2024, cena: 22.310 Kč (včetně letištních poplatků)

Letecký zájezd do Lurd a Fatimy s návštěvou Santiaga de Compostela, Bragy, Le Puy en Velay, Paray Le Monial, Arsu, Dardilly a Lyonu 29. 10. - 5. 11. 2024

Štítky: Fatima Francie Lurdy Portugalsko Santiago de Compostela Španělsko

350. výročí v Paray Le Monial
Letecký zájezd do Lurd a Fatimy s návštěvou Santiaga de Compostela, Bragy, Le Puy en Velay, Paray Le Monial, Arsu, Dardilly a Lyonu 29. 10. - 5. 11. 2024
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 150 Kč/osoba.

Zveme vás na velmi oblíbený letecký zájezd do Fatimy a Lurd obohacený návštěvou Santiaga de Compostela, Bragy, Le Puy en Velay, Paray Le Monial a Lyonu. Bohatý program, nádherná místa, duchovní hloubka... Poleťte s námi!

Termín: 29. 10. - 5. 11. 2024

Cena: 22.310 Kč (včetně letištních poplatků)

V ceně je zahrnuto:

  • letenka Vídeň - Porto, Lyon - Vídeň
  • servisní (letištní) poplatky
  • lux bus
  • 7x hotelové ubytování, 6x snídaně, 4x večeře
  • duchovní doprovod, průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • městská taxa (platí se na místě)
  • jednolůžkový pokoj za příplatek 5.360 Kč - na vyžádání nebo pokud klienta nelze doubytovat

Možné příplatky (doporučujeme):

  • transfer z Bratislavy na letiště a z letiště Vídeň do Bratislavy 640 Kč
  • komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku za 610 Kč nebo pojištění pandemic včetně onemocnění na covid-19 v ceně 820 Kč

Program:

1. den:

V ranních hodinách setkání skupiny, transfer na letiště do Vídně, odlet do Porta. Po příletu transfer do Fatimy, jednoho z nejznámějších poutních míst v Evropě. V roce 1917 se zde třem dětem zjevovala Panna Maria. Děti dostaly poselství známé jako Fatimské proroctví. Až 70 000 lidí bylo při posledním zjevení 13. října, svědkem výjimečného fenoménu na obloze, který byl nazván „tanec slunce“. Mše svatá, náboženský program. Po večeři mezinárodní modlitba růžence a svíčkové procesí, ubytování.

2. den:

Po snídani pokračování v náboženském programu ve Fatimě - kaple Zjevení s milostivou sochou Panny Marie, bazilika s hroby sv. Františka a sv. Hyacinty Marto a také sestry Lucie. Prohlídka moderního chrámu Nejsvětější Trojice, osobní modlitby. Slovenská křížová cesta z Fatimy do vesničky Aljustrel, možnost pěšky navštívit rodné domy tří vizionářů Lucie Santos, sv. Francisca Marto a sv. Jacinty Marto. Po večeři mezinárodní modlitba růžence u kaple Zjevení, svíčkové procesí, ubytování.

3. den:

Snídaně, odjezd do Santiago de Compostela, cestou zastávka ve významném historickém a poutním městě Braga. Nádherné schodiště Escadaria do Bom Jesus vede ke kostelu Bom Jesus Monte, lemují jej alegorické sochy a kaple s výjevy křížové cesty. Ve středu každého meziposchodí velkolepého schodiště je figurální reliéf s fontánkou. Pokračování do Santiaga de Compostela. Od 12. století sem směřují poutníci z Lisabonu, Santarém, Coimbry, Porta, Bragy. Město bylo založeno k uchování ostatků sv. Jakuba apoštola. Náboženský program, návštěva baziliky, kde se nachází hrob sv. Jakuba apoštola, modlitby. Ubytování.

4. den:

Snídaně, odjezd do Lurd, zastávka Loyole – návštěva baziliky sv. Ignáce v městečku Azpeitia, kde se nachází světcův rodný dům a duchovní centrum jezuitů. Sv. Ignác založil v roce 1534 nejpočetnější římskokatolický řeholní řád na světě - Společnost Ježíšovu nebo jezuité. Pokračování do nejvýznamnějšího francouzského poutního města Lurdy. Zde se v roce 1858 v jeskyni zjevovala Panna Maria nemocné dívce – Bernadette Soubirousově. Zjevení byla oficiálně uznána církví v roce 1862. Postupně na místo zjevení začalo přicházet mnoho lidí a bylo zaznamenáno mnoho zázračných uzdravení. Ubytování.

5. den:

Po snídani celodenní náboženský program v Lurdech. Prohlídka areálu, komplex bazilik, podzemní bazilika Pia X. Pěší prohlídka po stopách sv. Bernadetty a návštěva míst, která jsou spojena se životem sv. Bernadetty v městečku Lurdy - rodný dům a farní kostel, ve kterém byla pokřtěna. Odpoledne eucharistické procesí s požehnáním nemocných. Po večeři mezinárodní modlitba růžence u jeskyně Zjevení a svíčkový doprovod, ubytování.

6. den:

Po snídani odjezd do jednoho z nejpozoruhodnějších francouzských měst Le Puy en Velay. Nachází se v údolí mezi vulkanickými horami na poutní cestě do Santiaga de Compostela. Velkolepou památkou je starobylá katedrála Notre-Dame-de-France z 11. století. Zaujme střechou ze 6 kupolí a svojí výzdobou utvořenou z vrstev různě barevného kamene místy připomínající mozaiku. Uchovává sochu Panny Marie s černým obličejem, kopie velmi uctívaného originálu, který byl zničen během revoluce. Další dominantou je 80 m vysoký lávový sloup s románskou kaplí sv. Michala a skála Corneille s 16 m vysokou sochou Panny Marie s dítětem Ježíšem. Odjezd na hotel v oblasti Paray le Monial, ubytování.

7. den:

Po snídani náboženský program v Paray Le Monial - jedno z nejvýznamnějších poutních míst dnešní Francie. Návštěva kaple, kde se řeholnici Marétě Marie Alacoque zjevilo Božské Srdce Ježíšovo. Románská architektura baziliky vyniká výjimečnou harmonií a je jakoby zmenšeným modelem dnes již neexistujícího opatského kostela v Cluny. Ke kostelu přiléhá klášter s malým muzeem a překrásný park. Tělo sv. Markéty Marie Alacoque je uloženo pod hlavním oltářem. Přesun do malebného městečka Ars, kde působil Jan Maria Vianney, patron kněží. Prohlídka muzea, fary a farního kostela, kde byl původně sv. Jan Vianney pohřben. Odjezd do Dardilly – rodiště sv. Jana Maria Vianneye, rodný dům, farní kostel kde byl pokřtěn. Přesun na hotel, ubytování.

8. den:

Po snídani Lyon (UNESCO). Návštěva Katedrály Notre-Dame de la Fourviére z 19. století, která je dominantou města, mše svatá. Pesun na letiště, odlet do Vídně. Po příletu transfer na Slovensko.

Poutní program je spojen s každodenní mší a duchovním slovem.

📌 NEPŘEHLÉDNĚTE: Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako centrála. Ceny v Kč vždy schvaluje centrála a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky (především letištní poplatky), které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K většině zájezdů navíc poskytujeme slevy. Děkujeme za přízeň!

❓ Přečtěte si odpovědi na časté otázky našich klientů.

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Spamová ochrana:

Abychom se ujistili, že nejste program pro rozesílání spamu, opište, prosím, do tohoto políčka pět zřetelně zobrazených malých písmen z následujícího obrázku:


Captcha - protispamová ochrana Pokud je pro Vás tento obrázek nečitelný, klikněte na něj. Zobrazí se s jinými písmeny.
20.09.2014

Lurdy

Lurdy

Poutní místo Lurdy a Pyreneje (Francie)

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

PoutníZájezdy.CZ - specialista na poutní zájezdy po celém světě │ tel.: +420 731 604 770 │ e-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám poutní zájezdy do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, La Saletty, Medžugorje, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

Náš blog Svatá zeměPoutnictví Tiskárna Grantis

© Design, redakční systém: Webdesignum.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS