Poslední 1 místo!
17.04.2024 – 24.04.2024, cena: 26.140 Kč (včetně letištních poplatků)

Letecký zájezd do Řecka - velký okruh - po stopách apoštola Pavla 17. 4. - 24. 4. 2024

Štítky: Řecko

Letecký zájezd do Řecka - velký okruh - po stopách apoštola Pavla 17. 4. - 24. 4. 2024
 

Poslední 1 volné místo, neváhejte (ani chvilku Wink)!

K zájezdu navíc obdržíte jako dárek slevu 200 Kč/osoba

Zveme vás na novinkový zájezd do Řecka - velký okruh - po stopách velkého apoštola Pavla s bohatým programem. Co vše spatříte a prožijete? Soluň, Kavalu, Philipy, kláštery Meteora, Delfy, Patras, Mykény, Epidaurus, Korint, Athény. Transfer z několika míst ČR. Využijte této mimořádné příležitosti putovat na tak úžasná místa!

Termín: 17. 4. - 24. 4. 2024

Cena: 26.140 Kč (včetně letištních poplatků)

V ceně je zahrnuto:

 • letenka Vídeň - Thessaloniki, Athény - Vídeň
 • servisní (letištní) poplatky
 • 7x ubytování ve 2-3 lůžkových pokojích se snídaní, 5x večeře, 1x oběd
 • doprava klimatizovaným autobusem během celého okruhu
 • duchovní doprovod, slovensky hovořící průvodce

V ceně není zahrnuto:

 • bakšišné 30 EUR/osoba (platí se na místě)
 • pobytová taxa - platí se na místě
 • vstupy
 • jednolůžkový pokoj za příplatek 6.250 Kč - na vyžádání nebo pokud klienta není možné doubytovat

Možné příplatky (doporučujeme):

 • komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku za 610 Kč nebo pojištění pandemic (včetně onemocnění covid-19) v ceně 820 Kč
 • transfer z Bolatic, Olomouce, Vyškova, Brna, Mikulova na letiště Vídeň a zpět
 • transfer z Bratislavy na letiště Vídeň a zpět

Program:

1. den:

Odlet z Vídně v 10:30, přílet do Soluně ve 13:10. Přesun na hotel, zastávka v kostele sv. Cyrila a Metoděje - postaven byl až v 80. letech minulého století, v moderním neobyzantském chrámu se nacházejí ikony a mozaiky zachycující osudy a dílo našich věrozvěstů. Ubytování.

2. den:

Po snídani starobylé město Philipi, kde působil sv. Pavel - navštívil Filipy na druhé misijní cestě v roce 50/51 a založil tam první křesťanskou obec na evropské půdě. První křesťankou se stala jistá žena jménem Lydia, prodavačka purpuru z města Tyatiry a s ní jiné ženy. Na třetí misijní cestě Pavel navštívil Filipy ještě dvakrát. Křesťané této malé církevní obce pocházeli většinou z pohanství a vyznačovali se zvláštní oddaností Pavlovi a jeho učení. Archeologický areál bývalého římského města, baziliky, lázně, akropole a vězení, kde byli uvězněni sv. Pavel a Silas. Místo křtu Lýdie, která Pavla, Timoteje a Silase hostila. Návštěva přístavního městě Kavala, v minulosti známé jako Neapolis. Právě zde apoštol Pavel vystoupil z lodi na své druhé misijní cestě, aby zvěstoval evangelium. Návštěva kostela Agios Nikolaos, kam podle legendy sv. Pavel dorazil, starobylý akvadukt a krásné panorama přístavu a starého města. Návrat na hotel v oblasti Soluně, večeře, ubytování.

3. den:

Po snídani Soluň - Thessaloniky, hlavní město egejské oblasti, působiště sv. Pavla. Prohlídka města, slavná Bílá věž, která zůstala z dob benátské nadvlády (zvenku), triumfální oblouk císaře Galeria, kostel sv. Demetria z 5. století, památník Alexandra Velikého a Aristotela, římské a středověké stavby, byzantské chrámy a stará čtvrť Kastro. Odjezd na ubytování v oblasti Kalambaka, večeře, ubytování.

4. den:

Návštěva klášterů Meteora, které jsou postaveny na vrcholech skal v oblasti Thesálie. Mniši se v oblasti těchto tehdy téměř nepřístupných vrcholů usazovaly již od 11. století. Jako první byl zásluhou mnicha Athanasia založen klášter Metamorfosis, nazývaný také Megalo Meteoro. Navzdory velkým obtížím byly postaveny i další kláštery Varlaam, Rousanou, klášter sv. Mikuláše, klášter sv. Štěpána a klášter Nejsvětější Trojice. Přesun na hotel v oblasti Delfy, večeře, ubytování.

5. den:

Návštěva archeologického areálu Delfy - místo na úpatí Parnassu vysoko nad Korintským průplavem, jedna z nejznámějších věštíren světa. Ve starověku věštění znamenalo víru  v nadpřirozené jevy a Delfy byly právem považovány za nejvýznamnější poutní místo boha Apollóna. Odjezd do Patras - významné přístavní město. Návštěva baziliky sv. Ondřeje - místo umučení a hrobu svatého Ondřeje. Následně návštěva archeologického areálu Mykény - jedinečné místo, kde můžeme hledat počátky celé řecké civilizace. Mykény patřily v 16. - 12. st. př. Kr. K nejvýznamnějším městským státům. Byly proslaveny zejména svým zlatem a po zániku Krétské civilizace výbuchem sopky se staly nejmocnějším městem v Řecku. V roce 1874 objevil německý archeolog Heinrich Schliemann na tomto místě zbytky opevněného palácového komplexu, do kterého se vchází slavnou Lví branou. Kousek odtud se nachází hrobka Agamemnona, triumfálního vítěze v Trojské válce. Přesun na hotel, večeře, ubytování.

6. den:

Návštěva areálu antického divadla Epidaurus, kde se nacházela také slavná Asklépiova svatyně. Divadlo je neuvěřitelně zachovalé, mělo původně jen 34 řad sedadel, ale za nadvlády Římanů k němu přibylo dalších 21 řad. Tím se stala stavba téměř o polovinu větší a vešlo se do ní přes 12 000 diváků. Zajímavostí je, že se zde nachází jediná zachovaná orchestra, což je kruhový prostor mezi jevišti a hledištěm. Právě na něm si lidé demonstrují téměř dokonalou akustiku. Návštěva archeologického areálu antického Korintu - v minulosti významné obchodní centrum, sídlo správy provincie Achaia. Obývali ho Římané, Řekové a Židé, známí svým bohatstvím, ale také nemorálním životem. Svatý Pavel navštívil Korint dvakrát. Právě zde napsal Listy Římanům a také První a Druhý list Korintským. Odjezd do Athén, večeře, ubytování.

7. den:

Celodenní program v Aténách. Město bylo vystavěno kolem Akropole, která je největší dominantou města. Uvidíte nejzajímavější archeologické památky: Agora - centrum antických Atén, chrám Dia Olympského, chrám Athény Niké, Partheon, Dionýsovo divadlo a také Aeropag, kde před téměř 2 000 lety k Atéňanům promlouval i sv. Pavel. Večeře, ubytování.

8. den:

Další program v Aténách - procházka k Athénské Akademii, univerzitě a Řeckému parlamentu, kde uvidíte slavnostní střídání stráží a hrob neznámého vojáka. Antický olympijský stadion - místo konání prvních novodobých olympijských her, osobní volno. Odjezd na letiště, odlet ve 21:25, předpokládaný přílet do Vídně ve 22:40.

Program je spojen s každodenní mší svatou.

📌 NEPŘEHLÉDNĚTE: Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako centrála. Ceny v Kč vždy schvaluje centrála a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky (především letištní poplatky), které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K většině zájezdů navíc poskytujeme slevy. Děkujeme za přízeň!

❓ Přečtěte si odpovědi na časté otázky našich klientů.

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Spamová ochrana:

Abychom se ujistili, že nejste program pro rozesílání spamu, opište, prosím, do tohoto políčka pět zřetelně zobrazených malých písmen z následujícího obrázku:


Captcha - protispamová ochrana Pokud je pro Vás tento obrázek nečitelný, klikněte na něj. Zobrazí se s jinými písmeny.

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

PoutníZájezdy.CZ - specialista na poutní zájezdy po celém světě │ tel.: +420 731 604 770 │ e-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám poutní zájezdy do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, La Saletty, Medžugorje, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

Náš blog Svatá zeměPoutnictví Tiskárna Grantis

© Design, redakční systém: Webdesignum.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS