Vyprodáno
28.12.2023, cena: 15.210 Kč

Letecký zájezd do Říma s návštěvou Castel Gandolfa 20. 5. - 24. 5. 2023

Štítky: Itálie Řím

Letecký zájezd do Říma s návštěvou Castel Gandolfa 20. 5. - 24. 5. 2023
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 150 Kč/osoba.

Prožijte s námi neopakovatelnou atmosféru věčného města Řím! Bohatý program, znalý průvodce, solidní cena. Během programu navštívíte také kouzelné městečko Castel Gandolfo s letním sídlem papeže a nádhernými scenériemi jezera Lago Albano. Poleťte s námi!

Termín: 20. 5. - 24. 5. 2023

Cena: 15.210 Kč

V ceně je zahrnuto: letenka Vídeň - Řím - Vídeň, servisní (letištní) poplatky, transfer z letiště a na letiště v Římě, 4x hotelové ubytování se snídaní, duchovní doprovod, průvodce

V ceně není zahrnuto: městská taxa - platí se na místě, jízdenky na metro (1 lístek 100 min. – 1,50 EUR, celodenní 7 EUR, vlakový lístek do Castel Gandolfo cca 2,10 EUR (osoba, 1 cesta), rezervovaný vstup Apoštolský palác a zahrady Castel Gandolfo, s potvrzením biskupského úřadu speciální redukovaná cena 8 EUR a 5 EUR rezervační poplatek (zajišťuje CK), vstupy, jednolůžkový pokoj za příplatek 3.900 Kč - na vyžádání nebo nelze-li klienta doubytovat

Možné příplatky (doporučujeme): transfer z Bratislavy na letiště a z letiště Vídeň 520 Kč, komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu - pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku 390 Kč nebo pojištění pandemic včetně onemocněnění na covid-19 (včetně storna zájezdu - pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku) v ceně 520 Kč

Program zájezdu:

1. den: Setkání skupiny v Bratislavě odpoledne, odjezd na letiště do Vídně, odlet do Říma. Následně transfer na hotel, ubytování.

2. den: Po snídani prohlídka baziliky sv. Petra ve Vatikánu, osobní modlitby u hrobu sv. Jana Pavla II. a Jana XXIII. Fakultativní výstup na kopuli. V poledne modlitba Anděl Páně s papežem Františkem. Odpoledne návštěva baziliky sv. Pavla za hradbami - poté, co byl sv. Pavel sťat, učedníci přenesli jeho tělo na Via Ostiense, kde byl pohřben. Dnes se nad jeho hrobem tyčí bazilika. Původní stavba, svého času větší než bazilika sv. Petra, byla postavena ve 4. století. V roce 1823 byla zničena požárem a následně postavena znovu, se snahou držet se původní podoby. Ubytování.

3. den: Po snídani přesun do centra. Návštěva baziliky Santa Maria Maggiore, jeden z nejstarších a nejvýznamnějších mariánských chrámů na světě. Původní bazilika byla postavena ve 4. století. V roce 867 papež Hadrián II. v chrámu za přítomnosti sv. Cyrila a sv. Metoděje položil na hlavní oltář slovanské bohoslužební knihy a tak schválil staroslověnštinu jako liturgický jazyk. Lateránská bazilika - první sídlo papežů, Svaté schody, které dala přinést sv. Helena z Jeruzaléma do Říma. Nedaleko se nachází bazilika sv. Klementa. Je 10 minut pěšky od Kolosea, podél ulice Via San Giovanni in Laterano. Vstup do této baziliky člověku umožní přenést se v čase díky archeologickým vykopávkám, které od roku 1857 dělají bratři z řeholního řádu irských dominikánů. Návštěvník však může být i svědkem hluboké úcty k našim věrozvěstům, zvláště ke svatému Cyrilovi. Právě tato bazilika totiž v sobě uchovává mnohá svědectví o přítomnosti soluňských bratrů v Římě. Ubytování.

4. den: Po snídani výlet vlakem do Castel Gandolfo, rozprostírá se v horách, u jezera Lago Albano, asi 30 km jihovýchodně od Říma. Palác patří katolické církvi od 17. století. Byl využíván jako letní sídlo papežů. V současnosti papež František umožnil zpřístupnit palác veřejnosti. Návštěva expozice a zahrad, osobní volno. Odpoledne návrat do Říma. Pěšky nejznámější římské náměstí a fontány, včetně Fontana di Trevi, ubytování.

5. den: Přesun do Vatikánu - všeobecná audience se Svatým Otcem na náměstí sv. Petra. Další antické a křesťanské památky a kostely, Koloseum, Forum Romanum, Trajanovo Fórum, Kapitol, Piazza Venezia. Odjezd na letiště, odlet do Vídně. Transfér do Bratislavy s předpokládaným příjezdem asi ve 23:00.

Program je spojen s každodenní mší.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. Zájezdy nabízíme za mimořádné ceny nebo k nim navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

01.06.2013

Vatikán

Vatikán

Vatikán, Svatopetrské náměstí, bazilika sv. Petra

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Doporučujeme: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Poutnictví.cz |
Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS