Vyprodáno
31.12.2019, cena: 14.440,- Kč

Letecký zájezd do Říma s návštěvou Pompejí, Amalfi a Monte Casina 5. 5. - 9. 5. 2019

Štítky: Itálie Řím

Novinka
Letecký zájezd do Říma s návštěvou Pompejí, Amalfi a Monte Casina 5. 5. - 9. 5. 2019
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 170,- Kč/osoba.

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 310,- Kč/osoba.

Cestujte do Říma pohodlně letecky. Během tohoto novinkového zájezdu budete mít příležitost navštívit kromě úchvatného Věčného města také město plné záhad - pozůstatky slavných Pompejí u majestátního Vesuvu, Monte Cassino - klášter považovaný za jedno z hlavních duchovních center středověku a v neposlední řadě Amalfi - perlu Kampánie a Neapolského zálivu s katedrálou a hrobem sv. Ondřeje.

Cena: 14.440,- Kč

V ceně je zahrnuto: letenka Vídeň - Řím, Řím - Vídeň, doprava lux bus, 4x ubytování se snídaní (2x ve Vesuvian Institute Castellammare di Stabia, 2x ubytování v **** hotelu v Římě), zavazadlo do letadla 10 kg, duchovní doprovod, průvodce, servisní poplatky, 1x večeře ve Vesuvian Institute + 2x večeře v Římě

V ceně není zahrnuto: městská taxa - platí se na místě, jízdenky na metro (1 lístek 100 min. - 1,50 EUR, celodenní 7,- EUR, fakultativně návštěva Vatikánských muzeí (17,- EUR, s potvrzením biskupského úřadu 8,- EUR - zajišťuje CK), vstupy, sedadlo v přední části autobusu 400,- Kč/osoba, audio průvodce v Římě 1,50 EUR/osoba/den (platí se na místě)

Možné příplatky (doporučujeme): pojištění storna zájezdu - krytí do výše 80 % storno poplatku 270,- Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí 140,- Kč/osoba, transfer z Bratislavy na letiště Vídeň a zpět 400,- Kč/osoba

Program zájezdu:

1. den: Setkání skupiny v Bratislavě kolem oběda, transfer na letiště Vídeň, odlet do Říma. Po příletu přesun autobusem do historického města Castellammare di Stabia v Neapolském zálivu. Díky nádherné poloze, termálním pramenům a bohaté historii je celoročně magnetem pro turisty. Ubytování, osobní volno.

2. den: Po snídani odjezd do Pompejí, prohlídka antického města zasypaného popelem v roce 79 n. l. po výbuchu Vesuvu, prohlídka jedinečného archeologického areálu zapsaného na seznamu světového dědictví UNESCO (např. Venušin, Jupiterův či Apollónův chrám, Stabijské lázně, Velké a Malé divadlo, proslulé fresky v domě s pozlacenými amorky, dům Vettiů, Faunův dům, dům kytaristy nebo tragického básníka či fresky v budově Lupanare). Odpoledne návštěva města Amalfi, v 16:00 hodin slovenská mše sv. v katedrále sv. Ondřeje, která dominuje celému městu a kde jsou uloženy ostatky sv. Ondřeje. Amalfi bylo kdysi velkoměsto, kde žilo téměř sedmdesát tisíc obyvatel. Dnes ani ne desetina. Většinu města pohřbilo zemětřesení ve 14. století, svah se zřítil do moře. Velkou atrakcí města je nesporně příroda. Romantické a krásné skály, kopce i hory, pobřeží s mnoha útesy a překrásnými plážemi, čisté moře jsou předností celého kraje. Návrat do Castellammare di Stabia, večeře, ubytování.

3. den: Po snídani odjezd do Říma. Cestou zastávka Monte Cassino - vrch v Kampánii (výška 520 m), nacházející se asi 130 km jižně od Říma, na kterém v roce 529 n. l. založil sv. Benedikt z Nursie první benediktinský klášter Montecassino. Klášter Montecassino (Monte Cassino, lat. Abbatia Territorialis Montis Cassini) je mateřským klášterem (lat. Archicoenobium Montis Cassini, Monte Casino je vrch výše od města Cassino) benediktinů v provincii Frosinone v Itálii. Klášterní komplex leží na 516 m vysokém vrchu, byl nejvýznamnějším duchovním centrem ve středověku, velcí teologové (Petrus Diaconus), historici, lékaři, exegeté a matematici (Pandulf) měli mimořádný vědecký význam. Klášter Monte Cassino se proslavil zejména jako nedobytná pevnost Němců v druhé světové válce, kterou nakonec dobili Poláci. Ti tam mají krásný a důstojný hřbitov. Po příjezdu do Říma přesun metrem do Vatikánu, fakultativně návštěva Vatikánských muzeí, případně výstup na kupoli. Prohlídka baziliky sv. Petra, osobní modlitby u hrobu sv. Jana Pavla II. a sv. Jana XXIII. Prohlídka centra Říma s antickými i křesťanskými památkami. Přesun na hotel, večeře, ubytování.

4. den: Po snídani generální audience se Svatým otcem Františkem na náměstí sv. Petra ve Vatikánu. Následně přesun do baziliky sv. Pavla za hradbami, vybudované nad světcovým hrobem. Pokračování v náboženském programu, návštěva baziliky Santa Maria Maggiore. Bazilika je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších mariánských chrámů na světě. Původní bazilika byla postavena ve 4. stol. V roce 867 papež Hadrián II. v chrámu za přítomnosti sv. Cyrila a sv. Metoděje položil na hlavní oltář slovanské bohoslužebné knihy a tak schválil staroslověnštinu jako liturgický jazyk. Antické památky - Koloseum, Forum Romanum, Trajánovo fórum, Kapitol, Piazza Venezia, též světoznámá Fontana di Trevi. Večeře, ubytování.

5. den: Po snídani návštěva Lateránské baziliky, kde bylo první sídlo papežů. Možnost modlitby na Svatých schodech, které dala převézt sv. Helena z Jeruzaléma do Říma. V blízkosti se nachází bazilika sv. Klementa s relikviemi sv. Cyrila. Osobní volno, asi ve 14:00 hodin odjezd na letiště, odlet do Vídně. Po příletu transfer do Bratislavy.

Program je spojen s každodenní mší.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

01.06.2013

Vatikán

Vatikán

Vatikán, Svatopetrské náměstí, bazilika sv. Petra

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Partnerské weby: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Tiskárna Grantis |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku RSS