Aktuálně na vyžádání letenek
12.03.2022 – 16.03.2022, cena: 39.350,- Kč

Mimořádný zájezd do Laponska na polární kruh za polární září + duchovní obnova s Mons. Jánem Majerníkem 12. 3. - 16. 3. 2022

Štítky: Finsko Laponsko

Poslední místa!
Mimořádný zájezd do Laponska na polární kruh za polární září + duchovní obnova s Mons. Jánem Majerníkem 12. 3. - 16. 3. 2022
 

Aktuálně na vyžádání letenek. V případě zájmu neváhejte.

Vydejte se na mimořádnou cestu na polární kruh do Laponska na severu Finska za úchvatnou polární září! Na programu bude také duchovní obnova s Mons. Dr. Jánem Majerníkem, která ještě umocní vaše zážitky a prožitky! Budete mít možnost výletů na saních tažených soby, husky nebo na sněžných skútrech a ochutnat vynikající laponskou kuchyni. Ubytování je zajištěno v útulných a moderních laponských chatkách s vlastní saunou. Nelekejte se ceny, odpovídá službám. Laponsko není levná destinace, ale stojí za to ji navštívit! Zájezd je letecky z Prahy.

Cena: 39.350,- Kč

V ceně je zahrnuto: letenka Praha - Rovaniemi - Praha, přes Helsinky, servisní (letištní) poplatky, 4x ubytování v útulných laponských chatkách; 35 m2 s manželskou postelí nebo se dvěma oddělenými lůžky, pohovka, vlastní terasa, sauna, sprcha, WC, mini kuchyňka. V každé chatce jsou dva samostatné apartmány. K vybavení patří: Wi-Fi, TV s 30 satelitními kanály, vysoušeč vlasů, ručníky a ložní prádlo, lednička, topinkovač, mikrovlnná trouba, kávovar, varná konvice, kuchyňské nádobí na stolování. 4x snídaně, 4x večeře, transfer z/na letiště v Rovaniemi, odborný průvodce - kněz

V ceně není zahrnuto: fakultativní výlety - dle aktuálního výběru na místě, transfer z Brna (trasa Bratislava – Brno – Praha) na letiště Praha při minimálním počtu 15 osob 1.330,- Kč/osoba, možný odlet z Vídně dle aktuální ceny letenky, možný příplatek za jednolůžkový pokoj, komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu (pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku) s pojištěním pandemic včetně onemocnění na Covid-19 v ceně 660,- Kč

Program zájezdu (je spojen s každodenní mší sv. a duchovní obnovou):

1. den: Odlet z Prahy do Rovaniemi v Laponsku přes Helsinky. Následně transfer do Santa Claus Holiday Village, která nabízí vše, co si pro svou vysněnou dovolenou můžete přát: kvalitní ubytování, širokou škálu aktivit, fantastické jídlo a pití, nákupy, možnost potkat Santa Clause, který zde má oficiální domov a stará se o radost dětí i dospělých. Ubytování, mše sv., večeře, duchovní promluva.

2. den: Mše sv., snídaně, pobyt v Laponsku u polárního kruhu. V roce 1866 byla zveřejněna v časopise Harpers ilustrace, podle které je domovem Santa Clause Severní pól. Když se stalo hlavním městem oblasti Rovaniemi, jednoduše sem „oficiální domov Santy“ přesunuli. K obnovení Rovaniemi po druhé světové válce měl přispět také rozvoj turistického ruchu. Zpráva Spojených národů pro pomoc a obnovu (UNRRA) proto vybudovala u polárního kruhu turistickou chatu. V neděli 11. června 1950 ji jen po dvou týdnech od dokončení navštívila bývalá první dáma USA Eleanor Rooseveltová, která na toto místo zaměřila pozornost celého světa. Usmívající paní Rooseveltové se také dostalo pocty poslat z Rovaniemi vůbec první pohlednicí s razítkem polárního kruhu. Postupně Rovaniemi vyhledávalo stále více turistů, mezi které se v průběhu půlstoletí zařadila i ta nejslavnější jména. Během Vašeho pobytu se v jedinečné chatce Roosevelt Cottage můžete seznámit s expozicí o historii cestovního ruchu na polárním kruhu. Možnost fakultativního výletu - výlet na saních se sobím spřežením. Večeře, duchovní promluva.

3. den: Mše sv., snídaně, pobyt v Laponsku u polárního kruhu. Možnost fakultativního výletu - návštěva města Rovaniemi (cca 64 000 obyv.), administrativní hlavní město a obchodní centrum nejsevernější provincie Finska, Laponska a jeho jižní části Peräpohjola. Své kanceláře zde má mnoho vládních institucí. Asi 10 000 obyvatel tvoří studenti. Centrum města se nachází cca 6 kilometrů jižně od polárního kruhu a leží mezi kopci Ounasvaara a Korkalovaara, na soutoku řeky Kemijoki a jejím přítoku Ounasjoki. Je to druhé největší město severního Finska po Oulu a spolu s hlavním městem Helsinkami je to jedno z nejvýznamnějších finských turistických míst. První písemná zmínka je z roku 1453, místní obyvatelstvo se zabývalo zemědělstvím, chovem dobytka, myslivectvím a rybolovem. V 19. stol. těžba dřeva i zlatá horečka přilákali do Laponska tisíce lidí a Rovaniemi se stalo obchodním centrem provincie Laponsko. Během druhé světové války bylo zničeno 90 % všech budov v Rovaniemi. Nově vybudované město projektoval slavný finský architekt Alvar Aalt, který naplánoval půdorys města ve tvaru sobí hlavy, přičemž městské silnice tvoří parohy a místní sportovní stadion je jako sobí oko. Mezi nejvýznamnější památky Rovaniemi patří most Jätkänkynttilä s věčným plamenem nad řekou Kemijoki, vědecké muzeum Arktikum, které se tyčí na břehu řeky Ounasjoki, radnice v Rovaniemi, sál Lappia, který slouží jako divadlo, koncertní sál, a koncertní sál. Večeře, duchovní promluva.

4. den: Mše sv., snídaně, pobyt v Laponsku u polárního kruhu. Možnost fakultativního výletu - jízda na sněžném skútru nebo psím spřežení (husky). Večeře, duchovní promluva. Fakultativně možnost výletu za polární září. Je to výjimečný atmosférický jev, nejlépe pozorovatelný v polárních oblastech, za ideálních podmínek i několikrát do týdne. Výskyt polární záře závisí také na aktivitě Slunce. Polární záře se většinou vyskytuje, když cyklus sluneční aktivity nabírá své maximum. Pozorování polární záře na hvězdné obloze je nezapomenutelným zážitkem! Když padne tma, budeme na skvělém místě pozorovat noční oblohu finského Laponska. Jelikož polární záře je přírodní fenomén, nelze vždy garantovat, že se objeví. Bez ohledu na to jsou noční výlety a zkoumání oblohy vždy nezapomenutelné.

5. den: Mše sv., snídaně, dle časových možností duchovní promluva, rozloučení s Laponskem, osobní volno, odjezd na letiště Rovaniemi, odlet do Prahy přes Helsinky.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Partnerské weby: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS