Slevová akce!
28.04.2022 – 03.05.2022, cena: 18.470,- Kč

Ozdravný pobyt v bulharských termálních lázních Ognyanovo s návštěvou Rilského monastýru a putováním po stopách sv. Pavla 28. 4. - 3. 5. 2022

Štítky: Bulharsko

Novinka
Ozdravný pobyt v bulharských termálních lázních Ognyanovo s návštěvou Rilského monastýru a putováním po stopách sv. Pavla 28. 4. - 3. 5. 2022
 

Do 31. 1. 2022 od nás navíc obdržíte slevu 300,- Kč/osoba.

Zveme vás na novinkový ozdravný pobyt v menší skupině v známých termálních lázních Ognyanovo v Bulharsku ležících v nádherné přírodě nedaleko Řecka s návštěvou opravdového historického a duchovního skvostu - největšího bulharského kláštera Rilský monastýr a putováním po stopách velkého apoštola Pavla do Nicopole ad Nestum. Zájezd je pohodlně letecky z Prahy a na místě soukromým transferem. Poleťte a pojeďte s námi poznávat úchvatná místa a hlavně načerpat sil!

Termín: 28. 4. - 3. 5. 2022

Cena: 18.470,- Kč

V ceně je zahrnuto: letenka Praha - Sofie, Sofie - Praha, letištní poplatky, transfer z letiště Sofie do Ognyanovo a zpět, 5x ubytování v rodinném hotelu s polopenzí (v ceně je též sauna, parní koupele a jacuzzi), duchovní a technický doprovod

V ceně není zahrnuto: městská taxa – platí se na místě, vstupy: Rilský monastýr, archeologická lokalita Nicopolis, termální lázně, fakultativní výlety

Možný příplatek: komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku 400,- Kč nebo pojištění pandemic včetně onemocnění na Covid 19 v ceně 640,- Kč (doporučujeme)

Program zájezdu:

1. den: Setkáme se na letišti v Praze, kam se v pohodě dostanete. Následně odletíme ve 12:00 do Sofie. Po příletu nás bude čekat soukromý transfer, který nás odveze na návštěvu skutečného unikátu - Rilského kláštera, jenž patří mezi nejvýznamnější památky Bulharska. Sehrál významnou historickou roli, zejména v období národního sebeuvědomění. Leží na odlehlém místě uprostřed lesů a hor, celý komplex zaujímá plochu 8,800 m2. Podle legendy založil klášter poustevník Ivan Rilský, který žil v jeskyni nedaleko a po kterém nese klášter i oficiální jméno. Na dnešním místě byl postaven klášter v 1. polovině 14. století, jeho dnešní podoba pochází zejména z 19. století. Objekt v roce 1833 zničil oheň a opět byl vybudován v letech 1834 až 1862 za pomoci bohatých Bulharů z celé země v rámci bulharského národního obrození. Během osmanské nadvlády se zde uchovával bulharský jazyk a kultura. Rila je jednou z nejnavštěvovanějších bulharských památek a její vyobrazení najdete i na bulharských bankovkách, je to největší klášter pravoslavné církve v Bulharsku. Kdysi zde žilo i několik stovek mnichů, dnes jich je prý už jen kolem šedesáti. Poté budeme pokračovat a těšit se na zasloužený odpočinek v Ognyanovo, ubytování, večeře.

2. - 5. den: Každý den snídaně. Tyto dny budeme řádně relaxovat ve městě Ognyanovo, avšak nebudu chybět ani zajímavé výlety. Zdejší minerální voda, která pochází přímo z horkých pramenů, má kolem 43 stupňů a působí blahodárně při prevenci i léčbě mnoha onemocnění. Léčebné síly horkých pramenů jsou v Evropě známy již tisíce let. Terapeutické využití vody nebo balneoterapie pomáhá například zmírnit bolesti, stres, kožní problémy a má mnohé další příznivé účinky. Minerální vody v Ognyanovu jsou vhodné k léčbě chorob ledvinových, urologických, žlučových, gastrointestinálních, jaterních a také chorob pohybového ústrojí. Během pobytu zorganizujeme putování po stopách apoštola Pavla - do nedaleké archeologické lokality Nicopolis ad Nestum, starověkého pozdně antického římské město, které se nachází v obci Garmen. Město založil na místě velké trácké osady v roce 106 po Kr. císař Trajan. Bylo jedním ze tří míst, které postavil na počest vítězství Římské říše nad Dáky. Po přijetí křesťanství bylo Nicopolis ad Nestum jedním ze sedmi měst v Rodopách, kde bylo sídlo biskupství. Nicopolis ad Nestum bylo založeno na cestě, která spojovala pobřeží Egejského moře s vojenskou cestou Via Egnatia přes Rodopy, Tráckou nížinu a Philippopolis (dnešní Plovdiv) a mělo velký ekonomický, politický i kulturní význam. Město bylo zničeno v 6. století, obnova nastala až v 9. - 10. století. V pozdním středověku bylo v části města bulharské osídlení a v jihovýchodní části opevněno město - turecký statek. Při archeologických výzkumech bylo odkryto 280 m hradeb, administrativní a náboženské budovy a také mohylové hroby tumulus. Je možné, že právě toto město mohlo být poctěno návštěvou apoštola Pavla, jak o tom čteme v listu Titovi (3,12). V Ognyonovo zhlédneme rovněž novou kapli zasvěcenou sv. Pavlovi. Je také možné, že právě tento známý apoštol požehnal léčivé minerální vody Ognyanova. Po prozkoumání Nikopole vás zveme na sklenku vynikajícího jižním sluncem ochuceného bulharského vínka. Bude jen jedna? :-) V případě zájmu uspořádáme také výlet do světoznámého horského střediska Bansko (pohoří Pirin), vzdáleného cca 50 km z Ognyanova. Každý den máme večeře.

6. den: Po snídani nasedneme na náš transfer a pofrčíme směr letiště Sofie, odkud odletíme do Prahy s předpokládaným příletem v 11:15.

Součástí programu bude každodenní mše sv.

Mimořáný zájezd, který nabízíme ve spolupráci s Diecézním centrem pro seniory Hradec Králové, je vhodný pro aktivní seniory a další zájemce.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Doporučujeme: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Poutnictví.cz |
Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS