06.12.2018

Poutní zájezd do Mariazell s návštěvou dalších míst a koupáním v termálech

Autorka: M. Šmídová
Poutní zájezd do Mariazell s návštěvou dalších míst a koupáním v termálech

Deníček Ing. Marie Šmídové z cesty do Mariazell, termálů Laa an der Thaya, Třebíče, Křižanova a na Vranovskou přehradu.

Ve dnech 21. - 23. 9. 2018 jsme se zúčastnili zájezdu do Rakouska a na Moravu s Dr. Veronikou Čepelkovou.

Nejdříve jsme navštívili nejvýznamnější poutní místo Rakouska Mariazell. Zde jsme měli v bazilice Panny Marie mši sv. s P. Mgr. Janem Kunertem. Historii poutního místa nám ještě vysvětlil místní pan farář, který mluvil česky.

Odpoledne jsme ještě navštívili jezero Erlaufsee v krásných Vápencových Alpách.

Další den po mši sv. v hotelu a po procházce u Vranovské přehrady jsme se přesunuli do termálů v Laa an der Thaya, kde jsme relaxovali v krásném prostředí. Večer u Vranovské přehrady po večeři jsme si zazpívali u společného posezení venku. Byl krásný teplý večer a tak jsme si zavzpomínali na naše mládí u táboráků.

Poslední den jsme navštívili velmi pěkné město Třebíč. Začali jsme prohlídkou židovského muzea a židovské čtvrti s mladým průvodcem a pak následovala prohlídka baziliky sv. Prokopa včetně opatské kaple. Další a poslední zastávka na naší pouti byl Křižanov s kostelem sv. Václava a mší sv. Rodištěm sv. Zdislavy nás provázela paní Vorlíčková, která byla též iniciátorkou stavby nového památníku sv. Zdislavy od Otmara Olivy.

Domů jsme se vrátili plni krásných dojmů a vzpomínek.

Díky Bohu za požehnanou pouť.

Ing. Marie Šmídová

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. Zájezdy nabízíme za mimořádné ceny nebo k nim navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

16.12.2016

Mariazell

Mariazell

Mariazell, Laa an der Thaya, Mikulov

autor: VČ a Marie Šmídová

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Doporučujeme: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Poutnictví.cz |
Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS