06.07.2019 – 13.07.2019, cena: 9.140,- Kč

Prázdniny v Itálii - zájezd do Říma, Milána, Turína, Padovy a na další místa 6. 7. - 13. 7. 2019

Štítky: Itálie Řím

Novinka
Prázdniny v Itálii - zájezd do Říma, Milána, Turína, Padovy a na další místa 6. 7. - 13. 7. 2019
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 90,- Kč/osoba.

Skvělá nabídka pro všechny, kteří vítají možnost strávit letní dny v Itálii - Řím, Turín, Miláno, Padova a další místa čekají na vás! Na programu bude i koupání v moři.

Cena: 9.140,- Kč

V ceně je zahrnuto: doprava lux bus, 5x ubytování s polopenzí (snídaně a večeře), průvodce, duchovní doprovod

V ceně není zahrnuto: městská taxa - platí se na místě, vstupy, jízdenky na metro (1 lístek 100 min. - 1,50 EUR, celodenní 7,- EUR

Možný příplatek (doporučujeme): pojištění léčebných výloh v zahraničí 200,- Kč

Program zájezdu:

1. den: Odjezd ze Slovenska (z Bratislavy) v odpoledních hodinách. Jízda přes území Rakouska a Itálie.

2. den: Ráno příjezd do Říma, prohlídka baziliky sv. Petra, osobní modlitby u hrobu sv. Jana Pavla II., modlitba Anděl Páně s papežem Františkem, bazilika sv. Klementa. Antický Řím - Koloseum, Forum Romanum, Trajánovo fórum, Kapitol, Piazza Venezia. Večeře, ubytování.

3. den: Po snídani pokračování v prohlídce Říma: bazilika sv. Pavla za hradbami, vybudovaná nad světcovým hrobem. Návštěva místa, kde podle starobylé tradice sťali svatého Pavla - Opatství Tří studní (Abbazia delle Tre Fontane). Místo smrti apoštola Pavla je součástí klášterního areálu. Už od prvních století zde funguje mnišský život. V klášteře sv. Vincence a Anastázia momentálně žije malá komunita trapistů. Přesun do Milána, večeře, ubytování.

4. den: Po snídani Milán - nejdůležitější milánské památky - impozantní katedrála na Piazza Duomo, jejíž střecha nabízí možnost pokochat se pohledem na město z ptačí perspektivy, známá Galeriie Viktora Emanuela, královský palác, Palazzo dei Giureconsulti, Palazzo della Regione, městská radnici, či největší a nejslavnější divadlo La Scala, které bylo založeno z vůle vládkyně Marie Terezie, následně po zbourání vojvodského divadla v roce 1776. Součástí budovy je i Divadelní muzeum maleb, soch a kostýmů, které se vážou k historii divadla. Návrat na ubytování, večeře.

5. den: Po snídani Casale Monferrato, městečko se nachází přibližně 60 km od Turína, se zachovalými obvodovými hradbami. Nejvýznamnější stavbou je katedrála Casale Monferrato, je příkladem románsko-gotické architektury a bohatá na umělecká díla. Interiér katedrály je zdobený mozaikami, socha Ježíše Krista je tvořena dřevěnou podpěrou pokrytou lamelami stříbra a mědi s dřevěným křížem, který je zdoben drahými kameny a krystaly různých barev. Kaple sv. Evasie je bohatá na díla B. Alfieriho. Seminario Vescovile. Villanova Monferrato, mezi jehož pozoruhodné budovy patří farní kostel z 19. století. Sant'Emiliano, oratorium bratrství San Michele a radnice, kde se nachází obraz Piera Francesca Guala zobrazující Pannu a dítě a svatých Emiliana a Bernardina ze Sieny. Moncalvo je město v provincii Asti v italském regionu Piemont. Nejznámějšími obyvateli byli barokní malíř Guglielmo Caccia a "La Bella Rosin". Poutní místo Sacro Monte di Crea v severní Itálii diecéze Monferrato. Ubytování a večeře v Turíně.

6. den: Po snídani Turín - prohlídka města s 2000-letou historií, které bylo od 16. století hlavním městem Savojského království a v letech 1861-1865 prvním hlavním městem sjednoceného italského království. Najdete zde barokní kostely, královské budovy a zahrady (Palazzo Reale, Palazzo Madama), nejdéle arkády v celé Itálii a množství dalších pozoruhodností, které dělají toto město velmi šarmantním. Čeká nás návštěva renesančního dómu sv. Jana Křtitele, kde je vystaven veřejné úctě originál svatého turínského plátna, na kterém se zachovaly krvavé otisky obličeje a těla Ježíše Krista po jeho ukřižování. Zubačkou se vyvezeme (zpáteční jízdenka 6,- EUR/osoba) k bazilice Superga - s hrobkami italských králů a s nádherným výhledem na město a okolní Alpy, podíváme si baziliku Santa Maria Ausilliatrice - s hrobkou Dona Boska, možnost návštěvy Muzea Sindone (Muzeum sv . plátna). Přesun na ubytování směrem do Padovy, večeře.

7. den: Po snídani přesun do Padovy, mše sv. Zde působil kněz, řeholník a kazatel sv. Antonín z Padovy. Prohlídka baziliky sv. Antonína Paduánského se světcovým hrobem a vzácnou relikvií - neporušeným jazykem. Přesun na pláž - 9 hodinová přestávka na koupání v moři. Noční jízda na Slovensko.

8. den: Příjezd do Bratislavy v ranních hodinách.

Poutní program je spojen s každodenní mší.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

01.06.2013

Vatikán

Vatikán

Vatikán, Svatopetrské náměstí, bazilika sv. Petra

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Partnerské weby: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Tiskárna Grantis |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS