27.12.2018

Proč se vydat do Ománu? Prozradíme vám to!

Proč se vydat do Ománu? Prozradíme vám to!

Omán nebo-li oficiálně Sultanát Omán je pro mnoho cestovatelů dosud neobjeveným klenotem. Pojďme tedy společně prozkoumat jižní část Ománu kolem druhého největšího města Salalah, kde se nacházejí pozoruhodná biblická místa a kde mají návštěvníci možnost dokonale relaxovat na bílých plážích u průzračně čistého moře nebo poznávat dechberoucí přírodní krásy… Stihnout se dá ale i vše najednou. Možná vám tyto řádky pomohou odpovědět na otázku, proč právě tuto zemi navštívit.

Vítejte ve „Švýcarsku Středního východu“

Bezpečná, vyspělá, moderní a přátelská země, která bývá nazývána „Švýcarskem Středního východu“. Tak bychom mohli velmi stručně, avšak výstižně charakterizovat tuto zajímavou arabskou zemi, která se rozkládá v jihovýchodní části Arabského poloostrova. Její břehy omývá Arabské moře a Ománský záliv. Právě průzračně čisté moře a široké pláže s bílým pískem patří mezi hlavní turistické atrakce Ománu. Hlavním městem je přístavní Maskat, který se nachází v severní části země. V jižní části země leží druhé nejvýznamnější město Salalah, jehož okolí je ideálním místem k poznávání historických, biblických a mýty opředených míst.

Po stopách Tří králů

Legenda praví, že Tři králové (nebo také mudrci či mágové, které dobře známe z Bible) odvezli z území Ománu kadidlo a myrhu jako dary pro narozeného Spasitele v Betlémě (srov. Mt 2,11). Ačkoliv se jedná o pouhou legendu, nemůžeme jižnímu Ománu upřít tu výsadu, že se zde kadidlovník pěstoval již ve starověku. Omán byl navíc důležitou obchodní křižovatkou již v dávných dobách. Toho mohli využít i slavní mudrci, když směřovali do Betléma. Opojná vůně kadidla, která připomíná mudrce a jejich mimořádné betlémské putování, je v Ománu všudypřítomná ještě dnes...

Palác královny ze Sáby

Jižní Omán se může pyšnit i místem, kde v dávných dobách stál legendární palác královny ze Sáby. Tato starověká vládkyně je zmiňována ve Starém (viz 1 Král a 1 Pa) i Novém zákoně (viz Mt), ale i v dalších historických knihách. Palác královny ze Sáby, která se setkala s biblickým králem Šalamounem, se mohl nacházet ve starověkém městě Samharam (Khor Rori), který byl významným přístavem pro obchod s kadidlem. Ruiny tohoto města leží nedaleko soudobého města Taqah a jsou středem zájmu každého návštěvníka, kterého zajímá historie i biblické dějiny.

Putování za Jobem

Na planině v horách se nachází další významné místo spjaté s Biblí – Jobova hrobka. Hrobka Joba se nachází v místě zvaném Beit Zarbij. Job je hlavním protagonistou stejnojmenné biblické knihy Starého zákona. Přestože Joba patrně nemůžeme řadit mezi historické postavy, kniha Job přináší určité poselství o utrpení v životě člověka a jeho smyslu. Můžeme tedy říci, že toto místo především připomíná protagonistu z Bible, který představuje člověka věrného Hospodinu navzdory překážkám, jež v životě přicházejí a kterého Bůh štědře odmění (srov. Job 42,12-17).

Hory, údolí, moře a relax

Jižní Omán se může pochlubit také nesčetnými přírodními poklady – milovníci horských scenérií budou ve svém živlu v pohoří Qara s překrásnými výhledy na okolí nebo v údolí Darbat, kde jsou kromě nádherné přírody, vodopádů, jeskyní a roklin, k vidění taky velbloudi i jiná zvířata. Pravděpodobně nejznámější turistická atrakce v Dhofaru je pláž Al Mughsail – jedná se o úchvatné místo, kde se modré vody setkávají s bílým pískem. Pláž je po obou stranách lemována horami, což ještě umocní nevšední návštěvnický zážitek. Pak už jen lehnout si do stínu (či na sluníčko – jak kdo preferuje) s ledovou arabskou kávou na bělostné pláži a zaposlouchat se do příjemného zvuku šplouchajících vln. I to je Omán. Ten pravý odpočinek.

Více o speciálním zájezdu do Ománu s biskupem Janem Vokálem, který se nebude opakovat, naleznete zde. Do 18. 1. 2019 můžete navíc využít příjemné slevy. Pojeďte s námi!

Veronika Čepelková

 

 

 

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. Zájezdy nabízíme za mimořádné ceny nebo k nim navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Doporučujeme: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Poutnictví.cz |
Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS