Mimořádná sleva!
12.09.2018 – 18.09.2018, cena: 13880,- mínus 2160,- Kč!

Super last minute zájezd do Rumunska a Moldavska 12. 9. - 18. 9. 2018

Štítky: Moldavsko Rumunsko

Super last minute zájezd do Rumunska a Moldavska 12. 9. - 18. 9. 2018
 

Super last minute sleva 2.160,- Kč/osoba!!!

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 300,- Kč/osoba!

Aktuálně místa na vyžádání letenek.

Vydejte se s námi do Moldavska - turisty nedotčené země, která si zachovává svůj původní ráz a do Rumunska, země s unikátními byzantskými kláštery patřící mezi největší umělecké památky Evropy. Přátelští lidé, chutné víno, malebné vesničky, do kamene vytesané kláštery a krásná příroda - to vše a mnohem víc nabízí tento lákavý zájezd autokarem a letecky (druhý termín).

Cena: 13.880,- Kč mínus sleva 2.160,- Kč/osoba!

V ceně je zahrnuto: lux bus, letenka Vídeň - Bukurešť, 5x ubytování s polopenzí (snídaně a večeře), průvodce, duchovní doprovod, servisní poplatky, komplexní cestovní pojištění

V ceně není zahrnuto: vstupy, sedadlo v přední části autobusu 410,- Kč/osoba

Program zájezdu:

1. den: Ráno setkání skupiny v Bratislavě, transfer na letiště do Vídně, odlet do hlavního města Rumunska Bukurešti. Prohlídka historického centra, Triumfální oblouk, jedinečný pravoslavný monastýr Palatul Patriarhiei a největší budova na zemi, Palác parlamentu, večeře, ubytování.

2. den: Bukurešť - římskokatolická katedrála sv. Josefa - mše sv. Prohlídka "Caucescova paláce" Palatul Parlamentului (doslova Palác parlamentu, nazývaný také Palác lidu) je sídlem obou komor Rumunského parlamentu a je druhou největší budovou světa, po americkém Pentagonu a největší budovou euroasijského kontinentu. Byl navržen tehdy jen 28letou architektkou Ancou Petrescovou a téměř úplně dokončen ještě během Ceauşescova režimu. Budova stála kvůli jistým komplikacím během stavby téměř dnešní 3 miliardy euro, které Ceauşesco získával z úvěrů ze západu (na západě ho po roce 1968 považovali za protirusky orientovaného a tak se ho snažili získat na svou stranu). Pro výstavbu paláce bylo zbouráno několik obytných bloků a část historického centra Bukurešti, jen kvůli ulici Boulevard Unirii, bulváru zajišťujícímu ničím nerušený pohled na palác. Ceauşesca ho původně pojmenoval "Casa poporului", proto je známý i jako "Palác lidu". Od roku 1996 je sídlem parlamentu. Od roku 2004 se zde nachází Muzeum totality a socialistického realismu. Přesun do hlavního města Moldavska Kišiněv. Večeře, ubytování.

3. den: Po snídani navštívíme Tighiny-Bender, město s mohutnou tureckou pevností na Dněstru, dále Tiraspol - hlavní město oblasti a tzv. "Komunistický skanzen". Návrat do Kišiněva - prohlídka historického centra Kišiněva, kde v minulosti žil a tvořil významný ruský básník Alexandr Sergejevič Puškin. Návštěva Metropolitní katedrály Zrození Páně na náměstí Marii Adunari Nationale, která spolu se Svatou bránou stojí před budovou vlády, vysoká zvonice u katedrály, večeře, ubytování.

4. den: Po snídani Saharna - klášterní komplex je jedním z nejvýznamnějších poutních míst v Moldavsku. Kdysi dávno sem přicházeli mniši a do měkké skály vytesávali skromné ​​pokoje, které se později přeměnily na jeskynní kláštery. Nejvyšším bodem je "Grimidonská skála", kde věřící uctívají stopu Panny Marie. Podle tradice jeden z mnichů uviděl na skále postavu obklopenou světlem. Spěchal k ní, ale když se dostal na místo kde stála, našel tam už jen stopu otisklou v kameni. Považoval to za znamení a důkaz čistoty a místo bylo prohlášeno za posvátné. Pokračování do Orheiul Vechi, kde se zachovaly pozůstatky starobylého osídlení v malebné krajině meandru řeky Raut s dáckými, tatarskými i moldavskými památkami, kláštery, lidová architektura, vesnické muzeum. V odpoledních hodinách návštěva druhých největších moldavských vinných sklepů Cricova, které tvoří 120 kilometrový labyrint podzemních chodeb, kde se návštěvníci přesouvají dopravními prostředky. "Vinné město" v některých místech sahá až do hloubky 100 metrů pod zemí a uskladňuje 1,25 milionu vzácných lahví vína. V podzemí je udržována teplota 12 °C, ideální na uskladňování vína. Nejstarší víno pochází z roku 1902 a šumivé víno se zde vyrábí tradiční metodou. Po exkurzi a ochutnávce přesun zpět do Kišiněva, večeře, ubytování.

5. den: Po snídani mše v římskokatolické katedrále Boží prozřetelnosti. Přesun do kláštera Neamt. Je to nejstarší a největší mužský klášter v Rumunsku a zároveň středisko místní pravoslavné kultury. Žije zde kolem 70 mnichů a desítky studentů semináře. Samotný vznik kláštera měl několik etap. V letech 1375-1391 zde Petru I. Musat postavil poustevnu. V roce 1497 zde Štefan Velký nechal postavit kostel na oslavu vítězství nad Poláky. V 15. století nechal Alexander Dobrý klášter opevnit před nájezdy Tatarů a Turků. Klášterní kostel se stal inspirací ke stavbě dalších kostelů v Rumunsku. V klášteře sídlila škola miniaturistů a iluminátorů, která byla zásadní při rozvoji těchto oborů. Před klášterem stojí zvláštní stavba, která vypadá jako kostelní kopule postavená na zemi. Stavba se jmenuje Aghiastmatar (požehnání vody) - zde lze získat svěcenou vodu v lahvích, která má pomáhat při léčbě nemocí. Kromě toho si zde můžete zakoupit slazené nápoje, knihy a církevní výrobky. Pokračování krásnou přírodou ke ženskému klášteru Slatina. Stojí mimo lidská obydlí. Postaven byl v letech 1554-1561 princem Alexandru Lapusneanu. Klášterní kostel až do 18. století největší v Rumunsku. V roce 1828 byla část kostela zbourána. Klášter má vysoké hradby a v každém rohu mohutnou věž, jako obranu proti nájezdům nepřátel. Navazuje svým tvarem na architekturu starších moldavských staveb, ale je jednodušší. Vnitřní fresky jsou v neo-byzantském stylu. Klášter vlastní velké pozemky, mimo klášterní opevnění jsou umístěny sklady, přístřešky, stáje a ubytovny pro sezónní pracovníky. Odjezd na hotel, večeře, ubytování.

6. den:
Po snídani možnost relaxace v překrásné přírodě, případně pro zájemce za poplatek 7,- EUR odpočinek ve welness centru s bazénem, finskou, parní i infra saunou a jacuzzi. Kolem oběda prohlídka kláštera Moldovita - byl postaven v roce 1532 vévodou Petru Raresem. Nakolik byl častým terčem nájezdů Tatarů a Turků, byl opevněn a připomíná pevnost (zdi vysoké 6 m a čtyři obranné věže). Vnější fresky jsou nejzachovalejší ze všech Bukovinských klášterů. Scény na freskách zobrazují historické a náboženské události jako poslední soud, Mojžíše a hořící keř, obléhání Konstantinopole. V bývalé pokladně kláštera je muzeum, kde vystavují staré výšivky, dřevěné ikony, náboženské knihy. Přejezd přes území historické Bukoviny a Transilvánie, pokračování přes Maďarsko.

7.den: Příjezd na Slovensko v ranních hodinách.

Program je spojen s každodenní mší.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiago de Compostela a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Externí odkazy: TV-MIS | Masáže v Hradci Králové | Tiskárna Grantis |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku RSS