Vyprodáno
31.12.2019, cena: 12.460,- Kč

Svatojakubská pěší pouť do Santiaga de Compostela s návštěvou Lurd, Porta a Bragy 13. 7. - 23. 7. 2019

Štítky: Francie Portugalsko Svatojakubská pouť do Santiago de Compostela Španělsko

Autobus - pěší pouť (Anglická trasa) - letadlo
Svatojakubská pěší pouť do Santiaga de Compostela s návštěvou Lurd, Porta a Bragy 13. 7. - 23. 7. 2019
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 90,- Kč/osoba.

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 270,- Kč/osoba.

Přemýšlíte o životní pouti k hrobu sv. Jakuba do Santiaga? Vydejte se na pouť po Anglické trase, která prochází přes unikátní historická městečka se zachovalými kostely, hrady a zámky a nabízí nádherné výhledy na pobřeží. Ve vnitrozemí zelené Galicie si na své přijdou milovníci přírody, lesů a klidné krajiny. Na programu bude např. taky návštěva světoznámých poutních míst Lurdy a Fatima. Zpět letíme do Prahy. Zájezd je za výbornou cenu, neváhejte!

Cena: 12.460,- Kč

V ceně je zahrnuto: lux bus během celého programu, letecká doprava Porto - Praha, 1x ubytování hotel **/*** s polopenzí, 1x tranzitní ubytování na Francouzské riviéře, průvodce, duchovní doprovod, servisní poplatky

V ceně není zahrnuto: ubytování po pěší trase, která je lemována ubytovnami označenými jako "Albergue/Refugio" nebo jednoduché hotely (zaplatíte před odjezdem podle aktuální ceny), transfer z letiště Praha do Bratislavy 400,- Kč/osoba, sedadlo v přední části autobusu 400,- Kč/osoba, městská taxa (platí se na místě)

Možné příplatky (doporučujeme): pojištění storna zájezdu: pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku 580,- Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí 270,- Kč/osoba

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Bratislavy večer, noční jízda do Francie.

2. den: Příjezd podvečer na Francouzské Riviéře, tranzitně ubytování.

3. den: Brzy ráno odjezd do Lurd. Po příjezdu náboženský program, prohlídka mariánského obvodu, komplex bazilik, podzemní bazilika Pia X., modlitby, křížová cesta a po večeři mezinárodní modlitba růžence a nezapomenutelný světelný průvod, ubytování.

4. den: Ráno mše sv. u kaple Zjevení, po snídani odjezd do oblasti Ferrol, ubytování.

5. - 8. den: Pěší pouť: ráno přesun do města Ferrol, kde začíná Camino Inglese. Strategicky významný přístav byl znám již v 9. století. pod jménem Curuxeiras. Budeme procházet podél atlantického pobřeží, kláštera San Martimo de Xubio z 8. století., mostem přes ústí řeky Eume až do města Pontedeume, jehož název souvisí s historickým mostem ze 14. století. Vystoupáme na návrší s nádherným výhledem na městečka Betanzos a Ares, budeme pokračovat po středověkém kamenném mostě přes řekou Baxoi, přes městečko Mino přijdeme lesní cestou do Betanzos, kde se zachovalo historické jádro města obklopené hradbami se vstupními branami, městské paláce, hodinová věž, kostel sv. Františka z roku 1387 (uvnitř hrob hraběte Fermana Pereze, zakladatele kostela), kostel sv. Jakuba - dal postavit cech krejčích, na průčelí světcova jezdecká socha. Pak překročíme řeku Mendo, přes vesničky Matino a Boucello vedle starobylé poustevny San Paulo se přes pole dostaneme do vesničky Bruma. Dále podél kaple za městem se dostaneme do zelené oázy v okolí města Ordes, uvidíme kostel San Xiao a vesničku Casanova až vstoupíme do Sigueiro. Dále po mostě přes řeku Tambre a po chodníčku u řeky přijdeme k Anglické fontáně, pokračujeme přes Meixonfrio (v minulosti oblíbené místo odpočinku pro poutníky) a přijdeme ke staré římské pevnosti. Legenda říká, že poutníci tu položí kámen.

9. den: Vstoupíme do Santiaga de Compostela. Město bylo založeno k uchování ostatků sv. Jakuba apoštola. Náboženský program v Santiagu de Compostela, návštěva baziliky sv. Jakuba s jeho relikviemi. Vyzvednutí speciálního dekretu tzv. Compostela, který poutník obdrží na základě předložení dokladu poutníka "Credencial del Peregrino", do kterého cestou sbírá razítka. Volný program, ubytování

10.  den: Po snídani odjezd do Porta, zastávka ve významném historickém a poutním městě Braga. Nádherné schodiště Escadaria do Bom Jesus vede ke kostelu Bom Jesus Monte, lemují ho alegorické sochy a kaple s výjevy křížové cesty. Uprostřed každého mezipatra velkolepého schodiště je figurální reliéf s fontánkou. Porto - během procházky v centru města po ulici Avenida dos Aliados, kde se oslavují i ​​fotbalové úspěchy fotbalového kluby FC Porto, můžete navštívit radnici Câmara Municipal, katedrálu Terreiro da Sé a kostel Igreja da Santa Clara. V podvečerních hodinách odjezd na letiště, odlet do Prahy (a následně transfer do Bratislavy).

11. den: Příjezd do Bratislavy v ranních hodinách.

Cesta Camino Inglese (Anglická trasa) má dva tradiční výchozí body: přístavní města na Atlantickém pobřeží A Coruña a Ferrol. Přicházeli po ní poutníci ze severní Evropy, Británie a Irska již ve 14. stol. Ochranu a útočiště jim poskytovaly nemocnice františkánů v městech Ferrol, Neda, Mino, Paderne, Betanzos, Sigueiro a O'Poul. Byla to také důležitá obchodní cesta. Z Ferrol je camino dlouhé asi 100 km, nabízí nádherné výhledy na pobřeží, prochází přes unikátní historická městečka se zachovalými kostely, hrady a zámky. Ve vnitrozemí zelené Galicie si na své přijdou milovníci přírody, lesů a klidné krajiny.

Cesta jako proces, jako zrcadlo, jako znovuobjevení...

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!


Vážení klienti,

z důvodu zahraniční cesty a dovolené bude do 7. 7. 2019 provoz naší agentury omezen. Vaše dotazy a přihlášky vyřídíme v nejbližším možném termínu.

Děkujeme za pochopení a přejeme báječné letní dny.

CA PoutníZájezdy.CZ

16.01.2016

Svatojakubská pěší pouť do Santiago de Compostela

Svatojakubská pěší pouť do Santiago de Compostela

Portugalská trasa z Tui do Santiago de Compostela + poutní místo Fatima

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Partnerské weby: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Tiskárna Grantis |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS