22.07.2023 – 01.08.2023, cena: 13.520 Kč

Svatojakubská pěší pouť do Santiaga de Compostela s návštěvou Lurd, Porta a Ovieda 22. 7. - 1. 8. 2023

Štítky: Francie Portugalsko Svatojakubská pouť do Santiago de Compostela Španělsko

Letadlo - pěší pouť (Malá španělská cesta - cca 100 km) - autobus
Svatojakubská pěší pouť do Santiaga de Compostela s návštěvou Lurd, Porta a Ovieda 22. 7. - 1. 8. 2023
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 90 Kč/osoba.

Je vaším snem absolvovat camimo do Santiaga de Compostela? Zkuste Stříbrnou cestu - Via de la Plata (cca 100 km), jejíž poslední úsek, který se nazývá Malá španělská cesta, je považován za jeden z nejkrásnějších. Obohacením navíc jistě bude i návštěva světoznámého poutního místa Lurdy, slavného města vín Porta a kulturní a obchodní metropole Asturie Oviedo s katedrálou, která ukrývá vzácnou relikivii. Buen camino!

Termín: 22. 7. - 1. 8. 2023

Cena: 13.520 Kč

V ceně je zahrnuto: lux bus během celého pobytu, letecká doprava Vídeň - Porto, servisní (letištní) poplatky 2x ubytování, 1x snídaně, průvodce, duchovní doprovod

V ceně není zahrnuto: ubytování po pěší trase, která je lemována ubytovnami označenými jako „Albergue/refugio“ nebo jednoduché hotely (zajištěno - zaplatíte před odjezdem dle aktuální ceny), sedadlo v přední části autobusu 390 Kč, městská taxa - platí se na místě

Možné příplatky (doporučujeme): transfer z Bratislavy na letiště do Vídně 260 Kč, komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku 860 Kč nebo pojištění pandemic - včetně onemocnění na Covid 19 v ceně 1.140 Kč

Program zájezdu:

1. den: Setkání skupiny v Bratislavě, transfer na letiště do Vídně, dopoledne odlet do Porta. Po příletu přesun na ubytování.

2. - 7.den: Porto - procházka v centru města. Na ulici Avenida dos Aliados se slaví také fotbalové úspěchy fotbalového klubu FC Porto, katedrála Terreiro da Sé a kostel Igreja de Santa Clara. Odjezd autobusem do Orense. Dominantou města je katedrála ze 12. stol. Tady začíná Malá španělská cesta. První fáze je s plynulým stoupáním přes Cudeiro. Následně projedete vesnicí Tamallancos s kostelem Panny Marie a za Sobreira budete procházet po mostě z 18. stol. přes řeku Barbartino, přes Viduedo, Casanovas a Pazos až do Cea, vesnici známé slavným chlebem „Pan de Cea“. Dále postupujete venkovskou krajinou přes Piñor a Pielas do Oseira, kde se zachoval klášter z 18. století. Přes Outeiro (Rodeiro), A Gouxe, Casarellos se dostanete do Castro Dozón a přejdete do provincie Pontevedra. Přes A Xesta, Estación de Lalín, Donsión přijdete do A Laxe. Pokračujete malebným krajem přes Trasfontao, Silleda (známé chovem skotu a trhy), Bandeira, Dornelas, San Miguel de Castro, Ponte Ulla do Outeiro (Vedra). Následuje Lestedo (Boqueixon), A Susana, Piñeiro.

8. den: Celodenní program v Santiago de Compostela. Město bylo založeno k uchování pozůstatků sv. Jakuba apoštola. Náboženský program, návštěva baziliky sv. Jakuba s jeho relikviemi. Vyzvednutí speciálního dekretu Compostela, který poutník obdrží na základě předložení dokladu poutníka „Credencial del Peregrino“, do kterého cestou sbírá razítka. Účast na polední poutnické mši svaté, volný program, ubytování

9. den: Ráno odjezd do kulturní a obchodní metropole Asturie Oviedo. Stojí zde katedrála ve stylu vrcholné gotiky s hroby asturských králů a zlatý retábulum ze 16. století. Největším pokladem katedrály je Camara Santa, kaple z 9. stol. V katedrále Nejsvětějšího Spasitele se uchovává vzácná relikvie, která vykazuje řadu podstatných shod s turínským plátnem. Jedno ze středověkých svědectví o poutnících do Compostely hovoří o přítomnosti šátku v Oviedu: „A cestou do města Compostela se zastavovali v Oviedu, aby vzdali úctu Pánu. Neboť tam se nacházejí relikvie, které skutečně patří ke starobylé tradici, a jejich spojitost s umučením Krista se nikdy nezpochybňovala“. Šátek nazývali Sudarium Domini anebo Ježíšův posmrtný šátek. Mše svatá. Pokračování do Lurd, ubytování.

10. den: Po snídani krátký náboženský program v Lurdech. V odpoledních hodinách odjezd na ubytování na Francouzské riviéře.

11. den: Časné ráno odjezd na Slovensko, příjezd později večer.

Součástí programu je každodenní mše.

Cesta Via de la Plata (Stříbrná cesta) je nejdelší trasa camina na území Španělska. Začíná ve městě Sevilla v Andalusii a pokračuje provinciemi Extremadura, Castilia, Leon, Salamanca a Zamora. Ze Zamora lze pokračovat přes Astorgu a připojit se na Camino Francese, nebo pokračovat kratší cestou přes Ourense. Právě úsek od Ourense je považován za jeden z nejkrásnějších v celém Španělsku. Byla to také důležitá obchodní cesta již v dobách Římanů. Z Ourense má camino délku asi 100 km, prochází přes unikátní historická městečka se zachovalými kostely, hrady a zámky. Ve vnitrozemí zelené Galicie si na své přijdou milovníci přírody, lesů a klidné krajiny.

Milí poutníci, prosíme, abyste se na tuto cestu zodpovědně připravili. Nejedná se o klasický poutní - poznávací zájezd. Na caminu je každý sám za sebe. Není možné, aby průvodce šel s každým zvlášť. Ne všichni mají stejné tempo. Cesta je velmi dobře značená. Ráno dostanete pokyny od průvodce, který určí denní trasu. V případě potřeby budete mít v pokynech na cestu krizovou linku. Velké zavazadlo během putování nenosíte a k dispozici máte i autobus, což jsou velké výhody tohoto organizovaného poutního zájezdu.

Objednejte si v našem eshopu originální český credenciál - průkaz poutníka do Santiaga de Compostela.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. Zájezdy nabízíme za mimořádné ceny nebo k nim navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Spamová ochrana:

Abychom se ujistili, že nejste program pro rozesílání spamu, opište, prosím, do tohoto políčka pět zřetelně zobrazených malých písmen z následujícího obrázku:


Captcha - protispamová ochrana Pokud je pro Vás tento obrázek nečitelný, klikněte na něj. Zobrazí se s jinými písmeny.
16.01.2016

Svatojakubská pěší pouť do Santiago de Compostela

Svatojakubská pěší pouť do Santiago de Compostela

Portugalská trasa z Tui do Santiago de Compostela + poutní místo Fatima

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Doporučujeme: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Poutnictví.cz |
Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS