Vyprodáno
31.12.2019, cena: 12.460,- Kč

Svatojakubská pěší pouť do Santiaga de Compostela s návštěvou Lurd a Ovieda 3. 8. - 12. 8. 2019

Štítky: Francie Svatojakubská pouť do Santiago de Compostela Španělsko

Letadlo - pěší pouť (Via de la Plata) - autobus
Svatojakubská pěší pouť do Santiaga de Compostela s návštěvou Lurd a Ovieda 3. 8. - 12. 8. 2019
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 90,- Kč/osoba.

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 270,- Kč/osoba.

Je vaším snem absolvovat camimo do Santiaga de Compostela? Zkuste Stříbrnou cestu - Via de la Plata (cca 100 km), jejíž poslední úsek, který se nazývá Malá španělská cesta, je považován za jeden z nejkrásnějších. Obohacením navíc jistě bude i návštěva světoznámého poutního místa Lurdy a kulturní a obchodní metropole Asturie Oviedo. Buen camino!

Cena: 12.460,- Kč

V ceně je zahrnuto: lux bus během celého pobytu, letecká doprava Praha - Porto, servisní poplatky, 2x ubytování ***/**, 1x polopenze, průvodce, duchovní doprovod

V ceně není zahrnuto: ubytování po pěší trase, která je lemována ubytovnami označenými jako "Albergue/Refugio" nebo jednoduché hotely (zaplatíte před odjezdem podle aktuální ceny), sedadlo v přední části autobusu 400.- Kč/osoba, transfer z Bratislavy na letiště do Prahy 400,- Kč/osoba, městská taxa - platí se na místě

Možné příplatky (doporučujeme): pojištění léčebných výloh v zahraničí 240,- Kč, pojištění storna zájezdu: pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku, cena 530,- Kč

Program zájezdu:

1. den: (Setkání skupiny v Bratislavě), transfer na letiště do Prahy, odpoledne odlet do Porta. Po příletu přesun na ubytování.

2. - 6. den: Odjezd autobusem do Ourense. Dominantou města je katedrála ze 12. stol. Zde začíná Malá španělská cesta. První fáze je s plynulým stoupáním přes Cudeiro. Následně projdete vesnicí Tamallancos s kostelem Panny Marie a za Sobreira budete procházet po mostě z 18. stol. přes řekou Barbartino, přes Viduedo, Casanovas a Pazos až do Cea, vesnici známé slavným chlebem "Pan de Cea". Dále postupujete venkovskou krajinou přes Piñor a Piel do Oseira, kde se zachoval klášter z 18. století. Přes Outeiro (Rodeiro), A Gouxa, Casarellos se dostanete do Castro Dozón a přejdete do provincie Pontevedra. Přes A Xesta, Estación de Lalín a Donsión přijdete do A Laxe. Pokračujete malebným krajem přes Trasfontao, Silleda (známé chovem skotu a trhy), Bandeira, Dornelas, San Miguel de Castro, Ponte Ulla do Outeiro (Vedra). Následuje Lestedo (Boqueixón), A Susana, Piñeiro.

7. den: Celodenní program v Santiagu de Compostela. Město bylo založeno k uchování ostatků sv. Jakuba apoštola. Náboženský program, návštěva baziliky sv. Jakuba s jeho relikviemi. Vyzvednutí speciálního dekretu tzv. Compostela, který poutník obdrží na základě předložení dokladu poutníka "Credencial del Peregrino", do kterého cestou sbírá razítka. Účast na polední poutní mši, volný program, ubytování.

8. den: Ráno odjezd do kulturní a obchodní metropole Asturie Oviedo. Stojí zde katedrála ve stylu vrcholné gotiky s hroby asturijských králů a zlatý retabulum ze 16. století. Největším pokladem katedrály je Camara Santa, kaple z 9. stol. V Katedrále Nejsvětějšího Spasitele se uchovává vzácná relikvie, která vykazuje množství podstatných shod s Turínským plátnem. Jedno ze středověkých svědectví o poutnících do Compostely hovoří o přítomnosti šátku v Oviedu: "A cestou do města Compostela se zastavovali v Oviedu, aby vzdali úctu Pánu. Neboť tam se nacházejí relikvie, které skutečně patří k starobylé tradici, a jejich spojitost s utrpením Krista se nikdy nezpochybňovala". Šátek nazývali Sudarium Domini nebo Ježíšův posmrtný šátek Mše sv. Pokračování do Lurd, večeře, ubytování.

9. den: Po snídani krátký náboženský program v Lurdech. V odpoledních hodinách odjezd na ubytování na Francouzské riviéře.

10. den: Časně ráno odjezd na Slovensko, příjezd do Bratislavy později večer.

Program je spojen s každodenní mší.

Cesta Via de la Plata (Stříbrná cesta) je nejdelší trasa camina na území Španělska. Začíná ve městě Sevilla v Andalusii a pokračuje provinciemi Extremadura, Castilla, Leon, Salamanca a Zamora. Ze Zamora lze pokračovat přes Astorga a připojit se na Camino Frances nebo pokračovat kratší cestou přes Ourense. Právě úsek z Ourense je považován za jeden z nejkrásnějších v celém Španělsku. Byla to také důležitá obchodní cesta už v dobách Římanů. Z Ourense má camino délku asi 100 km, prochází unikátními historickými městečky se zachovalými kostely, hrady a zámky. Ve vnitrozemí zelené Galicie si na své přijdou milovníci přírody, lesů a klidné krajiny.

Cesta jako proces, jako zrcadlo, jako znovuobjevení...

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!


Vážení klienti,

z důvodu zahraniční cesty a dovolené bude do 7. 7. 2019 provoz naší agentury omezen. Vaše dotazy a přihlášky vyřídíme v nejbližším možném termínu.

Děkujeme za pochopení a přejeme báječné letní dny.

CA PoutníZájezdy.CZ

16.01.2016

Svatojakubská pěší pouť do Santiago de Compostela

Svatojakubská pěší pouť do Santiago de Compostela

Portugalská trasa z Tui do Santiago de Compostela + poutní místo Fatima

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Partnerské weby: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Tiskárna Grantis |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS