27.06.2021 – 12.07.2021, cena: Od 13.230,- Kč

Svatojakubská pěší pouť do Santiaga de Compostela s návštěvou Lurd - červen, červenec 2021

Štítky: Francie Svatojakubská pouť do Santiago de Compostela Španělsko

Autobus (letadlo) - pěší pouť (Camino Primitivo a Francouzská královská cesta) - letadlo
Svatojakubská pěší pouť do Santiaga de Compostela s návštěvou Lurd - červen, červenec 2021
 

Jako dárek od nás navíc obdržíte slevu 90,- Kč/osoba (varianta autobusem a letecky) nebo 150,- Kč (varianta letecky).

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 320,- Kč/osoba.

Je vaším snem absolvovat camino do Santiaga de Compostela? Rádi byste putovali více než 100 km? Zkuste Camino Primitivo a oblíbenou Francouzskou královskou cestu (cca 300 km) s nádhernou přírodou, historickými kostely, katedrálami, hrady a zámky. Na programu bude také návštěva světoznámého poutního místa Lurdy ve Francii a možnost výletu do Finistere (nově). V nabídce máme variantu autobusem a letecky nebo obě cesty letecky. Putujte s námi! Buen camino!

Průvodce poutě: Mons. Dr. Ján Majerník

Termín: 27. 6. - 12. 7. 2021, bus - pěší pouť - letadlo, cena: 13.230,- Kč

Termín: 28. 6. - 12. 7. 2021, letadlo - pěší pouť - letadlo, cena: 13.230,- Kč + příplatek za letenku dle aktuální ceny letenky

V ceně je zahrnuto: lux bus během celého pobytu, letecká doprava Porto - Vídeň, 2x ubytování, 1x polopenze, průvodce - kněz, servisní (letištní) poplatky. Poutníci, kteří poletí obousměrně, mají v ceně letenku Vídeň - Nice, Porto - Vídeň, lux bus po celou trasu

V ceně není zahrnuto: městská taxa - platí se na místě, ubytování po pěší trase, která je lemována ubytovnami označenými jako "Albergue/Refugio", resp. jednoduché hotely (zaplatíte před odjezdem podle aktuální ceny), fakultativní výlet do Finisterre, sedadlo v přední části autobusu 410,- Kč

Možné příplatky (doporučujeme): komplexní cestovní pojištění 1.080,- Kč, transfer z letiště Vídeň do Bratislavy 220,- Kč, obousměrný transfer z Bratislavy na letiště Vídeň a zpět 410,- Kč

Program zájezdu:

1. den:

Odjezd ze Slovenska ve večerních hodinách nonstop jízdou přes Rakousko a Itálii do Francie.

2. den:

V podvečer příjezd na ubytování. Pro zájemce letecky obousměrně je v tento den přílet do Nice.

3. den:

V časných ranních hodinách odjezd do Lurd. Ubytování, náboženský program, prohlídky, modlitby, křížová cesta a po večeři nezapomenutelný světelný průvod.

4. den:

Ráno mše u jeskyně Zjevení, po snídani odjezd do jednoho z nejatraktivnějších míst Španělska - přímořského města San Sebastian. Nad městem se tyčí vrch Urgull, známá je barokní katedrála Sv. Sebastiána, kostel Panny Marie, kongresové centrum Kursaal. Odpočinek na písčité pláži. Ubytování v okolí Santander.

5. - 14. den:

Ráno přesun do hlavního města Asturie - Ovieda. Tady na náměstí před katedrálou Pána Ježíše Spasitele, začíná Camino Primitivo, pěší pouť do Santiaga de Compostela. Cesta je dlouhá asi 350 km, poutníci jdou pěšky, na koni nebo na kolech. Naše trasa je zkrácena na 250 km, některé úseky projedeme autobusem. Katedrála v Oviedo pochází z 13. století a je zapsána na seznamu UNESCO. Další významnou stavbou je klášter Sv. Vincenta. V budově dnes sídlí Archeologické muzeum Asturie a také fakulta psychologie Oviedské univerzity, založené už v roce 1608. Cestu do Santiaga vyznačují bronzové mušle na chodnících.

Pokračujeme do San Lazaro de Paniceres ve farnosti Lillo, a do Les Champes, kde odbočíme doprava. V Llampaxuga (Lampajua) se nachází kaple El Carmen. Pokračujeme do města La Pipera směr na Llioriana do údolí do La Bolguina, kde se připojíme na AS-232 (Oviedo-El Escamplero). Pokračujeme až po řeku Nora a přejdeme po středověkém mostě Ponte de Gallegos a zabočíme doprava. Dostaneme se do oblasti Las Regueras, která je nezávislá na Oviedu od roku 1380.

Budeme procházet krajem El Castanea del Soldau az přijedeme do Molino de Quintos. Budeme stoupat směrem na La Carrilona a dostaneme se znovu na cestu AS-232. V místě kde se křižuje s AS-234, pokračujeme směrem na Santullano, projdeme kolem kostela Panny Marie a přijedme do El Escamplero. Odtud pokračujeme směrem do Taraniello po AS-234. Budeme procházet přes město Valsera (kaple Santa Fatima de Valsera), a dále do Premono.

Sestupujeme do La Fuente a dále do Paladin a do Puerma. Od El Forno pokračujeme malebnou krajinou paralelně s řekou Nalon. Projedeme přes La Carril a La Xana, napojíme se na AS-234 a jdeme po mostě přes řeku Nalon do Penaflor, kde se nachází kostel San Juan. Přecházíme údolím přes San Pelayo do Grau (Grado), které má železniční stanici a etnografické muzeum. Uvidíme starobylé centrum města, palác Valdecarzana (15. - 17. stol.), dnes kulturní centrum, barokní kaple Los Dolores a budova městské rady. La Cruz - kamenný kříž. Z Grada vyjdeme po místní komunikaci směrem na Acebeu a La Venta del Cuerno (kde byli ubytováni obchodníci s dobytkem, pocestní a poutníci). Správný směr camino nám ukáže milník. Cesta stoupá podél velkého kamenného kříže naproti hřbitovu a kaple Panny Marie ze 17. stol. se zajímavým interiérem. Z El Freisnu je značená cesta dolů do Cabrunana, kde pokračuje místní komunikace do oblasti Salas. Procházíme městečkem Las Casas del Piuente a napojíme se na cestu do Cornellana, vedle kláštera San Salvador, který založili clunyjští mniši v 11. stol. V současnosti je zde hostel. Cesta pokračuje paralelně s řekou Nonaya do Sobrerriba, přes Alto Santa Eufemia a Lamas do Quintana. V městečku Casazorrina znovu překročíme řeku Nonaya. Přes Mallecin se dostaneme do Salas (kostel Panny Marie, kde je alabastrové mauzoleum Fernanda de Valdés-Salas). V minulosti zde byla nemocnice pro poutníky, zachovala se z ní pouze kaple sv. Rocha ze 17. stol. Trasa pokračuje na Tineo, Borres, Polla de Alland, La Mesa, Grandas de Salime, A Fonsagrada, Cadaval Baleira, Lugo, Palas de Rei.

Melide - město je pro Svatojakubskou cestu velmi důležité, zde se setkávají dvě cesty Camino Francés s cestou z Ovieda. Za návštěvu stojí románský Kostel Santa Maria. Boente - Kaple sv. Jakuba. Arzúa - zde stojí obklopena nádhernou krajinou kaple sv. Magdalény. Lavacolla - vstupní brána do Santiaga, místo, kde se poutník očistí než vstoupí do Santiaga de Compostela.

15. den:

Náboženský program v Santiagu de Compostela, návštěva baziliky sv. Jakuba s jeho relikviemi. Vyzvednutí speciálního dekretu tzv. Compostela, který poutník obdrží na základě předložení dokladu poutníka "Credencial del Peregrino", do kterého cestou sbírá razítka. Volný program, ubytování.

16. den:

Osobní modlitby, mše sv., možnost fakultativního výletu do Finistere. Odjezd na letiště do Porta a následně odlet do Vídně. Po příletu transfer do Bratislavy.

Poutní program je spojen s každodenní mší.

Cesta Camino Primitivo vede z Ovieda. Na své si přijdou milovníci přírody, lesů a zelené krajiny. Uvidíte také unikátní historická města, katedrály, hrady a zámky. Dále pokračujete pěšky asi 100 km přes Galicii z Portomarín do Santiaga.

Milí poutníci, prosíme, abyste se na tuto cestu zodpovědně připravili. Nejedná se o klasický poutní - poznávací zájezd. Na caminu je každý sám za sebe. Není možné, aby průvodce šel s každým zvlášť. Ne všichni mají stejné tempo. Cesta je velmi dobře značená. Ráno dostanete pokyny od průvodce, který určí denní trasu. V případě potřeby budete mít v pokynech na cestu krizovou linku.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

25.03.2013

Svatojakubská pěší pouť do Santiago de Compostela

Svatojakubská pěší pouť do Santiago de Compostela

Francouzská královská cesta ze Sarria do Santiago de Compostela

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Partnerské weby: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS