Novinka
11.07.2023 – 25.07.2023, cena: 16.380 Kč

Svatojakubská pěší pouť do Santiaga de Compostela s návštěvou Porta a Bragy 11. 7. - 25. 7. 2023

Štítky: Portugalsko Santiago de Compostela Svatojakubská pouť do Santiago de Compostela Španělsko

Letadlo - pěší pouť (Camino de Invierno - Zimní cesta) - letadlo
Svatojakubská pěší pouť do Santiaga de Compostela s návštěvou Porta a Bragy 11. 7. - 25. 7. 2023
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 150 Kč/osoba.

Přemýšlíte o životní pouti k hrobu sv. Jakuba do Santiaga? Je vaším cílem putovat více než 100 km? Vydejte se na pouť po zajímavé trase Camino de Invierno - Zimní cestě (cca 268 km), kterou jsme novinkově zařadili do programu. Jedná se o nádhernou trasu s úžasnou přírodou, dechberoucí krajinou a bohatou historií. Camino de Invierno je méně přeplněné než jiné cesty, a proto pro vás bude cesta klidnější a osobnější. Má však dobré označení a jako jediná prochází čtyřmi galicijskými provinciemi. Na programu bude i návštěva slavného města vín Porta a pozoruhodného poutního místa Braga. Tato varianta má obě cesty pohodlně letecky. Rezervujte si místo včas! Buen camino!

Termín: 11. 7. - 25. 7. 2023

Cena: 16.380 Kč

V ceně je zahrnuto: lux bus dle programu, letenka Vídeň - Porto - Vídeň, servisní (letištní) poplatky, 2x ubytování se snídaní, průvodce, duchovní doprovod

V ceně není zahrnuto: 12x ubytování po pěší trase, která je lemována ubytovnami označenými jako „Albergue/refugio“ nebo jednoduché hotely (zajištěno - zaplatíte před odjezdem dle aktuální ceny), městská taxa - platí se na místě, sedadlo v přední části autobusu 390 Kč

Možné příplatky (doporučujeme): transfer z Bratislavy na letiště Vídeň a zpět 520 Kč, komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu, pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku 1.170 Kč nebo pojištění pandemic včetně onemocnění na Covid 19 v ceně 1.560 Kč

Program zájezdu:

1. den:

Setkání skupiny v Bratislavě, transfer na letiště do Vídně, odpoledne odlet do Porta, procházka v centru města. Na ulici Avenida dos Aliados se slaví také fotbalové úspěchy fotbalového klubu FC Porto, katedrála Terreiro da Sé a kostel Igreja de Santa Clara, přesun na ubytování.

2. - 13. den:

Výchozí bod pro Camino de Invierno je starobylé město Ponferrada s impozantním templářským hradem. Procházet budete podél řeky Boeza opustíte město, stezka stoupá k vrcholu Pajariel, kde si můžete vychutnat panoramatický výhled na město. Camino vede přes vesnici Santalla s krásnými dřevěnými balkony a tradiční architekturou až ke hradu Cornatel z 9. století. Působivé výhledy vám nabídne oblast Las Medulas (UNESCO), jedinečná země ovlivněná těžbou zlata během římské nadvlády. Po starobylé římské cestě pokračujete k Mirador de Pedrices, kde vás čeká další nádherný panoramatický výhled. Projdete přes obec Puente de Domingo Flórez a Quereño až do O Barco. V minulosti zde kotvily lodě u břehu řeky Sil, odtud je odvozen název města (O Barco znamená "loď"). Cesta vede dále přes A Pobra, Arcos a Vilamartín de Valdeorras, známý vinařský region kde se každoročně koná festival vína. Projedete vedle přehrady Valencie a vstoupíte do města Rúa Vella (Stará ulice) s kaplí sv. Rocha. V poutním kostele San Estevo je socha sv. Jakuba Poutníka (Santiago Peregrino). Pozoruhodný je také římský most přes řeku Sil. Příjemná cesta podél řeky vede k tunelu Montefurado ze 2. století, prochází venkovskými osadami s tradičními balkony, břidlicovými domy, pěknými kaplemi a pozůstatkem pevnosti ze 13. století. Projdete po lesních cestách přes vesničky Quiroga, San Clodia, Sil a po římském mostě až do historického města Monforte de Lemos s klášterem San Vicente del Pino z 10. století a palácem hrabat Lemos. Po středověkém mostě pokračujete přes Campo de San Antonio, Belesar a Chantady po staré římské silnici známé jako „Codos de Belesar“. Budete mít nádherný výhled na kaňon řeky Miño a terasovité vinice. Vystoupíte ke kapli na Monte Faro, odkud uvidíte čtyři provincie Galicie. U cesty budou kříže "cruceiros" a Boží muka "petos de animas". Ve městě Lalin se Camino de Invierno připojí k Via de la Plata. Cesta je nenáročná, s malým převýšením, vede přes městečko Silleda, Bandeira, Ponte Ulla, vystoupíte na Pico Sacro ke kapli San Sebastian a následně vstoupíte do Santiago de Compostela. Od 12. století až do současnosti sem směřují poutníci z Lisabonu, Santarém, Coimbry, Porta, Braga…. Město bylo založeno k uchování pozůstatků sv. Jakuba apoštola. Účast na polední slavnostní mši v bazilice sv. Jakuba. Je duchovním vyvrcholením putování pro caminos, poutníky, kteří pěšky přijíždějí ze vzdálenosti minimálně 100 km do Santiaga. Prohlídka krásného historického centra města s mnoha starobylými chrámy a středověkými uličkami. Volný program, ubytování.

14. den: Náboženský program v Santiago de Compostela, návštěva baziliky sv. Jakuba s jeho relikviemi. Vyzvednutí speciálního dekretu Compostela, který poutník obdrží na základě předložení dokladu poutníka „Credencial del Peregrino“, do kterého cestou sbírá razítka. Účast na polední poutnické mši svaté. Odjezd do významného historického a poutního města Braga. Nádherné schodiště Escadaria do Bom Jesus vede ke kostelu Bom Jesus Monte, lemují ho alegorické sochy a kaple s výjevy křížové cesty. Ve středu každého meziposchodí velkolepého schodiště je figurální reliéf s fontánou. Přesun do Porta, ubytování.

15. den: Snídaně, mše sv., osobní volno v historickém centru Porta. Před polednem odjezd na letiště, odlet do Vídně a následně transfer do Bratislavy s předpokládaným příjezdem v cca 19:00.

Program je spojen s každodenní mší.

Krásné město Ponferrada, historicky spojené s templářskými rytíři, je východiskem pro Camino de Invierno nebo-li Zimní cestu, která prochází přes údolí řeky Sil jako přirozenou bránu do Galicie po celá staletí. Je to nádherná trasa se spoustou přírody a dechberoucí krajinou. Tato trasa zpočátku sledovala starobylou římskou cestu jako historickou alternativu pro přístupnější vstupní bod do Galicie. Camino de Invierno je méně přeplněné než jiné cesty, a proto bude procházka klidnější a osobnější. Má však dobré označení. Kromě toho toto cesta vede přes údolí El Bierzo a je jediným caminem, které prochází čtyřmi galicijskými provinciemi: vstupuje do Galicie přes Valdeorras v provincii Ourense a přesouvá se na jih přes provincii Lugo a odtud do Pontevedra a A Coruña. Příroda na cestě je jejím nejlepším přínosem: budete procházet přes Las Medulas (úžasný římský důl) - UNESCO, budete nadšeni z kaňonu řeky Sil nebo z výstupu na Alto do Faro – to vše jsou jedinečné zážitky pro poutníky.

Milí poutníci, prosíme, abyste se na tuto cestu zodpovědně připravili. Nejedná se o klasický poutní - poznávací zájezd. Na caminu je každý sám za sebe. Není možné, aby průvodce šel s každým zvlášť. Ne všichni mají stejné tempo. Cesta je velmi dobře značená. Ráno dostanete pokyny od průvodce, který určí denní trasu. V případě potřeby budete mít v pokynech na cestu krizovou linku. Velké zavazadlo během putování nenosíte a k dispozici máte i autobus, což jsou velké výhody tohoto organizovaného poutního zájezdu.

Objednejte si v našem eshopu originální český credenciál - průkaz poutníka do Santiaga de Compostela.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. Zájezdy nabízíme za mimořádné ceny nebo k nim navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Spamová ochrana:

Abychom se ujistili, že nejste program pro rozesílání spamu, opište, prosím, do tohoto políčka pět zřetelně zobrazených malých písmen z následujícího obrázku:


Captcha - protispamová ochrana Pokud je pro Vás tento obrázek nečitelný, klikněte na něj. Zobrazí se s jinými písmeny.
25.03.2013

Svatojakubská pěší pouť do Santiago de Compostela

Svatojakubská pěší pouť do Santiago de Compostela

Francouzská královská cesta ze Sarria do Santiago de Compostela

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Doporučujeme: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Poutnictví.cz |
Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS