Slevová akce!
14.07.2021 – 23.07.2021, cena: 16.470,- Kč

Svatojakubská pěší pouť do Santiaga de Compostela s návštěvou Porta a Bragy 14. 7. - 23. 7. 2021

Štítky: Portugalsko Svatojakubská pouť do Santiago de Compostela Španělsko

Letadlo - pěší pouť (Camino Arousa) - letadlo
Svatojakubská pěší pouť do Santiaga de Compostela s návštěvou Porta a Bragy 14. 7. - 23. 7. 2021
 

Do 28. 2. 2021 od nás navíc obdržíte slevu 320,- Kč/osoba!

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 320,- Kč/osoba!

Přemýšlíte o životní pouti k hrobu sv. Jakuba do Santiaga? Vydejte se na pouť po trase Camimo Arousa (131 km), kterou jsme novinkově zařadili do programu. Trasa Camina Arousa vede přes oblasti s překrásnou přírodou, malebnými vesnicemi a středověkým dědictvím. Na programu bude i návštěva slavného města vín Porta a pozoruhodného poutního místa Braga. Rezervujte si místo včas! Buen camino!

Cena: 16.470,- Kč

V ceně je zahrnuto: lux bus podle programu, letenka Vídeň - Porto - Vídeň, 2x hotelové ubytování s polopenzí, průvodce - kněz, servisní (letištní) poplatky, plavba lodí

V ceně není zahrnuto: ubytování po pěší trase, která je lemována ubytovnami označenými jako "Albergue/Refugio", nebo jednoduché hotely (zaplatíte před odjezdem podle aktuální ceny), městská taxa - platí se na místě, sedadlo v přední části autobusu 410,- Kč, fakultativní výlet do Finisterre

Možné příplatky (doporučujeme): komplexní cestovní pojištění 590,- Kč, transfer z Bratislavy na letiště Vídeň a zpět 410,- Kč

Program zájezdu:

1. den: Přílet a prohlídka druhého největšího portugalského města Porto. Historické jádro, hradby, klikaté uličky a vynikající portské víno... Jádro města bylo v roce 1996 zapsáno do seznamu UNESCO. Krásná oblast v okolí řeky Duoro ve starobylé čtvrti Ribeira. Během procházky v centru města po ulici Avenida dos Aliados, kde se oslavují i fotbalové úspěchy fotbalového klubu FC Porto, uvidíte radnici Câmara Municipal, katedrálu Terreiro da Sé a kostel Igreja da Santa Clara. Ubytovaní.

2. den: Transfer do Baiony, odkud začíná pěší pouť dlouhá 131 km + cca 2 hodinová panoramatická plavba z Vilanova de Arousa do Pontecesures. Cestou zastávka v poutním místě Braga. Nádherné schodiště Escadaria do Bom Jesus vede ke kostelu Bom Jesus Monte, lemují ho alegorické sochy a kaple s výjevy křížové cesty. Uprostřed každého mezipatra velkolepého schodiště je figurální reliéf s fontánkou.

3. den: Dnes půjdete podél pobřeží od Baiony po Nigrán až do města Vigo. Fantastický výhled na záliv Vigo s nádnerným Illas Ciés a na park. Zastávka na pláži s modrou vlajkou Praia América v Nigráne, kde si budete moci zaplavat.

4. den: Z města Vigo budete pokračovat uvolněnějším tempem podél pobřeží, zastávka bude v městečku Redondela, kde se připojíte k původnímu portugalskému caminu.

5. den: Pokračujete v pěší pouti, zastávka v rybářské vesničce Arcade, kde můžete ochutnat slavné ústřice a pokračujete do města Pontevedra s krásným historickým centrem, prohlídka množství románských kostelů a malebných žulových náměstí.

6. den: Po odchodu z Pontevedra vybočíte z portugalského camina a vydáte se k moři směrem na západ. Většina trasy je ve vnitrozemí, ale pár kilometrů budete putovat podél pobřeží přes město Combarro, odkud vystoupíte na Monasterio de Armenteira v Caroi.

7. den: Z Caroi přesun vedle řekách Armenteira a Umia k pobřeží až dorazíte k cílovému bodu - Vilanova de Arousa.

8. den: Z Vilanova de Arousa se přesunete lodí po řece Ulla do Pontecesures a 1,8 km pěšky do Padrón. Plavba lodí trvá přibližně 2 hodiny a uvidíte mušlové farmy, národní park, kamenné kříže na březích řeky. Padrón je nádherné městečko nacházející se na břehu řeky Sar. Traduje se, že toto byl výchozí bod sv. Jakuba, který připlul do Santiaga de Compostela na lodi.

9. den: Santiago de Compostela s dlážděnými uličkami starého města, zapsané na seznamu UNESCO, park Alameda, místní trh Mercado de Abastos s množstvím restaurací a barů.

10. den: Program v Santiago de Compostela, resp. fakultativní výlet autobusem do Finisterre, západního výběžku Galície u Atlantiku, nejnavštěvovanějšího místa Galície po Santiagu de Compostela, s poutním kostelem S. Maria das Areas ze 12. stol. Sto kilomentrů od Santiaga, na pobřeží Atlantiku, se nachází právě tato vesnička; je to nejzápadnější bod Španělska. Ze strmého skaliska mysu Finisterre už opravdu není kam jít pěšky - příštích pár tisíc kilometrů na západ je už jen a jen oceán. Není divu, že staří Římané místo pojmenovali Finis Terrae - konec Země. Odjezd na letiště do Porta, odlet do Vídně. Po příletu transfer di Bratislavy.

Pěší pouť Arousa Camino s plavbou je nádherné, scénické camino, které je kombinací pěší poutě podél malebné pobřežní oblasti a plavbou na lodi po řece Ulla až k Padronu. Traduje se, že i sv. Jakuba se sem dostal na lodi, která přistála v Galícii. Camino povede přes oblasti s překrásnou přírodou, malebnými vesnicemi a středověkým dědictvím. Trasa začíná z Baiony, cesta povede do ohromujícího pobřežního města Combarro, kláštera Armenteira, kde sestry každý den zpívají na mši pro poutníky. Přes turistické stezky se dostanete do Vilanova de Arousa, kde nastoupíte na loď směrem do Padrón, místa, které je rodištěm uznávané básnířky Rosalie de Castro a také místa, kde můžete vyzkoušet světově známé místní papričky. Poslední úsek trasy vás zavede do Santiaga de Compostela, kde se údajně v roce 814 zjevily hvězdy, které ukázaly cestu k ztracenému hrobu. Na místě Jakubova hrobu byl postaven kostel, který se stal poutním místem. První manuál pro poutníky pocházící již ze 12. století, obsahuje kázání, zprávy o zázracích a liturgické texty spojené se svatým Jakubem.

Milí poutníci, prosíme, abyste se na tuto cestu zodpovědně připravili. Nejedná se o klasický poutní - poznávací zájezd. Na caminu je každý sám za sebe. Není možné, aby průvodce šel s každým zvlášť. Ne všichni mají stejné tempo. Cesta je velmi dobře značená. Ráno dostanete pokyny od průvodce, který určí denní trasu. V případě potřeby budete mít v pokynech na cestu krizovou linku.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

25.03.2013

Svatojakubská pěší pouť do Santiago de Compostela

Svatojakubská pěší pouť do Santiago de Compostela

Francouzská královská cesta ze Sarria do Santiago de Compostela

autor: VČ

 

Internetový obchod PoutníKnihy.CZ

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Partnerské weby: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS