Vyprodáno
31.12.2019, cena: 15.370,- Kč

Svatojakubská pěší pouť do Santiaga de Compostela s návštěvou Porta a Bragy 23. 7. - 4. 8. 2019

Štítky: Portugalsko Svatojakubská pouť do Santiago de Compostela Španělsko

Letadlo - pěší pouť (Camino de Invierno) - letadlo
Svatojakubská pěší pouť do Santiaga de Compostela s návštěvou Porta a Bragy 23. 7. - 4. 8. 2019
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 170,- Kč/osoba.

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 310,- Kč/osoba.

Je vaším snem absolvovat camino do Santiaga de Compostela? Rádi byste putovali více než 100 km? Zkuste Camino de Invierno, které jsme novinkově zařadili do programu (268 km). Jedná se o nádhernou trasu dechberoucí krajinou. Na programu bude i návštěva poutního místa Braga a světoznámého města vín Porto. Letíme z/do Prahy, poleťte a putujte s námi! Buen camino!

Cena: 15.370,- Kč

V ceně je zahrnuto: lux bus podle programu, letenka Praha - Porto - Praha, 1x hotelové *** ubytování s polopenzí, průvodce, duchovní doprovod, servisní poplatky,

V ceně není zahrnuto: 10x ubytování po pěší trase, která je lemována ubytovnami označenými jako "Albergue/Refugio" nebo jednoduché hotely (zaplatíte před odjezdem podle aktuální ceny), transfer z Bratislavy na letiště Praha a zpět 800,- Kč/osoba, městská taxa - platí se na místě, sedadlo v přední části autobusu 400,- Kč/osoba

Možné příplatky (doporučujeme): pojištění léčebných výloh v zahraničí 320,- Kč, pojištění storna zájezdu: pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku, cena 690,- Kč

Program zájezdu:

1. den: Setkání skupiny v Bratislavě, transfer na letiště do Prahy, odpoledne odlet do Porta, přesun na ubytování, večeře.

2. - 10. den:

Výchozí bod pro Camino de Invierno je starobylé město Ponferrada s impozantním templářským hradem. Kráčíc podél řeky Boeza opustíte město, chodník stoupá k vrcholu Pajariel, kde si můžete vychutnat panoramatický výhled na město. Camino vede přes vesnici Santalla s krásnými dřevěnými balkony a tradiční architekturou až ke hradu Cornatel z 9. století. Působivé výhledy vám nabídne oblast Las Medulas (UNESCO), jedinečná krajina ovlivněná těžbou zlata během římské nadvlády. Po starobylé římské cestě pokračujete do Alto de las Perdices, kde vás čeká další nádherný panoramatický výhled. Projdete přes obec Puente de Domingo Flórez a Quereño až do O Barco. V minulosti tady kotvily lodě u břehu řeky Sil, odtud je odvozen název města (O Barco znamená "loď"). Cesta vede dále přes A Pobra, Arcos a Villamartín, známý vinařský region, kde se každoročně koná festival vína. Projdete podél přehrady Valencie a vstoupíte do města Rúa Vella (Stará ulice) s kaplí sv. Rocha. V poutním kostele San Estevo je socha sv. Jakuba Poutníka (Santiago Peregrino). Pozoruhodný je i římský most přes řeku Sil. Příjemná cesta podél řeky vede k tunelu Montefurado ze 2. století, prochází přes venkovské osady s tradičními balkony, břidlicovými domy, pěknými kaplemi a pozůstatkem pevnosti ze 13. století. Po lesních cestách projdete přes vesničky Quiroga, San Clodia, Sil a po římském mostě až do historického města Monforte de Lemos s klášterem San Vicente del Pino z 10. století a Palácem hrabat Lemos. Po středověkém mostě pokračujete přes Campo de San Antonio, Chantady a Belesar po staré římské silnici známé jako "Codos de Belesar". Budete mít nádherný výhled na kaňon řeky Miño a terasovité vinice. Vystoupíte ke kapli na Monte Faro, odkud uvidíte čtyři provincie Galicie. Po cestě budou kříže "cruceiros" a Boží muka "petos de animas". Ve městě Lalin se camino de Invierno připojí na Via de la Plata. Cesta je nenáročná, s malým převýšením, vede přes městečko Silleda, Bandeira, Ponte Ulla, vystoupíte na Pico Sacro ke kapli San Sebastian a následně vstoupíte do Santiaga de Compostela. Od 12. století až do současnosti sem směřují poutníci z Lisabonu, Santarém, Coimbry, Porta, Bragy... Město bylo založeno k uchování ostatků sv. Jakuba apoštola. Účast na polední slavnostní mši v bazilice sv. Jakuba. Je duchovním vyvrcholením putování pro caminos, poutníky, kteří pěšky přicházejí ze vzdálenosti minimálně 100 km do Santiaga. Prohlídka krásného historického centra města s mnoha starobylými chrámy a středověkými uličkami. Volný program, ubytování.

11. den: Náboženský program v Santiagu de Compostela, návštěva baziliky sv. Jakuba s jeho relikviemi. Vyzvednutí speciálního dekretu tzv. Compostela, který poutník obdrží na základě předložení dokladu poutníka "Credencial del Peregrino", do kterého cestou sbírá razítka. Účast na polední poutní mši, osobní modlitby.

12. den: Po snídani odjezd do Porta, zastávka ve významném historickém a poutním městě Braga. Nádherné schodiště Escadaria do Bom Jesus vede ke kostelu Bom Jesus Monte, lemují ho alegorické sochy a kaple s výjevy křížové cesty. Uprostřed každého mezipatra velkolepého schodiště je figurální reliéf s fontánkou. Porto - během procházky v centru města po ulici Avenida dos Aliados, kde se oslavují i fotbalové úspěchy fotbalového klubu FC Porto, můžete navštívit radnici Câmara Municipal, katedrálu Terreiro da Sé a kostel Igreja da Santa Clara. V podvečerních hodinách odjezd na letiště, odlet do Prahy (a následně transfer do Bratislavy).

13. den: Příjezd v ranních hodinách.

Program je spojen s každodenní mší.

Camino de Invierno (Zimní trasa)

Krásné město Ponferrada, historicky spojené s templářskými rytíři, je východiskem pro Camino de Invierno nebo zimní cestu, která prochází přes údolí řeky Sil jako přirozenou bránu do Galicie po celá staletí. Je to nádherná trasa s množstvím přírody a dech beroucí krajinou. Tato trasa zpočátku sledovala starobylou římskou cestu jako historickou alternativu pro přístupnější vstupní bod do Galicie. Camino de Invierno je méně přeplněné než jiné cesty, a proto bude procházka klidnější a osobnější. Má však dobré označení. Kromě toho toto Camino prochází přes údolí El Bierzo a je jediným Camino, které prochází čtyřmi galicijských provinciemi: vstupuje do Galicie přes Valdeorras v provincii Ourense a přesouvá se na jih Lugo a odtud do Pontevedra a A Coruña. Příroda na cestě je jejím nejlepším přínosem: budete procházet přes las médulas (úžasná římská důl) UNESCO, budete nadšeni z kaňonu řeky Sil nebo z výstupu na Alto do Faro - to vše jsou jedinečné zážitky pro poutníky.

Cesta jako proces, jako zrcadlo, jako znovuobjevení...

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!


Vážení klienti,

z důvodu zahraniční cesty a dovolené bude do 7. 7. 2019 provoz naší agentury omezen. Vaše dotazy a přihlášky vyřídíme v nejbližším možném termínu.

Děkujeme za pochopení a přejeme báječné letní dny.

CA PoutníZájezdy.CZ

25.03.2013

Svatojakubská pěší pouť do Santiago de Compostela

Svatojakubská pěší pouť do Santiago de Compostela

Francouzská královská cesta ze Sarria do Santiago de Compostela

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Partnerské weby: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Tiskárna Grantis |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS