Akční cena!
17.07.2018 – 29.07.2018, cena: 14.610,- Kč

Svatojakubská pěší pouť do Santiago de Compostela s návštěvou Fatimy, Lurd, Ovieda a koupáním na Francouzské riviéře v Nice 17. 7. - 29. 7. 2018

Štítky: Francie Portugalsko Svatojakubská pouť do Santiago de Compostela Španělsko

Autobus - pěší putování - letadlo
Svatojakubská pěší pouť do Santiago de Compostela s návštěvou Fatimy, Lurd, Ovieda a koupáním na Francouzské riviéře v Nice 17. 7. - 29. 7. 2018
 

Aktuálně nabízíme 1 náhradnické místo se slevou 2.000,- Kč! V případě zájmu neváhejte!

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 100,- Kč/osoba!

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 320,- Kč/osoba!

Pro velký zájem jsme přidali nový termín svatojakubské pěší pouti do Compostely oblíbenou Portugalskou trasou! Během zájezdu budete mít navíc příležitost navštívit světoznámá poutní místa Fatima a Lurdy a oddychnout si u blankytně modrého moře na Francouzské riviéře. Buen camino!

Cena: 14.610,- Kč

V ceně je zahrnuto: lux bus, letecká doprava Budapešť - Lisabon, 4x ubytování po trase, 3x snídaně, 1x večeře, průvodce, duchovní doprovod. Transfer z Bratislavy na letiště do Budapešť, letištní poplatky, komplexní cestovní pojištění

V ceně není zahrnuto: ubytování po pěší trase, která je lemována ubytovnami označenými jako "Albergue/Refugio" nebo jednoduché hotely (zaplatíte před odjezdem podle aktuální ceny), městská taxa, sedadlo v přední části autobusu 410,- Kč/os.

Program zájezdu:

1. den: Transfer z Bratislavy do Budapešti, odlet do Lisabonu, v podvečer přesun do Fatimy jednoho z nejznámějších poutních míst v Evropě. V roce 1917 se zde třem dětem zjevovala Panna Maria. Děti dostaly poselství známé jako Fatimské proroctví. Až 70 000 lidí bylo při posledním zjevení 13. října svědkem výjimečného fenoménu na obloze, který byl nazván "tanec slunce". Ubytování.

2. den: Po snídani náboženský program ve Fatimě. Bazilika s hroby sv. Františka a sv. Hyacinty Marto a také sestry Lucie. Mše, křížová cesta, osobní modlitby u kaple Zjevení, adorace. V odpoledních hodinách odjezd do Ponte de Lima, cestou návštěva rodného domu tří vizionářů Lucie Santos, Francisca Marto a Jacinto Marto v Aljustrel, ubytování v Albergue/Refugio.

3. - 8. den: Ráno začíná pěší pouť, která trvá 5 dní, je dlouhá 115 km a vede přes malebnou Galicii. Začínáme kratší trasou, ubytování již v odpoledních hodinách. Provincií protéká tolik malých řek, že si vysloužila název "země tisíce řek". Ve středověku byly vybudovány pro poutníky přicházející po Portugalské cestě z jihu románské kostely, mnohé jsou zachovány dodnes. Tuy - klášter sv. Doroty kde žila sestra Lucie. Opevněná katedrála nad městem chránila hranice a zvenku vypadá jako hrad. Dále cesta vede přes Porrino, známé exportem růžového granitu a přes městečko Redondela, kde se každoročně koná gastronomický festival a servírují se malé sépie "choco". Zachoval se románský farní kostel zasvěcený sv. Faustovi. K nejvýznamnějším moderním stavbám města patří viadukt na trase Vigo - Ourense - Madrid. Caldas de Reis - je považováno za zahradu Galicie. V roce 400 se zde konal galicijský koncil (zasedání biskupů). Od roku 569 sídlo biskupa. Mezi poutníky, kteří město navštívili, patřil i sv. Tomáš z Cantenburry. Je mu zasvěcen kostel vybudovaný na místě královského paláce. V architektuře kostela jsou zakomponovány původní části paláce, ve kterém se narodil panovník Alfons VII. Proto v názvu "de Reis". Za vlády Filipa II. město získalo nezávislost. Usadilo se zde mnoho šlechticů, kteří byli osvobozeni od daní. Padrón - starověké římské město Iria Flavia, rodiště několika básníků a spisovatelů. Podle tradice zde v 9. stol. našli zapomenutou hrobku apoštola Jakuba Většího. Místní biskupství bylo potom přeloženo společně s relikviemi do Santiago de Compostela, kde byla současně založena katedrála. Padrón tak ztratil význam a stal se jednou z mnoha zastávek na Portugalské svatojakubské poutní cestě. Podle tradice zde měl sv. Jakub první kázání v Hispánii. Po jeho smrti jeho učedníci Teodor a Athanasius přenesli hlavu a tělo světce z Jeruzaléma v kamenné lodi, kterou přivázali k velkému kameni pedron. Naše trasa prochází kolem zřícenin hradu Rocha Vella. Poté vstoupíme do Santiago de Compostela. Město bylo založeno k uchování ostatků sv. Jakuba apoštola. Náboženský program v Santiago de Compostela, návštěva baziliky sv. Jakuba s jeho relikviemi. Vyzvednutí speciálního dekretu tzv. Compostela, který poutník obdrží na základě předložení dokladu poutníka "Credencial del Peregrino", do kterého cestou sbírá razítka. V podvečerních hodinách přesun na ubytování směrem na Oviedo.

9. den: Ráno odjezd do Ovieda - stojí zde katedrála ve stylu vrcholné gotiky s hroby asturijských králů a zlatý retabulum ze 16. století. Největším pokladem katedrály je Camara Santa, kaple z 9. stol. V katedrále Nejsvětějšího Spasitele se uchovává vzácná relikvie, která vykazuje množství podstatných shod s Turínským plátnem. Jedno ze středověkých svědectví o poutnících do Compostely hovoří o přítomnosti šátky v Oviedu: "A cestou do města Compostela se zastavovali v Oviedu, aby vzdali úctu Pánu. Neboť tam se nacházejí relikvie, které skutečně patří k starobylé tradici, a jejich spojitost s utrpením Krista se nikdy nezpochybňovala". Šátek nazývali Sudarium Domini nebo Ježíšův posmrtný šátek, mše sv. Pokračovanie do Lurd, příjezd pozdě večer. Ubytování.

10. den: Lurdy, nejznámější francouzské poutní místo, kde se v roce 1858 v jeskyni zjevila Panna Maria celkově 18krát nemocné dívce - Bernadettě Soubiousové. Zjevení byla oficiálně uznána církví v roce 1862. Postupně na místo zjevení začalo přicházet mnoho lidí a bylo zaznamenáno mnoho zázračných uzdravení. Náboženský program, prohlídky, baziliky, modlitby, návštěva bazénů, křížová cesta. Odpoledne eucharistická procesí s požehnáním nemocných. Po večeři mezinárodní modlitba růžence a nezapomenutelný světelný průvod. Ubytování.

11. den: Po snídani mše, odjezd cca v 10:00. Večer ubytování na Francouzské riviéře.

12. den: Nice - jedno z center Azurového pobřeží a Francouzské riviéry. Odpočinek na pláži. Možnost procházky palmovou promenádou, malebnými úzkými uličkami přesycenými mořským vzduchem. Kromě krásných slunečních pláží nabízí Nice také mnoho atrakcí, kulturních a historických památek. Mezi zajímavosti patří staré město - Vieille Ville s jedinečnou architekturou barokních památek, katedrála Sainte Reparate, květinový trh lemovaný kavárničkami a obchůdky, hrad Colline du Chateau. Odjezd podvečer přes Itálii a Rakousko.

13. den: Příjezd do Bratislavy v odpoledních hodinách.

Poutní program je spojen s každodenní mší svatou.

Camino Portugués - od 12. století až do současnosti směřují poutníci z Lisabonu, Santarém, Coimbry, Porta, Braga ... po této trase až do Santiaga. Trasa je obohacena přítomností historických míst, kostelů, klášterů, kaplí, Božích muk, mostů... Začíná ve městě Porto a končí u hrobu sv. Jakuba.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

16.01.2016

Svatojakubská pěší pouť do Santiago de Compostela

Svatojakubská pěší pouť do Santiago de Compostela

Portugalská trasa z Tui do Santiago de Compostela + poutní místo Fatima

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiago de Compostela a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Externí odkazy: TV-MIS | Masáže v Hradci Králové | Tiskárna Grantis |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku RSS