Uvolnila se místa!
01.08.2018 – 11.08.2018, cena: 14.900,- Kč

Svatojakubská pěší pouť do Santiago de Compostela s návštěvou Lurd, Ovieda a Saint-Maximinu 1. 8. - 11. 8. 2018

Štítky: Francie Svatojakubská pouť do Santiago de Compostela Španělsko

Letadlo - pěší putování - autobus
Svatojakubská pěší pouť do Santiago de Compostela s návštěvou Lurd, Ovieda a Saint-Maximinu 1. 8. - 11. 8. 2018
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 100,- Kč/osoba!

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 320,- Kč/osoba!

Je vaším snem absolvovat camimo do Santiago de Compostela? Zkuste Stříbrnou cestu (Via de la Plata), kterou jsme novinkově zařadili do programu (cca 100 km) a jejíž poslední úsek je považován za jeden z nejkrásnějších. Obohacením navíc jistě bude i návštěva světoznámého poutního místa Lurdy, kulturní a obchodní metropole Asturie Oviedo a Saint-Maximin, kde podle tradice žila sv. Máří Magdaléna. Buen camino!

Cena: 14.900,- Kč

V ceně je zahrnuto: lux bus během celého pobytu, letecká doprava Vídeň - Santiago de Compostela, 3x hotelové ubytování se snídaní, 2x večeře v Lurdech, průvodce, duchovní doprovod, servisní poplatky, komplexní cestovní pojištění, transfer z Bratislavy na letiště do Vídně

V ceně není zahrnuto: ubytování po pěší trase, která je lemována ubytovnami označenými jako "Albergue/Refugio" nebo jednoduché hotely (zaplatíte před odjezdem podle aktuální ceny), sedadlo v přední části autobusu 410,- Kč/osoba, městská taxa - platí se na místě

Program zájezdu:

1. den: Setkání skupiny v Bratislavě, transfer na letiště do Vídně, odpoledne odlet do Santiago de Compostela. Po příletu přesun na ubytování.

2. - 6. den: Odjezd autobusem do Ourense. Dominantou města je katedrála z 12. stol. Zde začíná Malá španělská cesta. První fáze je s plynulým stoupáním přes Cudeiro. Následně projdete vesnicí Tamallancos s kostelem Panny Marie a za Sobreira budete procházet po mostě z 18. stol. přes řeku Barbartino, přes Viduedo, Casanovas a Pazos až do Cea, vesnici známou slavným chlebem "Pan de Cea". Dále postupujete venkovskou krajinou přes Piñor a Piel do Oseira, kde se zachoval klášter z 18. století. Přes Outeiro (Rodeiro), A Gouxa, Casarellos se dostanete do Castro Dozón a přejdete do provincie Pontevedra. Přes A Xesta, Estación de Lalín, Donsión přijdete do A Laxe. Pokračujete malebným krajem přes Trasfontao, Silleda (známé chovem skotu a trhy), Bandeira, Dornelas, San Miguel de Castro, Ponte Ulla do Outeiro (Vedra). Následuje Lestedo (Boqueixón), A Susana, Piñeiro.

7. den: Celodenní program v Santiago de Compostela. Město bylo založeno k uchování ostatků sv. Jakuba apoštola. Náboženský program, návštěva baziliky sv. Jakuba s jeho relikviemi. Vyzvednutí speciálního dekretu tzv. Compostela, který poutník obdrží na základě předložení dokladu poutníka "Credencial del Peregrino", do kterého cestou sbírá razítka. Účast na polední poutnické mši sv., volný program, ubytování

8. den: Ráno odjezd do kulturní a obchodní metropole Asturie Oviedo. Stojí zde katedrála ve stylu vrcholné gotiky s hroby asturijských králů a zlatý retabulum ze 16. století. Největším pokladem katedrály je Camara Santa, kaple z 9. stol. V katedrále Nejsvětějšího Spasitele se uchovává vzácná relikvie, která vykazuje množství podstatných shod s Turínským plátnem. Jedno ze středověkých svědectví o poutnících do Compostely hovoří o přítomnosti šátky v Oviedu: "A cestou do města Compostela se zastavovali v Oviedu, aby vzdali úctu Pánu. Neboť tam se nacházejí relikvie, které skutečně patří k starobylé tradici, a jejich spojitost s utrpením Krista se nikdy nezpochybňovala". Šátek nazývali Sudarium Domini nebo Ježíšův posmrtný šátek, mše sv. Pokračování do Lurd, večeře, ubytování.

9. den: Celodenní náboženský program v Lurdech. Prohlídka mariánského obvodu, komplex bazilik, podzemní bazilika Pia X., modlitby, slovenská křížová cesta. Pěší prohlídka po stopách sv. Bernadetty a návštěva míst, která jsou spojena se životem sv. Bernadetty - rodný dům a farní kostel, ve kterém byla pokřtěna. Individuální možnost návštěvy bazénů s lurdskou vodou dopoledne, případně odpoledne. Po večeři mezinárodní modlitba růžence a nezapomenutelný světelný průvod, ubytování.

10. den: Odjezd do Saint-Maximin, La Sainte Baume - jeskyně, kde Marie Magdaléna strávila posledních 30 let života. Podle tradic Marie Magdaléna strávila třicet let na poušti a vzdálila se do jeskyně la Sainte-Baume nedaleko Marseille, kde sv. Kasián později založil klášter. Ve 13. stol. Karel z Anjou objevil její pozůstatky a jeskyně se stala poutním místem. Přestože obraz kající se hříšnice a později poustevničky nepochází přímo z evangelií, v oficiální křesťanské tradici převládá. Bazilika sv. Máří Magdalény s nádhernou ženskou energií, mše sv., ubytování.

11. den: Ranní mše v klášterní kapli. Po snídani odjezd přes území Francie na Slovensko s příjezdem do Bratislavy v pozdních nočních hodinách.

Cesta jako proces, jako zrcadlo, jako znovuobjevení ... Poutní program je spojen s každodenní mší.

Cesta Via de la Plata (Stříbrná cesta) je nejdelší trasa camina na území Španělska. Začíná ve městě Sevilla v Andalusii a pokračuje provinciemi Extremadura, Castilla, Leon, Salamanca a Zamora. Ze Zamora lze pokračovat přes Astorga a připojit se na Camino Frances nebo pokračovat kratší cestou přes Ourense. Právě úsek z Ourense je považován za jeden z nejkrásnějších v celém Španělsku. Byla to také důležitá obchodní cesta už v dobách Římanů. Z Ourense má camino délku asi 100 km, prochází unikátními historickými městečky se zachovalými kostely, hrady a zámky. Ve vnitrozemí zelené Galicie si na své přijdou milovníci přírody, lesů a klidné krajiny.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


25.03.2013

Svatojakubská pěší pouť do Santiago de Compostela

Svatojakubská pěší pouť do Santiago de Compostela

Francouzská královská cesta ze Sarria do Santiago de Compostela

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiago de Compostela a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Externí odkazy: TV-MIS | Masáže v Hradci Králové | Tiskárna Grantis |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku RSS