24.05.2019

Vydejte se na poutně-poznávací a odpočinkový zájezd na Kanárské ostrovy

Autor: Karel Voplakal
Vydejte se na poutně-poznávací a odpočinkový zájezd na Kanárské ostrovy

V tomto roce jsme pro vás připravili zajímavý poutní, poznávací a odpočinkový zájezd na Kanárské ostrovy Tenerife a Gran Canaria, který se uskuteční ve dnech 10. - 16. října 2019. Není lepšího způsobu jak si prodloužit léto, než se vypravit na jih za sluncem k ještě teplému oceánu a vyhřátým plážím!

Nejde však zdaleka jen o koupání a slunění: během týdenního zájezdu doprovázeného biskupem Mons. Janem Vokálem poznáte řadu tamních poutních míst, kostelů i kláštery na Orotavě a na dalších místech ostrova Tenerife: kostel sv. Augustina, La Concepción a  sv. Domingo, v jehož blízkosti se nachází latinsko-americké řemeslné muzeum s předměty z Latinské Ameriky a Filipín; uvidíte i kostel San Juan del Farrobo. Na ostrově Gran Canaria navštívíte baziliku de Nuestra Seňora del Pino v poutním místě Teror, kostel Sacred Heart of Jesus, kapli Ermita de la Pena, klášter Cistercian nebo kostel Nuestra Seňora de la Pena de Francia s barokní sochou Panny Marie…

Také ve městě San Cristobal de la Laguna naleznete mnoho významných památek - mimo jiné Parroquia de Nostra Seňora de la Concepción a Real Sanctuario del Christo dela Laguna. Nejvýznamnějším tamním svatostánkem je katolická katedrála „de la Laguna“ a kostel Santo Domingo de Guzmána.

Uvidíte též přírodní rezervace Pino Santo i Park Doramas, národní edukační centrum Osorio a budete mít možnost navštívit také komplex bazénů s mořskou vodou na resortu Lago Martianez, který je současně největším venkovním muzeem moderního umění kombinovaný s bazény v Evropě; tento pohádkový komplex aquaparku a umění vytvořil umělec César Manrique. Večer v La Laguna ochutnáte zdejší vynikající vína.

Po příjezdu do Candelarie zhlédnete krásnou baziliku Basílica de la Candelaria s kopií původní milostné sošky Matky Boží Nuestra Seňora de la Candelaria, která je patronkou Kanárských ostrovů.  Navštívíte taky keramické centrum „Casa las Miguelas“.

Při relaxu na plážích Atlantiku zapomenete na chladná říjnová rána a možné sychravé počasí doma...

Další informace o tomto mimořádném zájezdu naleznete zde.

Ing. Karel Voplakal, CSc.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. Zájezdy nabízíme za mimořádné ceny nebo k nim navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Doporučujeme: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutní knihy | Poutnictví.cz |
Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS