Vyprodáno
31.12.2019, cena: 17.170,- Kč

Zájezd Perly Francie a jižního Španělska - Paříž, Orleans, Burgos, Madrid, Granada, Cordoba a Sevilla 26. 4. - 3. 5. 2019

Štítky: Francie Španělsko

Novinka
Zájezd Perly Francie a jižního Španělska - Paříž, Orleans, Burgos, Madrid, Granada, Cordoba a Sevilla 26. 4. - 3. 5. 2019
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 170,- Kč/osoba.

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 360,- Kč/osoba.

Zavítejte do romantické Paříže, města, kde působili sv. Vincenc z Pauly, sv. Luisa de Marillac a sv. Kateřina Labouré. Navštivte Orleans, historické město na řece Loiře, které osvobodila sv. Jana z Arku, poznejte historické perly horkého jižního Španělska – Granadu, Cordobu, Sevillu a jejich místa spjatá s působením sv. Jana z Boha a sv. Jana Avilského. Čeká vás bohatý program, pojeďte s námi!

Cena: 17.170,- Kč

V ceně je zahrnuto: letenka Vídeň - Paříž, Lisabon - Vídeň, 6x ubytování ***/** se snídaní ve dvou a třílůžkových pokojích se sociálním zařízením, 4x večeře, doprava klimatizovaným autobusem po trase, odborný průvodce, kněz, servisní poplatky

V ceně není zahrnuto: vstupy, sedadlo v přední části autobusu 400,- Kč/os.

Možné příplatky (doporučujeme): pojištění storna zájezdu: krytí do výše 80 % storno poplatku, cena 420,- Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí 200,- Kč/osoba, transfer z Bratislavy na letiště Vídeň a zpět 400,- Kč/osoba

Program:

1. den: Setkání skupiny v Bratislavě ráno, transfer na letiště do Vídně, odlet do Paříže. Po příletu přesun do centra, katedrála Notre Dame, Rue du Bac - klášter sv. Vincence s kaplí Zázračné medaile, ve které je vystaveno neporušené tělo sv. Kateřiny Labouré. Kostel sv. Vincence de Paul s jeho tělesnými ostatky. Plavba po Seině s vyhlídkou na hlavní dominanty města: Eiffelova věž, Invalidovna, Bourbonský palác, Muzeum D'Orsay, Justiční palác, Notre Dame, Radnice, Place de la Concorde, Louvre. Odjezd na hotel, ubytování.

2. den: Po snídani další program v Paříži, kouzelná čtvrť umělců Montmartre s bílou bazilikou Sacré Coeur. Fakultativně možnost návštěvy paláce Louvre. Muzeum ukrývá skvosty evropského malířství a sochařství; přilehlé Tuilerijské zahrady jsou ukázkou dokonalé francouzské zahradní úpravy. Odpoledne odjezd na ubytování v Orleans, ubytování.

3. den: Po snídani návštěva Orleans, historické město na romantické řece Loiře, v minulosti jedno z obchodních středisek římské provincie Galia. Ve 4. století zde bylo založeno biskupství. Prudký rozvoj kultury začal založením univerzity v roce 1309. Přelom v historii města nastal během stoleté války, kdy se zde v roce 1429 objevila Jana z Arku s početnou armádou a osvobodila město od anglického obléhání. "Panna Orleánská" patří mezi nejznámější postavy v dějinách Francie. Byla kanonizována až v roce 1920; dnes je jedním ze symbolů Francie. Dominantou historického centra s renesančními fasádami je katedrála Sainte-Croix. Odjezd na hotel v oblasti Burgos, večeře, ubytování.

4. den: Po snídani návštěva města Burgos, které bylo založeno v roce 884 u břehů Arlanzón při hrabství Diega Rodrigueze Porcelos pod vládou Alfonse III. Patří k nejkrásnějším městům Španělska. Navštívíte katedrálu Panny Marie (UNESCO), jeden z nejkrásnějších gotických chrámů XIII. století. Úzké věže, kupole, kapličky doplněné zajímavou kolekcí oltářních obrazů, barevnými skly, hrobkami a známými zlatými schody Diego de Siloé. Pokračování do Madridu, hlavního města Španělska. Prohlídka centra města, neogotická katedrála la Amudena, jejíž stavba trvala více než 100 let. Slavnostně byla otevřena v roce 1993 a posvětil ji sv. Jan Pavel II. Naproti katedrále je monumentální Královský palác. Večeře, ubytování.

5. den: Po snídani prohlídka Granady - perly Španělska a celého Iberského poloostrova, ukázka překrásné arabské architektury, mše sv. v Alhambře (palácová pevnost sultánů z rodu Nasrovců, vládců španělského maurského království, jejíž součástí je kostel Panny Marie, který nahradil mešitu), křesťanská Granada, Capilla Real a hrobka Isabely Kastilské a Ferdinanda. Zde působil i svatý Jan z Boha. Město, na které se nezapomíná. Přesun na hotel v oblasti Cordoby, večeře, ubytování.

6. den: Po snídani Cordoba - jedno z nejnavštěvovanějších španělských měst. Město, které dominovalo středověké Evropě, rodiště Senecy a Lucana, působiště Averroa a Maimonidese, fantastický mix křesťanské, muslimské a židovské kultury. Mešita - katedrála, stojící na místě původního vizigótského chrámu, Alcazar a sídlo evropských monarchů, unikátní synagogy, římské památky. Nedaleko Cordoby se narodil sv. František Solano a působil zde i sv. Jan Avilský. Odjezd do Sevilly, večeře, ubytování.

7. den: Po snídani Sevilla - hlavní město horké Andalusie a přístav, kam se přiváželo bohatství Nového světa, majestátní katedrála a Giralda, Kolumbova hrobka, palác Alcazar, Zlatá věž. V podvečer odjezd na letiště do Lisabonu.

8. den: Odlet z Lisabonu po půlnoci. Přílet do Vídně v 9:10 ráno, následně transfer do Bratislavy.

Program je spojen s každodenní mší.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Partnerské weby: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Tiskárna Grantis |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS