21.06.2019 – 01.07.2019, cena: 62.670,- Kč

Zájezd Transsibiřská magistrála 21. 6. - 1. 7.2019

Štítky: Rusko

Novinka
Zájezd Transsibiřská magistrála 21. 6. - 1. 7.2019
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 400,- Kč/osoba.

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 1.580,- Kč.

Atraktivní nabídka pro milovníky cestování - velká cesta slavnou Transsibiřskou magistrálou, která je jedním ze zázraků světového stavitelství. Splňte si svůj velký cestovatelský sen s jedním z nejerudovanějších průvodců - Mons. Dr. Jánem Majerníkem!

Cena: 62.670,- Kč

V ceně je zahrnuto: letenka Vídeň - Moskva - Irkutsk, Vladivostok - Moskva - Vídeň, lehátko ve čtyřlůžkovém kupé na trase Irkutsk - Ulan Ude - Chabarovsk - Vladivostok, transfery během programu, hotelové ubytování, strava dle programu, duchovní doprovod, průvodce, servisní poplatky, víza

V ceně není zahrnuto: bakšišné 90,- EUR (platí se průvodci na místě)

Možný příplatek (doporučujeme): transfer z Bratislavy na letiště Vídeň a zpět 400,- Kč

Povinný příplatek k vyřízení víz: pojištění (pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku) 990,- Kč

Program zájezdu:

1. den: Ráno setkání skupiny v Bratislavě, transfer autobusem na letiště, odlet do Irkutska s přestupem v Moskvě.

2. den: Ráno přílet do Irkutska. Setkání s místním průvodcem, snídaně. Prohlídka města Irkutsk. Návštěva skanzenu Taltsy - muzeum dřevěné architektury a etnografie. Přesun do starobylého městečka Listvyanka na břehu Bajkalského jezera, panoramatická vyhlídka na Šamanův kámen, nacházející se v místě, kde vytéká řeka Angara z Bajkalského jezera. Oběd, návštěva dřevěného ortodoxního kostela sv. Mikuláše, rybí trh, prohlídka limnologického muzea Bajkalu - součástí je i akvárium. Ubytování.

3. den: Po snídani odjezd na trajekt, plavba na Olkhon, který je největším ostrovem Bajkalu. Lze říci, že Bajkal je modré srdce Sibiře a Olkhon je srdce Bajkalu. Ostrov je geografickým, historickým i duchovním centrem jezera. Rozprostírá se v blízkosti nejhlubšího bodu (1.637 m), ve stejné vzdálenosti od severního a jižního břehu jezera. Koncentruje se zde rozmanistost přírodního reliéfu pobřeží Bajkalu. Pobřeží ostrova okonce kopíruje pobřeží jezera. V mýtech a legendách původních obyvatel Buriatů se Olkhon nazývá příbytkem strašných duchů Baikalu. Na konci 20. století burjatští šamani uznali ostrov za "hlavní svatyni a kultovní centrum celomongolského a středoasijského významu, která zosobňuje posvátný dědičný domov Buryatů". Oblast Peschanoe - vesnička osídlena v minulosti trestanci žijícími v gulagu. Legendami opředené skály "Tři bratři", Cape Khoboy - nejsevernější část ostrova. Nakonec se otevře nádherný pohled na "vizitku Bajkalu" - Burkhan Cape nebo Shamanka Rock, v minulosti nejoblíbenější posvátné místo na jezeře Bajkal. Jeskyně byla považována za sídlo Aegina, vládce ostrova. Šamanské rituály se konaly v jeskyni a ve skalách u pobřeží. Později po Lamaizaci Buryatů zde postavili oltář Buddhy. V blízkosti je nádherná pláž v zátoce Saraisky. Velkolepá písčitá pláž se rozprostírá 3 km mezi Cape Burkhan a vesnicí Kharantsy. Je obklopena borovým lesem. Oběd během programu. Večeře a ubytování v rekreačním středisku.

4. den: Po snídani plavba na ostrov Ogoy. Ostrov je dlouhý ze severu na jih 6 km a půdorysem připomíná tančící postavu s rozepjatýma rukama. Buddhistická stupa, postavená v roce 2005, se označuje jako stupa osvícenství a vítězství nad démony, je v ní socha ženy - matky všech buddhistů. Má charakteristickou architekturu. Stupa, postavená na nejvyšším bodě ostrova (512 m n. m.), 60 m nad hladinou jezera Bajkal, se nachází přímo v srdci ostrova. Budovali ji dobrovolníci z různých částí světa, z Moskvy, Petrohradu, Minska, Jekatěrinburgu, Irkutska, New Yorku, Londýna, Lisabonu. Veškerý stavební materiál byl přivezen lodí a následně vynesený na vrchol. Nejtěžší kusy vyvezl vrtulník. Projekt navrhl irkutský architekt. Na výstavbu dohlížel láma z Bhútánu. Buddhisté věří, že čím více krát obejdou svaté místo (stupu, buddhistický vrch, vrchol posvátné hory), tím pravděpodobnější bude, že dosáhnou dokonalost mysli, klid a mír. Nejhorlivější věřící projdou 108 krát kolem svatých míst a věří, že jim to přinese očistu a svobodu. Oběd, návrat do Irkutska. Procházka v centru města, nákup suvenýrů, večeře, přesun na železniční stanici. Noční jízda lůžkovým vlakem do Ulan-Ude.

5. den: Ráno příjezd do Ulan Ude, snídaně, setkání s místním průvodcem. Prohlídka města, návštěva buddhistického klášterního komplexu Ivolginsky Datsan. V rozlehlém areálu je asi 50 správných dřevěných budov, hlavně na ubytování mnichů. Vyvolávají pocit, jako by se tu čas zastavil. Oběd, odjezd na železniční stanici. Asi v 17:00 hodin odjezd vlakem do Chabarovsku.

6. den: Celodenní jízda vlakem, plná penze.

7. den: Celodenní jízda vlakem, plná penze.

8. den: Příjezd do Chabarovsku v 1:30, přesun do hotelu, ubytování. Po snídani prohlídka města. Bylo založeno v roce 1858 jako vojenská stanice Chabarovka, nese název na počest ruského cestovatele 17. století Jerofeja Chabarova. Od roku 1926 je město administrativním centrem Dálněvýchodního kraje, a od roku 1938 - Chabarovského kraje. Náměstí Lenina, náměstí Komsomolců, katedrála, Dynamo park, nábřeží řeky Amur. Návštěva Muzea historie amurského mostu, po obědě prohlídka národopisné expozice Muzeum Grodekova, osobní volno. Odjezd vlakem do Vladivostoku v 18:30.

9. den: Ráno příjezd do Vladivostoku, kde končí Transsibiřská magistrála. Je to jedno z nejjižnějších měst Ruska, administrativní centrum Přímořského kraje v blízkosti hranic s Čínou a Severní Koreou. Oblast dnešního Vladivostoku byla osídlena již v dávné v minulosti. Poprvé se objevuje na čínských mapách Yongmingcheng za vlády Dynastie Jüan na konci 13. století. Ajgunskou smlouvou z roku 1858 a Pekingskou smlouvou z roku 1860 připadla nakonec celá oblast Ruské říši. Setkání s průvodcem, transfer do hotelu, kde si můžete odložit zavazadla. Prohlídka největších atrakcí Vladivostoku - Centrální náměstí, maják, vítězný oblouk cara Mikuláše, Ponorka C-56, oběd v City Cafe. Prohlídka Ruského ostrova, ležícího několik km jižně od Vladivostoku. Nachází se zde bývalá základna strategického dělostřelectva SSSR, přístupná jako muzeum. V dobách Sovětského svazu byl ostrov díky vojenskému významu zakázanou zónou, podobně jako přilehlý Vladivostok. Od roku 2005 se realizuje projekt na rozvoj ostrova, v rámci kterého byla na ostrově vytvořena zvláštní ekonomická zóna, která zahrnuje i kampus Federální univerzity dálného východu, zázemí pro biotechnologický a informačně technologický výzkum a také medicínské centrum. Je zde vybudován i sportovně-rekreační areál, ubytovací kapacity a obytné domy. Návštěva muzea vorošilovské baterie a parku Patriot. Návrat na hotel, ubytování.

10. den: Po snídani setkání s průvodcem, transfer autobusem (cca 1,5 hod.) Do Shkotovska. Návštěva Safari Parku, kde žijí všechna zvířata tajgy Ussuri. Lidé a zvířata bez mříží, jam, skel,... jeleni červení, skvrnití, srnky, divočáci, králíci. Sami se k vám přiblíží. Můžete je krmit přímo z rukou, hladit a fotografovat. Z mostu budete pozorovat tygry. Na ploše 1 hektaru se volně pohybují 4 různé druhy - amurský, sibiřský, ussurijský a pruhovaný. Nacházejí se zde i další šelmy, také ptáci a jiné druhy zvířat. Tento park je jediný svého druhu v Rusku a patří k dvanáctce nejlepších ZOO na světě. Po obědě návštěva Oceanária, návrat na hotel, ubytování.

11. den: Transfer na letiště, odlet do Vídně přes Moskvu.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd. Nemáte-li možnost si smlouvu vytisknout, uveďte prosím tuto skutečnost do kolonky „Další informace“. Smlouva Vám bude následně zaslána poštou.

Pokud uplatňujete věrnostní bonus poskytovaný CK, uveďte prosím do kolonky "Další informace" také Vaše rodné číslo, resp. rodná čísla.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Partnerské weby: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Tiskárna Grantis |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku RSS