Vyprodáno
31.12.2019, cena: 62.670,- Kč

Zájezd Transsibiřská magistrála 21. 6. - 1. 7.2019

Štítky: Rusko

Novinka
Zájezd Transsibiřská magistrála 21. 6. - 1. 7.2019
 

K zájezdu od nás navíc obdržíte slevu 400,- Kč/osoba.

Na zájezd se po splnění podmínek vztahuje také věrnostní sleva 1.580,- Kč.

Atraktivní nabídka pro milovníky cestování - velká cesta slavnou Transsibiřskou magistrálou, která je jedním ze zázraků světového stavitelství. Splňte si svůj velký cestovatelský sen s jedním z nejerudovanějších průvodců - Mons. Dr. Jánem Majerníkem!

Cena: 62.670,- Kč

V ceně je zahrnuto: letenka Vídeň - Moskva - Irkutsk, Vladivostok - Moskva - Vídeň, lehátko ve čtyřlůžkovém kupé na trase Irkutsk - Ulan Ude - Chabarovsk - Vladivostok, transfery během programu, hotelové ubytování, strava dle programu, duchovní doprovod, průvodce, servisní poplatky, víza

V ceně není zahrnuto: bakšišné 90,- EUR (platí se průvodci na místě)

Možný příplatek (doporučujeme): transfer z Bratislavy na letiště Vídeň a zpět 400,- Kč

Povinný příplatek k vyřízení víz: pojištění (pojistné krytí do výše 80 % storno poplatku) 990,- Kč

Program zájezdu:

1. den: Ráno setkání skupiny v Bratislavě, transfer autobusem na letiště, odlet do Irkutska s přestupem v Moskvě.

2. den: Ráno přílet do Irkutska. Setkání s místním průvodcem, snídaně. Prohlídka města Irkutsk. Návštěva skanzenu Taltsy - muzeum dřevěné architektury a etnografie. Přesun do starobylého městečka Listvyanka na břehu Bajkalského jezera, panoramatická vyhlídka na Šamanův kámen, nacházející se v místě, kde vytéká řeka Angara z Bajkalského jezera. Oběd, návštěva dřevěného ortodoxního kostela sv. Mikuláše, rybí trh, prohlídka limnologického muzea Bajkalu - součástí je i akvárium. Ubytování.

3. den: Po snídani odjezd na trajekt, plavba na Olkhon, který je největším ostrovem Bajkalu. Lze říci, že Bajkal je modré srdce Sibiře a Olkhon je srdce Bajkalu. Ostrov je geografickým, historickým i duchovním centrem jezera. Rozprostírá se v blízkosti nejhlubšího bodu (1.637 m), ve stejné vzdálenosti od severního a jižního břehu jezera. Koncentruje se zde rozmanistost přírodního reliéfu pobřeží Bajkalu. Pobřeží ostrova okonce kopíruje pobřeží jezera. V mýtech a legendách původních obyvatel Buriatů se Olkhon nazývá příbytkem strašných duchů Baikalu. Na konci 20. století burjatští šamani uznali ostrov za "hlavní svatyni a kultovní centrum celomongolského a středoasijského významu, která zosobňuje posvátný dědičný domov Buryatů". Oblast Peschanoe - vesnička osídlena v minulosti trestanci žijícími v gulagu. Legendami opředené skály "Tři bratři", Cape Khoboy - nejsevernější část ostrova. Nakonec se otevře nádherný pohled na "vizitku Bajkalu" - Burkhan Cape nebo Shamanka Rock, v minulosti nejoblíbenější posvátné místo na jezeře Bajkal. Jeskyně byla považována za sídlo Aegina, vládce ostrova. Šamanské rituály se konaly v jeskyni a ve skalách u pobřeží. Později po Lamaizaci Buryatů zde postavili oltář Buddhy. V blízkosti je nádherná pláž v zátoce Saraisky. Velkolepá písčitá pláž se rozprostírá 3 km mezi Cape Burkhan a vesnicí Kharantsy. Je obklopena borovým lesem. Oběd během programu. Večeře a ubytování v rekreačním středisku.

4. den: Po snídani plavba na ostrov Ogoy. Ostrov je dlouhý ze severu na jih 6 km a půdorysem připomíná tančící postavu s rozepjatýma rukama. Buddhistická stupa, postavená v roce 2005, se označuje jako stupa osvícenství a vítězství nad démony, je v ní socha ženy - matky všech buddhistů. Má charakteristickou architekturu. Stupa, postavená na nejvyšším bodě ostrova (512 m n. m.), 60 m nad hladinou jezera Bajkal, se nachází přímo v srdci ostrova. Budovali ji dobrovolníci z různých částí světa, z Moskvy, Petrohradu, Minska, Jekatěrinburgu, Irkutska, New Yorku, Londýna, Lisabonu. Veškerý stavební materiál byl přivezen lodí a následně vynesený na vrchol. Nejtěžší kusy vyvezl vrtulník. Projekt navrhl irkutský architekt. Na výstavbu dohlížel láma z Bhútánu. Buddhisté věří, že čím více krát obejdou svaté místo (stupu, buddhistický vrch, vrchol posvátné hory), tím pravděpodobnější bude, že dosáhnou dokonalost mysli, klid a mír. Nejhorlivější věřící projdou 108 krát kolem svatých míst a věří, že jim to přinese očistu a svobodu. Oběd, návrat do Irkutska. Procházka v centru města, nákup suvenýrů, večeře, přesun na železniční stanici. Noční jízda lůžkovým vlakem do Ulan-Ude.

5. den: Ráno příjezd do Ulan Ude, snídaně, setkání s místním průvodcem. Prohlídka města, návštěva buddhistického klášterního komplexu Ivolginsky Datsan. V rozlehlém areálu je asi 50 správných dřevěných budov, hlavně na ubytování mnichů. Vyvolávají pocit, jako by se tu čas zastavil. Oběd, odjezd na železniční stanici. Asi v 17:00 hodin odjezd vlakem do Chabarovsku.

6. den: Celodenní jízda vlakem, plná penze.

7. den: Celodenní jízda vlakem, plná penze.

8. den: Příjezd do Chabarovsku v 1:30, přesun do hotelu, ubytování. Po snídani prohlídka města. Bylo založeno v roce 1858 jako vojenská stanice Chabarovka, nese název na počest ruského cestovatele 17. století Jerofeja Chabarova. Od roku 1926 je město administrativním centrem Dálněvýchodního kraje, a od roku 1938 - Chabarovského kraje. Náměstí Lenina, náměstí Komsomolců, katedrála, Dynamo park, nábřeží řeky Amur. Návštěva Muzea historie amurského mostu, po obědě prohlídka národopisné expozice Muzeum Grodekova, osobní volno. Odjezd vlakem do Vladivostoku v 18:30.

9. den: Ráno příjezd do Vladivostoku, kde končí Transsibiřská magistrála. Je to jedno z nejjižnějších měst Ruska, administrativní centrum Přímořského kraje v blízkosti hranic s Čínou a Severní Koreou. Oblast dnešního Vladivostoku byla osídlena již v dávné v minulosti. Poprvé se objevuje na čínských mapách Yongmingcheng za vlády Dynastie Jüan na konci 13. století. Ajgunskou smlouvou z roku 1858 a Pekingskou smlouvou z roku 1860 připadla nakonec celá oblast Ruské říši. Setkání s průvodcem, transfer do hotelu, kde si můžete odložit zavazadla. Prohlídka největších atrakcí Vladivostoku - Centrální náměstí, maják, vítězný oblouk cara Mikuláše, Ponorka C-56, oběd v City Cafe. Prohlídka Ruského ostrova, ležícího několik km jižně od Vladivostoku. Nachází se zde bývalá základna strategického dělostřelectva SSSR, přístupná jako muzeum. V dobách Sovětského svazu byl ostrov díky vojenskému významu zakázanou zónou, podobně jako přilehlý Vladivostok. Od roku 2005 se realizuje projekt na rozvoj ostrova, v rámci kterého byla na ostrově vytvořena zvláštní ekonomická zóna, která zahrnuje i kampus Federální univerzity dálného východu, zázemí pro biotechnologický a informačně technologický výzkum a také medicínské centrum. Je zde vybudován i sportovně-rekreační areál, ubytovací kapacity a obytné domy. Návštěva muzea vorošilovské baterie a parku Patriot. Návrat na hotel, ubytování.

10. den: Po snídani setkání s průvodcem, transfer autobusem (cca 1,5 hod.) Do Shkotovska. Návštěva Safari Parku, kde žijí všechna zvířata tajgy Ussuri. Lidé a zvířata bez mříží, jam, skel,... jeleni červení, skvrnití, srnky, divočáci, králíci. Sami se k vám přiblíží. Můžete je krmit přímo z rukou, hladit a fotografovat. Z mostu budete pozorovat tygry. Na ploše 1 hektaru se volně pohybují 4 různé druhy - amurský, sibiřský, ussurijský a pruhovaný. Nacházejí se zde i další šelmy, také ptáci a jiné druhy zvířat. Tento park je jediný svého druhu v Rusku a patří k dvanáctce nejlepších ZOO na světě. Po obědě návštěva Oceanária, návrat na hotel, ubytování.

11. den: Transfer na letiště, odlet do Vídně přes Moskvu.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. K zájezdům navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!


Vážení klienti,

z důvodu zahraniční cesty a dovolené bude do 7. 7. 2019 provoz naší agentury omezen. Vaše dotazy a přihlášky vyřídíme v nejbližším možném termínu.

Děkujeme za pochopení a přejeme báječné letní dny.

CA PoutníZájezdy.CZ

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info@poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma a na další místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Partnerské weby: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Tiskárna Grantis |

NAVRCHOLU.cz

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS