28.03.2024 – 01.04.2024, cena: 8.290 Kč

Zájezd Velikonoce v Římě 28. 3. - 1. 4. 2024

Štítky: Itálie Řím

2. varianta autobusem
Zájezd Velikonoce v Římě 28. 3. - 1. 4. 2024
 

Prožijte hlavní křesťanské svátky ve Věčném městě s papežem Františkem! Na zájezdu, který je za výbornou cenu, vás doprovodí znalý průvodce. Pojeďte s námi a vychutnejte si nezapomenutelnou atmosféru hlavního města Itálie i samotného Vatikánu!

Termín: 28. 3. - 1. 4. 2024

Cena: 8.290 Kč

V ceně je zahrnuto: doprava lux bus, 3x ubytování se snídaní v poutním domě u stanice metra, duchovní doprovod, průvodce

V ceně není zahrnuto: městská taxa v Římě - platí se na místě, jízdenky na metro (1 lístek 100 min. - 1,50 EUR, celodenní 7 EUR, sedadlo v přední části autobusu 380/osoba, audio průvodce v Římě - 2 EUR/osoba/den (platí se na místě)

Možné příplatky (doporučujeme): komplexní cestovní pojištění, včetně pojištění storna do výše 80 % storno poplatku 380 Kč/osoba nebo pojištění Pandemic včetně onemocnění Covid-19 v ceně 510 Kč

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Bratislavy, jízda přes Rakousko do Itálie.

2. den: Velký pátek: Ráno příjezd do Říma. Přesun do historického centra, návštěva Lateránské baziliky, kde bylo první sídlo papežů, možnost modlitby na Svatých schodech, které dala převést sv. Helena z Jeruzaléma do Říma. V blízkosti za nachází bazilika sv. Klementa s relikviemi sv. Cyrila. Účast na liturgii Velkého pátku v 15:00 v bazilice svatého kříže v Jeruzalémě, která uchovává vzácné relikvie - dřevo z kříže Ježíše, dva trny z trnové koruny a hřebík. Bazilika byla součástí poutní cesty již v dobách sv. Filipa Neri, když poutníci pěšky navštěvovali sedm hlavních římských bazilik. Ve 21:15 v Koloseu Křížová cesta, kterou vede Svatý otec. Ubytování.

3. den: Bílá sobota: Po snídani přesun do Vatikánu. Náměstí sv. Petra, vstup do baziliky sv. Petra, hrob sv. Jana Pavla II. a sv. Jana XXIII., osobní modlitby. Návštěva baziliky sv. Pavla za hradbami - poté, co byl sv. Pavel sťat, učedníci přenesli jeho tělo na Via Ostiense, kde byl pohřben. Dnes se nad jeho hrobem tyčí bazilika. Původní stavba, svého času větší než bazilika sv. Petra, byla postavena ve 4. století. V roce 1823 byla zničena požárem a následně postavena znovu, se snahou držet se původní podoby. Účast na velikonoční vigílii v Papežském slovenském kolegiu sv. Cyrila a Metoděje.

4. den: Velikonoční neděle: Po snídani přesun do Vatikánu. Účast na velikonoční mši sv. se Svatým otcem. V poledne papežské požehnání Urbi et Orbi. Pokračování v náboženském programu, návštěva baziliky Santa Maria Maggiore. Bazilika je jeden z nejstarších a nejvýznamnějších mariánských chrámů na světě. Původní bazilika byla postavena ve 4. stol. V roce 867 papež Hadrián II. v chrámu za přítomnosti sv. Cyrila a sv. Metoděje položil na hlavní oltář slovanské bohoslužební knihy a tak schválil staroslověnštinu jako liturgický jazyk. Prohlídka centra Říma s nejznámějšími náměstími a fontánami včetně Fontany di Trevi. Odjezd noční jízdou na Slovensko.

5. den: Příjezd v dopoledních hodinách.

Všechny zájezdy nabízíme za stejné ceny jako CK. Ceny v Kč vždy schvaluje CK a jsou v nich zahrnuty všechny povinné příplatky, které se hradí předem. Informace o dalších možných příplatcích hrazených předem a případných ostatních příplatcích hrazených na místě jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. Zájezdy nabízíme za mimořádné ceny nebo k nim navíc poskytujeme slevy, popř. dárky. Děkujeme za vaši přízeň!

Vážení poutníci a klienti,

rádi bychom vás informovali, že online přihláška na našem webu je opět v provozu.

Děkujeme za přízeň!

Přihláška
Na uvedenou e-mailovou adresu Vám bude zaslána cestovní smlouva a další nezbytné informace k přihlášení na zájezd.


Zásady ochrany osobních údajů, 96 kB

Spamová ochrana:

Abychom se ujistili, že nejste program pro rozesílání spamu, opište, prosím, do tohoto políčka pět zřetelně zobrazených malých písmen z následujícího obrázku:


Captcha - protispamová ochrana Pokud je pro Vás tento obrázek nečitelný, klikněte na něj. Zobrazí se s jinými písmeny.
01.06.2013

Vatikán

Vatikán

Vatikán, Svatopetrské náměstí, bazilika sv. Petra

autor: VČ

 

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


 

Tel.: +420 731 604 770 │ E-mail: info(zavináč)poutnizajezdy.cz │ www.poutnizajezdy.cz

Doporučujeme vám zájezdy do Izraele. Můžete si také vybrat z široké nabídky poutních zájezdů do Lurd, Fatimy, Santiaga de Compostela, Říma, Guadalupe a na další poutní místa.

© Design, redakční systém: Webdesignum 2011-2016 | Doporučujeme: Svatá země | Simeon.cz | TV-MIS | Revue Theofil | Tiskárna Grantis | Poutnictví.cz |
Náš blog o cestování

Nahoru Poutní zájezdy na Facebooku Poutní zájezdy na Instagramu RSS